Autor Zpráva
Martos
Profil *
Dobrý den, chci se zeptat, když mám shop a v levém sloupci mám katalogový stom. Sbalený má 15 nabídek, kompletně rozbalený má asi 300 nabídek. Naprogramované to je ale tak, že po načtení stránky je ve zdrojovém kódu všech 300 odkazů (interních linků). Je to vhodné z pohledu SEO? Nebo by bylo lepší, kdyby ve zdrojovém kódu bylo jen těch 15 top interních linků? Co je pro SEO efektivnější?
Petr ZZZ
Profil
Co se architektury webu týče, je pro SEO nejlepší to, co je nejpřínosnější pro uživatele. Z technického hlediska se rank, který stránka předává, dělí počtem odchozích odkazů; jdou-li však odkazy na stránky stejného webu, je to prašť jak uhoď (u více odkazů se rank více naředí, ovlivní ale více stránek).

„v levém sloupci mám katalogový stom“
Zda se jedná o stránky dentistovy, je asi spíše druhořadé.
panther
Profil
Martos:
Naprogramované to je ale tak, že po načtení stránky je ve zdrojovém kódu všech 300 odkazů (interních linků). Je to vhodné z pohledu SEO?
zapomeň, že nějaká zkratka SEO existuje.

Jak chceš, aby se web choval?
1. v meu je 15 možností. Uživatel si odskroluje dolů, na jednu klikne, stránka se znovu načte. Kdesi se cosi rozbalí, ale uživatel si tam musí doscrollovat, aby viděl, že se něco stalo.
2. uživatel si v menu klikne, bez jakékoliv další změny se menu po kliku jen rozbalí a uživatel může pokračovat ve výběru.

Mě jako uživateli se líbí více druhá varianta. A tobě?
JanJanuska
Profil
Martos:
Nie, nie je to vhodné z pohľadu SEO. Vyhľadávače potom obvykle nedokážu správne rozpoznať štruktúru webu. Pri takom množstve odkazov nemožno ani vylúčiť, že niektoré z nich vyhľadávače odignorujú. No tiež nie je dobré striktne uvádzať len 15 hlavných kategórií.

Najlepšie riešenie je v kombinácii možností, ktoré uviedol Panther, tj.: Vyhľadávač "vidí" vždy len aktívny, resp. rozbalený strom kategórií (možnosť 1), pričom komfort pre užívateľov zostane zachovaný (možnosť 2).
To je možné docieliť napr. tak, že aktívny strom kategórií bude štandardné (X)HTML a neaktívne kategórie budú zobrazované prostredníctvom JavaScriptu.
pepperos
Profil
Zdravím. Tak co je ideální, je otázka. Jestli tam těch 300 interních odkazů dává smysl (třeba rozsáhlý eshop), tak to nevadí. I když lepší je nedávat lidem ani vyhledávačům příliš mnoho možností.

Podívejte se, jak to mají vyřešení ostatní, třeba http://www.mall.cz/. Snad vám to dodá odvahy, že to není nic hrozného.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0