Autor Zpráva
trlic
Profil
Ahoj!
Potřebuji, abych na web mohl dát dokument v .xls. To se mi podařilo pomocí iframe, ale nevím, jak na to,aby se mi stále neukazovalo, jestli ten soubor chvi otevřít,nebo uložit,nebo něco tak.Vždycky mi to tam naběhne(to, jestli chci soubor uložit/otevřít/zavřít).Šlo by to nějak obejít,aby mi to tam nenaskakovalo?

Druhá čast mé otázky spočívá v tom, zda-li je možné dát soubor v .xls(Excel) na web tak, že když tam někdo něco dopíše, tak by se to tam dalo uložit(nějaký ten šikovný scriptík)....díky moc za odpověď, nejsem profík¨a tak se nezlobte za mé "blbé otázky" :-D
YaD
Profil
je na to JS s kombinaciu PHP ale nwm ako sa ten script vola
Mistr
Profil
trlic
Excel umožňuje uložení ve formátu HTML stránky. To bys nevyužil?
peta
Profil
trlic
google.com excel editor php

Uvedom si, ze XLS je MS format. Vsechno od MS prenasi viry uplne snadno. Kdyby to nevyhlasilo nic, tak mas zavirovany pocitac uplne v klidu kazdou sekundu, co mas otevreny www prohlizec.

Totez plati pro editaci. Je to MS, obvykle podporuje MS.
Co treba export do CSV (zapis dat pomoci carek a stredniku) ? Potom je to uz textak a s tim se rozhodne lepe pracuje.
Ale potesim te, existuji do PHP, treba, knihovny, ktere pracuji s XLS. Problem je, ze pouze omezene, protoze MS nechce poskytnout popis formatu XLS, takze si proste nekdo dal tu praci a vysledoval, jak delaji aspon zakladni veci.
Jinymi slovy, online editace XLS muze byt obtizna. Mozna s vyuzitim ASP, ale nevim, nevim. Osobne bych to prevedl na CSV.
Bubák
Profil
Vsechno od MS prenasi viry uplne snadno.
Blábol.

MS nechce poskytnout popis formatu XLS
Kdysi to byla pravda, dneska už je jiná situace. Dokumentace (nejen) XLS formátu je zdarma každému dostupná.
Joker
Profil
trlic
Potřebuji, abych na web mohl dát dokument v .xls.
Není možné ho dát na web jako HTML? Tuhle metodu bych doporučoval.
Samotný Excel umí exportovat dokumenty do něčeho, čemu se při troše dobré vůle dá říkat HTML :)

Druhá čast mé otázky spočívá v tom, zda-li je možné dát soubor v .xls(Excel) na web tak, že když tam někdo něco dopíše, tak by se to tam dalo uložit
Tak tohle bude problém. O žádné jednoduché cestě nevím, možná na to existuje nějaký skript.
peta
Profil
Bubák
Do XLS lze pridat Visual Basic scripty, lze to napojit na activeX a pokud je mi dobre znamo, prave pres ActiveX proudi vetsina viru windows.
Z toho plyne, jakykoliv MS produkt, ktery je napojen na ActiveX je nebezpecny.

Joker
Ja bych pouzit CSV. Excel to umi otevirat, exportovat, V HTML se nejaky editor taky najde.
AlešD
Profil
trlic

nepochopil jsem asi dotaz, jedná-li se však o zobrazení souboru na webu řeším to následujícím způsobem:

Vytvořím soubor jako běžné html (většinou tabulku) a uložím s koncovkou xls. Pokud otevřu v excelu, vše funguje. Když chci otevřít na webu, pomocí require once to načtu do stránky.

Pozor, pokud takto vytvořený soubor uložím pomocí exelu, přidá si tam cosi pro mě nedefinovatelného.
LukasMikulenka
Profil *
Pánové, mám podobný problém který potřebuji vyřešit, zatím jsme na netu našel, jak zobrazit tabulku na netu, ale jen v csv takže je nutnej export v excelu, což mi nevadí, ale co potřebuju je aby se to ukládalo a to za tím nejde :( neví někdo z vás o něčem, kde se dá csv editovat a následně uložit ? a uplně nejlépe i pak vyexportovat do xls ? :)


Díky za každou odpověd :)

http://mikyho.hustej.net/test/xls_editor2.php - zde jsem udělal rychlou tabulku, škoda že nejde vidět názvy sloupců a řádků (pokud ano, děkuji za vysvětlení jak na to)
DoubleThink
Profil *
To se mi podařilo pomocí iframe, ale nevím, jak na to,aby se mi stále neukazovalo, jestli ten soubor chvi otevřít,nebo uložit,nebo něco tak
Tuhle situaci ovlivňuje nastavení zabezpečení IE: "Spouštění programů a souborů v sekci IFRAME" (implicitně je "dotázat se").
Být tebou bych místo IFRAMu zkusil OBJECT - IE tuším má ActiveX ovladač pro dokumenty Office. Zkus pohledat.

Uvedom si, ze XLS je MS format. Vsechno od MS prenasi viry uplne snadno. Kdyby to nevyhlasilo nic, tak mas zavirovany pocitac uplne v klidu kazdou sekundu, co mas otevreny www prohlizec.

A ty si uvědom, že XLS/X je binární/XML soubor Excelu a IE ho neotvírá - otvírá ho Excel přes API exploreru.
Kromě toho, jediný virus, který může v dokumentu být, by musel být napsaný ve VB makru, jehož povolení si Excel vyžádá ještě zvlášť.
Cliffi
Profil *
Mám podobný problém. V excelu mám tabulku pomocí "iframe" ji zobrazuji v HTML. Teď přes PHP vložím formulářík k vyplnění to taky funguje ale teď nevím jakým příkazem v PHP mám editovat ten excel. Když to vyřeším tak to vypadá že to bude optimální řešení na vaše dotazy.
Částečné info na: http://www.jakpsatweb.cz/php/moznosti-php.html

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0