Autor Zpráva
Joker
Profil
Po necelých osmi letech by se mi opět hodil názor v kategorii Práce s počítačem :-)

Budu potřebovat zařízení pro testování a nejlépe i vývoj tabletové aplikace.
Jedna možnost je jít do příslušné kategorie v e-shopu a vzít to nejlevnější. Na druhé straně by nebylo špatné koupit něco použitelného i na jiné věci (v tom případě by uvažované použití asi bylo jako takový mini-notebook na surfování, čtení/psaní dokumentů a vzdálenou plochu).

Zatím jsem dal dohromady:
• OS musí být Windows (aktuálně hlavní důvod, proč to chci, je testování aplikace, která bude pro Windows).
• Předpokládám budu potřebovat klávesnici, protože si neumím představit práci se zdrojákem bez klávesnice- čili spíš než tablet asi „2 v 1“.
• Nebo to celé vymyslet nějak jinak :-) (externí klávesnice, něco takového?)
• Pokud možno levný, sám pro sebe nemám moc důvod si ho pořizovat, takže jeho cena bude de facto náklad na tu práci.
• Koukám vesměs mají nějaké Atomy a 2 GB RAM… nevím, co od toho tak výkonově očekávat (tady je to trochu protichůdné… Na testování aplikací se hodí spíš méně výkonný stroj, na práci spíš více výkonný).
• Rozlišení, třeba 1280x800 mi připadá celkem málo, ale zas ta úhlopříčka není taky velká, tak jestli investovat do vyššího?
• Kolik zhruba místa zabere systém a předinstalované aplikace? Sice asi moc místa potřebovat nebudu, ale zase bych nerad, aby to vypadalo takhle.
Keeehi
Profil
Joker:
Předpokládám budu potřebovat klávesnici, protože si neumím představit práci se zdrojákem bez klávesnice- čili spíš než tablet asi ‚2 v 1‘.
Asi jsem to nepochopil, ale tu aplikací pro tablet budeš vytvářet na tabletu? Co já jsem vytvářel aplikace, tak to bylo vždy na plnohodnotné počítači a do tabletu se pro testování nahrával už jen výsledný sestavený program.
Joker
Profil
Keeehi:
To je alternativa, ale vidím tam tři věci:
• Bylo by fajn, kdyby na tom šlo dělat i nějaký vývoj, ladění, experimenty, když už to je prakticky jediný důvod, proč bych to kupoval.
• Nejvhodnější jiný počítač, na kterém bych to mohl vyvíjet, má Linux a nevím, jestli chci programovat .Net aplikaci na Linuxu.
• Celkově jsem dost „klávesnicově orientovaný“. Možná po nějakých zkušenostech změním názor, ale zatím kdybych to chtěl využít i jinak, neumím si moc představit, k čemu by mi bylo zařízení bez klávesnice.
final_
Profil *
Neexistujú nejaké emulátory na ladenie, experimenty aj pre windows (phone)? Pri vývoji android aplikácií také niečo existuje tak snáď by mohlo aj na windows :-)
Joker
Profil
final:
Problém je, že emulátor asi těžko bude věrně emulovat dotykové ovládání na nedotykovém počítači…

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0