Autor Zpráva
Fisak
Profil
Zdravím. Nainstaloval jsem si na svůj raspberry pi raspbian a další věci pro webový server podle návodu http://www.kdosiodjinud.cz/raspberry-pi-jako-domaci-quotminiserverquot-apache.a222.html ...
Bohužel ale se mi zobrazí jen prázdná stránka a nezobrazí se tam žádný soubor ani žádná hláška prostě prázdná bílá stránka bez ničeho. Předem děkuji za rady..


Když tam nakopíruju index.html tak mi to napíše
"Forbidden

You don't have permission to access /index.html on this server."

a když tam nakopíruju index.php tak se mi zobrazí prázdná bílá stránka
DJ Miky
Profil
Pravděpodobně ve skriptu došlo k chybě a ty máš vypnuté zobrazování chyb. Pokud ho zapneš ( Nejčastější potíže s PHP (FAQ) » Zapnutí výpisu všech chyb a varování), zobrazí se ti.
Keeehi
Profil
O, začni postupně, nejdříve tím html souborem.

vedle něj vytvoř .htaccess a v něm
Allow from all
Pokud je ten apache ve verzi 2.4 tak by se tam hodilo přidat ještě
Require all granted

Už se to zobrazjue? Ne? Tak v konfiguraci apache, kde se definuje ten virtuální server přidej
AllowOverride All

Už? Jestli stále ne, tak se koukni na práva souboru. Řekněme že 0644 by měla být dostatečná práva ať ten soubor patří jakémukoli uživateli. No a jestli pořád nic, tak už mi docházejí takhle na dálku nápady.
Fisak
Profil
Keeehi:
Stále zkouším různé varianty práv a když dám všemu práva 777 tak se mi stránka vůbec neni schopná zobrazit (pokud mam index.php) ale pokud mam index.html tak se mi v pohodě zobrazí...


Nejspíše se nezobrazují chyby v php ale musím najít jak to nastavit v raspbianu aby se mi zobrazovali


a hlavně se mi nahrává všechno pod právy 600 což nechápu proč...


když jsem zobrazil chyby tak:
Warning: ob_start(): function 'compress' not found or invalid function name in /var/www/index.php on line 5

Notice: ob_start(): failed to create buffer in /var/www/index.php on line 5

Warning: require_once(/var/www/system/opconfg.php): failed to open stream: Permission denied in /var/www/index.php on line 18

Fatal error: require_once(): Failed opening required '/var/www/system/opconfg.php' (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /var/www/index.php on line 18
-------------------
takže musim nastavit práva postupně u každé složky :-/ což bude dost otravné to za 1. a za 2. tam nejspíš nebude fungovat většina funkcí co normálně na serveru funguje jako je mod_rewrite atd.. Minule jsem zkoušel nainstalovat lighhtpd místo apache a takovýhle problémy jsem neměl..
Keeehi
Profil
Fisak:
2. tam nejspíš nebude fungovat většina funkcí co normálně na serveru funguje jako je mod_rewrite
Pokud je to standardní apache, tak to fungovat bude. Jen to bude potřeba povolit, případně to rozšíření doinstalovat. U standardní linuxové distribuce je spousta rozšíření už v základu pro jednoduchost povolených. Ono totiž u klasického počítače pár mega na disku nebo v paměti není zase nic moc. Ovšem v tomto minipočítači je každý učetřený kilobayte velmi cený, proto v základu toho bude co nejvíce povypínaného. Ale ručně by to mělo jít povolit. Jen to není tak pohodlné ale to je všechno.
Fisak
Profil
Já když teď koukal na php.ini na tom raspberry tak je to úplně stejné jako na jiných serverech.. nechápu proč musím ručně přes php přes ini_set nastavovat jednotlivé funkce... Nevíte si s tím někdo rady? Kdyžtak tady je odkaz na můj php.ini http://bit . ly/1EFfFtp

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0