« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »
Autor Zpráva
Marschmallow
Profil
Další věcí je také vkládání (nejen) odkazů do příspěvku. Výchozí formát se vloží nad logo a ne do textarei. Chtěl jsem totiž vložit odkaz na Fontokuk (nelze a opisovat se mi to nechce). Screen mobilu v sandboxu:
Tomáš123
Profil
Zdravím,
neviem, či to tu už niekto riešil, nakoľko sa mi nechcelo čítať všetkých 330 príspevkov, ale mám jednu pripomienku k súčasnej verzii diskusie...Často potrebujem nájsť vlákno, v ktorom som či už niečo napísal, pridal nejakú významnú živú ukážku, odhalil veľké tajomstvo atď., ale ani zaboha si nemôžem spomenúť, kde to bolo... Čo by ste povedali na možnosť kliknúť na kategóriu v "Aktivitách užívateľa" a prezerať iba vlákna/príspevky s ňou spojené?
Marschmallow
Profil
Fisir (příspěvek zde):
Podívej se do ostré verze diskuse. Jsou to rozdílně příspěvky. Jen v sandboxu jsou sloučené i s navigací...
Fisir
Profil
Reaguji na Marschmallowa:
Blik, cvak, klik… To ale nemění nic na tom, že ta +2 u výpisu vláken ne a ne zmizet.
Marschmallow
Profil
Fisir:
Přihlásil jsem se v ostré verzi, klikl na téma a už tam +2 nemám. Je to ale zbytečně složitý postup...
Fisir
Profil
Reaguji na Marschmallowa:
Aha… hm, tak jo, problém vyřešen :-).
Marschmallow
Profil
Fisir:
Ano, sice to v sandboxu vypadá hezky + ta navigace, ale není to úplně nejlépe vyřešené.
Marschmallow
Profil
Jelikož se v .sandboxu v kategorii Názor na stránku tvoří odkaz na web v drobečkové navigaci podle prvního odkazu ve vlákně, tak na druhé straně v tomto vlákně DJPW upload - nástroj pro nahrávání obrázků do diskuse JPW se vypisuje "zobrazit web" s odkazem na úplně jinou stránku, než je vlastně myšleno. Ono to je logické, ale je to chyba. Odkaz na druhé straně výše zmíněného vlákna totiž směřuje na odkaz uvedený mimochodcem v [#1] (v tamtom vlákně).
Tomáš123
Profil
Viete o tom, že odkazy z vyhľadávania pri zakladaní vlákna vedú na starú verziu diskusie?

A ešte mám jednu pripomienku ohľadom kliknutia na číslo príspevku. V obyčajnej verzii sa po kliknutí automaticky označil nick a dal sa pohodlne vymazať. Tu je to inak a znepohodlňuje to rýchlu citáciu.

EDIT: Ešte som si všimol, že v štatistike je Chamurappiho a Jokerov pásik aktivity rovnako dlhý, i keď je medzi nimi rozdiel viac ako 2000 príspevkov.
jenikkozak
Profil
Tomáš123:
Viete o tom, že odkazy z vyhľadávania pri zakladaní vlákna vedú na starú verziu diskusie?
Ono by to vadit nemuselo, protože uživatelé sandboxu moc vlákna nezakládají. A jistě zkoušejí na Diskusi hledat ještě před tím, než si rozepíší vlastní dotaz.

A ešte mám jednu pripomienku ohľadom kliknutia na číslo príspevku. [...] Tu je to inak a znepohodlňuje to rýchlu citáciu.
Není dobré v neodůvodněných případech odkazovat na čísla příspěvku. Po moderátorských zásazích se takové odkazy rozbijí.
Tomáš123
Profil
jenikkozak:
Po moderátorských zásazích se takové odkazy rozbijí.
Ide mi ale o to, že v nesandboxovej variante reakcie na konkrétny príspevok sa dá nick používateľa vymazať jednoduchý stlačením delete, zatiaľ čo tu to musím manuálne označiť.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Tomáše123:
Viete o tom, že odkazy z vyhľadávania pri zakladaní vlákna vedú na starú verziu diskusie?
No vida, už se to samo vyřešilo, Google před pár hodinami zrušil Web Search API. Už tedy nejede ani zkratka Ctrl+G uvnitř formuláře.

V obyčajnej verzii sa po kliknutí automaticky označil nick a dal sa pohodlne vymazať. Tu je to inak a znepohodlňuje to rýchlu citáciu.
Připadalo mi chaotické, když někdo při reagování uváděl samotné jméno a někdo jiný číslo a za ním jméno, někdy i odmazané, tak jsem to sjednotil. Je přehlednější, když každá odpověď obsahuje jméno toho, na koho se reaguje. Nevím, jak ostatní, ale já mám natrénované oči (a vlastně i uši) na určitá slova, kterých se velmi dobře chytám v záplavě šumu.
Mimochodem, při vkládání kotevního čísla dovnitř věty se to v sandboxu chová stejně jako dřív.
Celkově se mi odkazování na kotvy z důvodu, který zmínil jenikkozak, moc nelíbí.

v štatistike je Chamurappiho a Jokerov pásik aktivity rovnako dlhý
Takové choulostivé věci si obvykle nepoměřujeme. Důležitá je šířka, do které se ty pásky dávají. Při větší šířce je zřejmé, že já ho mám delší.
Tomáš123
Profil
Chamurappi:
Takové choulostivé věci si obvykle nepoměřujeme.
Hah :-)

Při větší šířce je zřejmé, že je ho mám delší.
Ešte včera to bolo inak... Neviem čo sa zmenilo.
Tomáš123
Profil
Prichádzam s ďalším postrehom: Pri označovaní textu (za predpokladu, že ho tvoria práve dva riadky) sa aj pri kliknutí do toho druhého označí prvý. Chcel som napríklad skopírovať odkaz z Posuvný div pomocí jquery, ale označiť sa mi ho podarilo iba ak som mal myš asi 7 pixelov pod textom. Je chyba aj u niekoho iného?
Fisir
Profil
Reaguji na Tomáše123:
Co používáš za prohlížeč? Toto se mi občas stávalo v IE (ale po celém internetu), vyřeší to dvojité stisknutí F12.
Tomáš123
Profil
Fisir:
Používam najnovšiu Mozillu Firefox. Ani F12-ka nepomáha.
Taurus
Profil
Tomáš123:
Na toto jsem párkrát upozorňoval, moderátoři o tom ví. Stává se mi to při citování bohužel často. Na novém FF.
juriad
Profil
Snad je toto to správné vlákno. V Sandboxu, když má příspěvek dva řádky a dvojkliknu na slovo na druhém řádku, tak se označí slovo na 1. řádku, které je vizuálně nad ním. Děje se to ve Firefoxu (v Chromu ne, jinde nevím) a jen v Sandboxu (v ostré verzi ne).
Příkladem může být Ukradené fotky z mého webu. Jaký postup doporučíte?

A také mám silné antipatie vůči těm černým tlačítkům pří nakliknutí příspěvku. Velice rád si vyznačuji text a toto mě vždy vyděsí.
Joker
Profil
juriad:
V Opeře se mi to neděje, ve Firefoxu ano. Při kliknutí a tažení se text označí od horizontálního bodu kde jsem začal, ale v prvním řádku, do správného místa ve druhém řádku.
juriad
Profil
Hm. Ve zdejším příspěvku [#14] se to děje jen před odkazem na Posuvný div.

Navíc jsem si všimnul, že při kliknutí na číslo příspěvku se příspěvek označí kotvou a jako vedlejši efekt zmizne focus z textarea, kam se vloží sice správně „[#14] [b]Tomáš123[/b]“, ale ta druhá část (jméno) není zvýrazněné pro pohodlé odmazání.
Tomáš123
Profil
juriad:
Neviem, či si si to všimol, ale pýtal som sa na presne to isté: [#11], [#14] (o tomto asi vieš).
Tomáš123
Profil
Pozerám, že to tu nejako utíchlo, juriad, nechcel som vyznieť nijak drzo, tak prepáč (myslel som to tou informačnou, prívetivou cestou).
juriad
Profil
Tomáš123:
No, cítím se docela trapně. Nevšiml jsem si tvých příspěvků; koukám, že jsem objevil Ameriku.
Tomáš123
Profil
juriad:
Ale veď to je v poriadku, ani ja nečítam 380 príspevkov predtým, než niečo spomeniem... :-)
juriad
Profil
Vlákno Moderování na diskusi JPW je v sandboxu nějaké rozbité:
- v drobečkové navigaci vede odkaz na špatnou kategorii a má i šaptnou ikonku
- odkaz můj profil v horním menu na Str4wberryho profil
- dvojí tabulka je tam prozatím asi záměrně
Chamurappi
Profil
Před dvěma roky jsem psal:
V mobilních stylech jsem měl hack na mobilní Explorer 9, který zmenšoval velikost písma na 80%. Mně to tak ve WP7 dost vyhovovalo, proto jsem to teď zkusil nastavit všem. Při 320px odpovídá šířka textu 40em, při 480px odpovídá 60em. Zvyknete si na to, nebo mám vyrobit přepínač velikosti písma?
Žádná reakce na to tenkrát nebyla a teď najednou je písmo v mobilní verzi nějaké obrovské :-)
Tak asi vyrobím ten přepínač.

Též jsem si všiml, že je prohozené <tfoot> a <tbody> v tabulce posledních příspěvků. Tuším, že staršímu Exploreru toto pořadí nějak vadí (dříve bylo i zakázané specifikací). Měl by existovat jiný způsob, jak dostat patičku tabulky v mobilním zobrazení dolu. Myslím, že v mém pracovním djpw.css jsem to nějak vyřešil, ale koukám na porovnání současného verze a té mé a nějak nevím, čím to bylo :-)
Jedině mě napadá, že jsem smazal .list z deklarace, která láme tabulky:
    .posts td, .posts tr, .list tr, .posts, .list, .posts th, .list th {display: block; float: left; clear: both; width: 100%; border: 0}
… to by mohlo být ono. Ale teď nemám, jak to ověřit.
Tomáš123
Profil
Chamurappi:
Menilo sa v poslednom čase niečo spojené s atribútom target odkazov? Zdá sa mi, že sa v minulosti otváralo viac odkazov do nového okna (napríklad živé ukážky či odkazy na stránky v kategórii ich hodnotenia), ale teraz sa to všetko strieda v jednom tabe. Minimálne otvorenie živej ukážky na rovnakej karte mi vadí kvôli tomu, že si často potrebujem prečítať niečo z otázky (a často krát viac ako raz sa musím vracať späť). Nešlo by s tým niečo urobiť?

Bohužiaľ ti neviem pomôcť s overovaním úpravy selektora.
Joker
Profil
Tomáš123:
A proč nepoužít funkčnost prohlížeče pro otevření na stejné/nové stránce?
Já beru na desktopu kliknutí levým myšítkem jako otevření na stejné stránce a prostředním jako otevření na nové stránce. U mobilu na nové stránce otevře „podržení kliknutí“ a pak příslušná volba.

Proto mi používání target blank a window.open trochu vadí, protože se odkaz otevře vždy v novém okně, zatímco u normálního odkazu si můžu vybrat.
Tomáš123
Profil
Joker:
Iste kolečko poznám, ale ešte som si na to nezvykol. Ale hneď na tom začnem pracovať :-).
Trejpa
Profil
Mám zde zapnuté třídění příspěvků podle nových témat. Při listování v libovolné kategorii se do adresy kromě pořadí stránky (page=1) přidá i řazení podle nových příspěvků (sortBy=0), čímž se obsah změní nejen v dané kategorii, ale ve všech včetně výpisu na úvodní stránce. Děje se tak v běžné verzi i v sandboxu.

Je to vlastnost, chtěná funkce diskuze, nebo by to šlo opravit, aby se listování chovalo normálně?
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0