Autor Zpráva
johnl
Profil
Hezký večer ;-)
Nevíte jak je to s uváděním autora když si stáhnu header na web od tut? Je to šířeno pod touto licencí (us) a je tam Uveďte autora to znamená že mám někde na web dát odkaz na jejich web, nebo co?
panther
Profil
johnl
to znamená že mám někde na web dát odkaz na jejich web, nebo co?
a kam jinam než na web bys odkaz chtěl uvést?
DoubleThink
Profil *
to znamená že mám někde na web dát odkaz na jejich web, nebo co?
Ano.
johnl
Profil
panther:
No, takhle jsem to nemyslel, zajímalo mě jestli mám uvěst odkaz nebo něco jiného..

Jinak díky.. ;-)
Marek Prokop
Profil
Ten web je nějaký zmatený. Licence vyžaduje, abyste uvedl autora, jenže u těch obrázků autoři uvedení nejsou a navíc je u nich již normální (c) místo (cc). Moc důvěryhodně to nepůsobí.
johnl
Profil
Marek Prokop:
A já myslel že je autor to jméno co je pod tím obrázkem (User: DHester)
Marek Prokop
Profil
[#6] To asi je, ale uvádět autora jeho nickem na nějakém serveru je dost zvláštní. Jde o to, na co to chcete použít. S něčím vážnějším bych byl opatrný, protože ta licence je tam tak zmatečná a nedůvěryhodná, že se Vám může kdykoli ozvat skutečný autor a požadovat stažení obrázku nebo dokonce i nějaké peníze.
johnl
Profil
Marek Prokop:
Jsou to headery na web, takže to chci použít jako header na svůj nový web. Zatím jsem jako odkaz uvedl celý ten web.
Michal Kolesa
Profil
Jak to je, když použiju zdroj jé internet, ale knihu

Třeba když něco odcituji ? Co k té knize musím uvést ? Název, autor, vydavatelství, ISBN ?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Michala Kolesu:
Proč se zase ptáš nás a ne vyhledávače?

Výsledky hledání „jak citovat z knihy“ v Googlu:
 1 • Jak správně citovat « IZI215
 2 • Jak citovat literaturu
 3 • Jak citovat informační zdroje | OPOSSUM - Online poradenské služby ...
 4 • Citace - Wikipedie, otevřená encyklopedie
 5 • Re: když vypisujete citace z knih do své diplomové práce (Názory k ...
 6 • Bibliografické citace dokumentů podle ČSN ISO 690 a ČSN ISO 690-2
 7 • Odkazy na literaturu se v textu DP uvádějí formou závorky, která ...
 8 • eBotanika.net - botanika na netu » Blog Archive » Správné citace ...
Marek Prokop
Profil
Zatím jsem jako odkaz uvedl celý ten web.

Web ovšem nemůže být autorem zcela jistě a není-li právnickou osobou, nemůže být ani správcem autorských práv.
Michal Kolesa
Profil
Já se primárně ptal jestli MUSÍM uvést, že cituji a jak cutivat to byl jen podružný dotraz
Chamurappi
Profil
Reaguji na Michala Kolesu:
Já se primárně ptal jestli MUSÍM uvést, že cituji
Neptal. Z kontextu jasně vyplývá, že se ptáš, jak citovat, protože johnl se ptal, jak má uvádět autora, nikoliv zda ho musí uvádět. To, jestli musíš uvádět autora/zdroj, si přečteš v autorském zákoně, nebo v nějakém výcucu či výkladu z AutZ (obojí si jistě sám najdeš).

Veškeré další podružné i primární dotazy nesouvisející s tématem způsobu uvádění autora šablony piš laskavě do vyhledávače, zde nebudou tolerovány.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0