Autor Zpráva
H13
Profil
Ahoj, protože začíná víkend a oficiálně asi nikde podporu neseženu, zkusím to tady (doufám, že to nebude nikomu vadit)

Mám notebook HP 620 s Windows 7, nějak mi nešlo rozběhnout připojení k internetu a tak jsem chtěl přeinstalovat celý systém.
HP používá speciální recovery partition, kterou lze nabootovat pomocí F11. Bohužel mě tato nabídka nenabíhá. V návodu se píše, že by neměla naběhnout v případě, že je ta partition poškozená, ale počítač je úplně nový, jediný co mě napadá, je to, že jsem si rozdělil C na C a D (ale žádný změny v této recovery partition - dokonce je viditelná, obsahuje složku boot, takže by měla být v pořádku (v manuálech se píše pouze o tom, že by se tato partition neměla mazat, atd. atd. - což je asi logický a přímo jsem na tu partition nešahal)

Bohužel prodejce, ani HP podpora mi v pátek odpoledne nebrali telefon (i když to bylo ještě v pracovní době), na hp chat podpoře vůbec neznají sériový čísla produktu, takže tam se taky nic nedozvím, podobných otázek v Google existuje mnoho, ovšem bez řešení (když nepočítám: zmáčkněte F11, nebo kupte si recovery CD), tak to zkouším tady.

Pokud by měl někdo s tímto zkušenost nebo nějakej nápad, byl bych za něj hodně rád.

Předem díky.

EDIT: Ještě dodám, že jsem pod Windows 7 zkoušel: Ovladací panely - Systém a zabezpečení - Zálohování a obnovování: Vytvořit disk pro opravu systému s tímto výsledkem: "Disk pro opravu systému nelze vytvořit. Parametr není správný(0x80070057) :-(
Miloš
Profil
Pokud by náhodou nikdo nevěděl, ještě se zkus zeptat na www.pc-help.cz
H13
Profil
Miloš:
Díky za tip.
Davex
Profil
H13:
jsem si rozdělil C na C a D
V tom bude asi ten problém - asi se ti přepsal zavaděč. Záchranná média si vytvoř pomocí utility HP Backup & Recovery Manager.
H13
Profil
Davex:
V tom bude asi ten problém - asi se ti přepsal zavaděč. Záchranná média si vytvoř pomocí utility HP Backup & Recovery Manager.

Zřejmě ano, žádný "HP Backup & Recovery Manager" jsem bohužel nenašel :-( (u Windows 7 HP odkazuje přímo na zálohovací prostředí Windows 7, který bohužel nefunguje :-( )

Jinak přímo zavaděč to asi nebude, ten jde změnit např. pomocí easyBCD, nabídka F11 se zobrazuje (má zobrazit) ještě před zavaděčem ...
Davex
Profil
H13:
u Windows 7 HP odkazuje přímo na zálohovací prostředí Windows 7, který bohužel nefunguje
Aha, Windows 7. Recovery Manager fungoval asi jen u starších systémů.

Jinak přímo zavaděč to asi nebude, ten jde změnit např. pomocí easyBCD, nabídka F11 se zobrazuje (má zobrazit) ještě před zavaděčem
Model 620 neznám, ale u normálních notebooků HP je nabídka F11 v zavaděči MBR, takže ho může přepsat třeba linuxový grub apod.
H13
Profil
Davex:
Model 620 neznám, ale u normálních notebooků HP je nabídka F11 v zavaděči MBR, takže ho může přepsat třeba linuxový grub apod.
No asi máš pravdu, já se v tom nějak nevyznám, na různých diskuzích jsem viděl, že F11 právě zmizlo po instalaci Linuxu se zavaďěčem (což mě vlastně taky čeká - potřebuju k práci i linux :-( ) takže je spíš otázka, jestli se dá ten zavaděč nějak nastavit do "default"

Nějak stále nerozumím tomu, že někdo postaví zálohování na takto vratkém systému ( nemožnost vytvořit vlastní zálohu v podobě DVD a velice jednoduchá ztráta přístupu k zálohování - stačí rozdělit HD, nebo nainstalovat přídavný OS, nebo vlastní zavaděč, atd. :-( a to jsem postupoval podle pokynů a varování - neodstraňujte recovery partition - nic takového jsem nedělal :-( )
Davex
Profil
H13:
jestli se dá ten zavaděč nějak nastavit do "default"
Ano dá. Pomocí grubu nabootuješ z té recovery partice a ono to samo přepíše zavaděč s F11. Když nabootuješ grub třeba z flešky, tak by to v něm měly být příkazy:
root (hd0,3)
chainloader +1
Partice budeš mít asi očíslované jinak, takže musíš vhodně zvolit náhradu čísla 3.
Davex
Profil
Vyzkoušel jsem postup pro obnovení funkčnosti HP Recovery Partition ve Windows 7 z PDF manuálu pro konfiguraci RAID: http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c01553807.pdf - část RAID volume setup / Initiate RAID … / Migrating to RAID 0 / Allocating unallocated HDD space - bod 19. Aby pak fungovala obnova OS, tak je nutné dodržet původní pořadí particí HP_TOOLS a HP_RECOVERY na disku (nemusí být podle obrázku v dokumentaci). Použítí je na vlastní riziko, možná se tím přepíše linuxový zavaděč grub.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0