« 1 2
Autor Zpráva
Ivorius
Profil
halogan

Tohle jsem nějak nepochopil Textpattern je skvely, ale musi se hodne osetrit pro cestinu, pokud chcete SEO URI apod.

Jestli myslíš 4 řádky v .htaccess a vytvoření jednoho souboru, tak potom to opravdu složité je.
Ivorius
Profil
Navíc žádné ošetření češtiny zapotřebí není
Cifro
Profil
Zaujímalo či už vyšla nová verzia Plume CMS. Vraj mala víjsť toto leto.
Plaváček
Profil
Ad Plume - jsem v kontaktu s autorem a máme k dispozici novou betu Plume. Autor na náš návrh zapracoval pár našich připomínek a v tuto chvíli pracujeme na české lokalizaci. Pokud se týká mě, Plume je jeden z nejhezčích otevřených publikačních systémů, především s ohledem na uživatelský komfort.
Su E
Profil *
plaváček: zkoušeli jste někdy websitebaker? právě si s tím hraju a potřebuju trochu nakopnout správným směrem :-)
Cifro
Profil
To SuE:

S Websitebakerom som sa pár dní hrál. V podstate celé letné prázdniny som testoval rôzne CMS v napísané v PHP a vytvoril som si nejaký taký obraz ako by mal vyzerať dokonalý CMS.

Hmmm.... Websitebaker. Je dosť pomalý, oproti Plume. Od kedy je Texy! na svete, tak každý CMS, ktorý ho nemá má veľký handikep. Websitebaker má celkom dobré spravovanie užívateľských účtov a práv. Na niektoré projekty sa dá dobre použiť.

SuE, akým smerom potrebuješ nakopnuť?
SuE
Profil
cifro: Koukala jsem i na Plume ale vlastně jsem se nic o něm nedozvěděla :-(
Asi to bude dobré na komerční weby.

Hezký kod mě celkem nebere, hlavně že to nějak funguje. Navíc, pokud tam bude přispívat někdo jiný, tak "word-like " editor mu bude bližší.

udělala jsem taky menší průzkum, zatím spíš z dálky, a něco jsem sepsala tady

K tomu websitebakeru
Chtěla bych to pro web o hře - takže by to mělo umožnit uživatelům přidávat příspěvky, a nějak to uspořádávat. Ideu , že by nějaký ten systém byl propojený přes login s nějakým dobrým forem, jsem už vzdala - zatím jsem žádný, který se mi líbil, a přitom měl integrované slušné forum s rss nenašla. Pak je ale nutné, aby systém měl možnost komentářů bez přihlášení, protže to je děsný opruz - to ve WB y nic moc :-(
Já bych tam potřebovala lepší downloady - ty sice v wb jsou ale dost primitivní - bez popisků ale mám v merku jeden skriptík :-), a galerii - asi Pickle nebo nějakou, kde se náhled otvírá přes js do nového okna - mám velké obrázky a do formátu webu by se nevešly.
Uživatelská práva by měla autory omezovat jen na možnost uploadu a v nějaké jim přidělené sekci by mohli psát nové články. Zatím to nemá schvalování ale prý bude.
Na druhou stranu je to css orientované, jednoduché na správu a zatím lama friendly :-) .. hehe to říkám, páč jsem ještě nezačala šťourat do templates
Nechcu nic na blogování, spíš na portál ale zas ne uplně ... prostě na hromadu utříděných článků, aby se dalo snadno přidávat a mělo to systém a mělo to nějaké novinky.

Tak jestli víš o něčem tak přítulném jako je wb a přitom vhodnějším .. ? Nějaký pokusník se std šablonou je tady Je tam trochu binec, protože napřed jsem tam měla jiné kodování, takže některé stránky jsou podezřelé
Cifro
Profil
Prepáč SuE, nemál som čas sa dostať k internetu. Doma ho nemám, a tak musím chodiť tam kde ho majú.

K tomu čo ty popisuješ sa priblížuje cms PHPX. Má to forum, pridávanie článkov, download sekciu, a nie som si istý ale možno aj komentáre. A keď nie sú priamo v ňom, tak možno budú dostupné ako plugin. Ale ja by som si ho nevybral. Ja tomu hovorím "stará škola" (programovania a webdesignu).

Keď budem mať viac času, tak ich vyskúšam viac a potom ti napíšem.
Fio
Profil *
Ahoj
SuE

Stáhl jsem si websitebaker.
Díval jsem se na tvé: pokusy.suewebik.net/website/wb

Prosím tě,
mám pár otázeček:

1. Jak jsi udělala to členění, že máš zvlášt menu nahoře a pak ještě jedno menu v levém sloupci?
Když jsem to zkoušel tak se mi vypisovalo menu jen do levého sloupce.

2. Jak se ti podařilo aby se nahoře v browseru objevovala cesta bez háčků a čárek?
např. v menu máš napsané:
stránka v utf možná
a v browseru:
stranka-v-utf-mozna.php

mi se vždy v browseru píše:
strE8nka-v-utf-moE3nE8.php

3. Zkoušela si dělat vicejazyčné verze stránek?

4. Existuje čeština pro websitebaker?

Díky moc za odpovědi, F.
SuE
Profil
Menu nahoře je normálně natvrdo zapsané do šablony, protže odkazy budou směřovat ven z webu.

Na to boční menu je použitý modul improved menu (najdeš ho myslím ve foru v code snippets) a je to udělané tak, že je tam dvakrát - poprvé tak, že se zobrazuje jen 1 uroveň, a vedle to je znova a zobrazuje se 2+3. uroveň. Pokud by tvoje horní menu bylo jako hlavní a boční jako podmenu toho hlavního, tak by to šlo takhle udělat taky. Jestli chceš, tak ti pošlu tu template, jak je to udělané. ale až budu doma večer.

Aby to dělalo dobře názvy stránek, je potřeba, aby to bylo v utf-8, zkoušela jsem win-1250 a byly problémy.

Aby to dělalo správně češtinu, je potřeba dát kodování jazyka i do template pro admin sekci.
čeština existuje a je tam ke stažení ale byla uložená v kodování win-1250, uložila jsem ji do utf-8 a už to funguje

vícejazyčné verze jsem nezkoušela ale ve foru je o tom diskuse, mělo by to jít, ale nestudovala jsem to, protože to nepotřebuju.

Teď čekám na verzi 2.6, tak si jen hraju se šablonou, protože by tam mělo být pár věcí přidaných (včetně toho enhanced menu) a vylepšená administrace.
halogan
Profil
Ivorius: Pracoval jsem se starsi verzi (dle data prispevku), kde txp nebyl ani v UTF, netvoril seo uri z ceskych nadpisu, ... uz je to davno, novejsi verze jsou na tom lepe.
Anonymní
Profil *
No pridam sa aj ja skus www.phprs.cz alebo www.supersvet.cz je to dobry CMS system free a cesky a slovensky. a mnoho nadstavcov na tento system


S pozdravom
MSteve
www.webinfo.sk
Fio
Profil *
To:
SuE

Dík za rady.
Mohla bys mi prosím tě poslat ten template...

na j.pater@seznam.cz

Díkez...
Fio
Profil *
Websitebaker se mi líbí, protože má pěkný wisivig editor na tvorbu statických stránek a taky v nich umí vyhledávat...

To jsem v phpRS ani v textpattern nenašel.
Navíc phpRS mi příjde při načítání první stránky nějaké zabržděné.

No, ale to jsou jen mé názory......

Fio
Anonymní
Profil *
Nainstaloval jsem si plume cms, ale ve hlavní složce se mi nevytvořil soubor .htaccess, neposlal byste mi ho někdo, kdo jej máte nainstalovaný? Dík
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0