Autor Zpráva
H13
Profil
Ahoj, nemáte někdo zkušenosti, tipy na zálohování dat na externí harddisk.

Mám ext. harddisk WD a program SmartWare, data ukládám mimo systémový disk (na dvou počítačích) a rád bych tyto data zálohoval pomocí synchronizace. Jenže SmartWare mi nabídne zálohovat celý disk, já bych potřeboval upřesnit jen jednu složku (složky s dokumenty).

Nevíte někdo jak toto vyřešit, případně neznáte nějaký jiný zálohovací program, který by synchronizoval data pouze pro určitou složku?

Díky
mckay
Profil
H13:
Pokud máš Win7, tak bych doporučil přímo vestavěný nástroj na zálohy, pojednává o tom článek
http://blog.gtweb.cz/2009/software/automaticke-zalohy-ve-windows-7

nebo potom jsem ještě našel asi všeobecný návod tady http://blog.gtweb.cz/2009/vseobecne/jak-spravne-na-zalohovani-dat

Abych odstranil případná podezření, že mám oba články z jednoho webu - googlil jsem to a je to provázané.
H13
Profil
mckay:
Ahoj díky za informace a linky, jedu na XP, takže na první článek jsem se nedíval, ten druhej článek v podstatě popisuje to co jsem dělal doposud :-(

Každopádně díky.
Kajman_
Profil *
Občas používám rsync (klidně i pod cygwin).
H13
Profil
Kajman:
Díky za tip, že bych nakonec skončil v Suse s:

$ rsync -av /windows/E/Dokumenty /media/ExterniDisk/Dokumenty

:-)

EDIT:
Tak si s tím hraju na Suse a je to přesně to co potřebuju, zkusím to ještě pod cygwinem
H13
Profil
Ještě jednou díky, pokud by to někoho zajímalo:

- pod linuxem se dá využít Grsync (grafická nádstavba v GTK pro rsync)
- pod win se dá použít to stejné (bohužel není zkompilovaná aktuální verze :-(, ale dá se použít CwRsync, kterej pomocí standardního instalátoru nainstaluje Cygwin, rsync, ... a připraví batch soubor, kterej je pak možný upravit pro zálohování
Chamurappi
Profil
Reaguji na H13:
Standardní zálohování, co je ve Windowsu, má nějaké stinné stránky? Používám ho pár let k pravidelnému zálohování z flashdisku na harddisk a zatím bez problémů.
H13
Profil
Chamurappi:
Standardní zálohování, co je ve Windowsu, má nějaké stinné stránky?
Vůbec netuším, ani nevím, že nějaké takové zálohování existuje, proto taky vzniklo toto vlákno.

Nakopneš mě, prosím, kde bych ho mohl najít?

Díky
Chamurappi
Profil
Reaguji na H13:
Start › Příslušenství › Systémové nástroje › Zálohování
H13
Profil
Chamurappi:
Tak buď mi něco chybí nebo špatně vidím :-)

Já mám v systémových nástrojích:
- Aktivovat systém Windows
- Defragmentace disku
- IE (bez doplňků)
- Mapa znaků
- Naplánované úlohy
- Obnovení systému
- Průvodce přenesením souborů a nastavení
- Systémové info
- Vyčištění disku

Jedu na WinXP Home. Buď to tam chybí, nebo to má jiný název, nebo je to jinde, nebo špatně vidím?
Davex
Profil
Ve Windows XP Home standardní zálohování chybí. Takový Cobian Backup ho s přehledem nahradí.
Chamurappi
Profil
Reaguji na H13:
Původně jsem tě v příspěvku #9 chtěl odkázat na hledání Googlem, protože mi tvá otázka „kde bych ho mohl najít“ připadala nadbytečná, ale mezi prvními výsledky byly jen samé návody, jak dostat zálohování do Home edice, tak jsem je před odesláním odmazal.

Výsledky hledání „Windows XP Home "systémové nástroje" zálohování“ v Googlu:
 1 • Zálohování prováděné ručně nebo pomocí nástroje Zálohování v ...
 2 • Použití nástroje Obnovení systému při řešení problémů
 3 • ExtraHardware.cz • Zobrazit téma - Windows XP Home: Přidání ...
 4 • Záloha Windows XP — Radírna – Internetová a počítačová poradna
 5 • Toshiba SDD - Často kladené otázky
 6 • Zálohování dat v počítači se systémem Windows
 7 • GFI Backup Home Edition 2009 | dobré programy.cz
 8 • Pomoc při kolapsu - craftcom.net
H13
Profil
Davex:
Díky za tip, vyzkouším

Chamurappi:
Díky za informace, i díky tvým informacím ti můžu odpovědět znovu na tvou předchozí otázku (poté, co jsem nainstaloval Zálohování do WinXP Home podle bodu č. 1)


Standardní zálohování, co je ve Windowsu, má nějaké stinné stránky?
Pro mě asi ano :-( (zřejmě subjektivní názor, poté co pro mě Kajman_ objevil rsync)

Je tam na mě moc klikání a nedokážu to upravit tak, abych to klikání nějakým způsobem zredukoval. Navíc je pro mě velkej problém výstup zálohy do souboru bkf. Jak s ním pracovat mimo program Zálohování? :-(

Když to porovnám s rsync (pod CwRsync), kde jsem vložil do batch souboru jeden příkaz rsync a definoval:
- zdroj: regulární výraz pro výběr pouze určitých složek
- a cíl
a teď jen kliknu na zástupce a rsync provede synchronizaci (celkem rychle) a data na externím disku jsou normálně čitelná, pak mi Zálohování ve Windows nesedí (Zřejmě by se to dalo taky nějak vyřešit nějakým batch souborem, ale na to nemám znalosti :-( )

Asi se musím taky omluvit za špatně zvolenej termín "Zálohování". Pod tím pojmem jsem si představoval nejen zálohování samo o sobě, ale i použití jednotlivých souborů na jiných počítačích (pokud jsem na počítači A kde nemám data z B, pak můžu použít soubory zálohy počítače B na externím harddisku)

Jinak ještě jednou díky za zdroje, na který se podívám a za trpělivost.

Co se týče #6, na kterou jsi zřejmě reagoval: Nemám rád vlákna, kde je otázka a jako řešení je napsáno: "Už jsem to vyřešil" bez toho, aby někdo napsal jak to vyřešil. Proto mi přišlo užitečný napsat i informace o tom, jak jsem tohle na základě rad od ostatních vyřešil. Tím jsem ale nemyslel, že jakékoliv jiné zálohování, třeba i základní Zálohování ve Windows má všeobecně nějaké stinné stránky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0