Autor Zpráva
Str4wberry
Profil
Zkusil jsem vypsat ze všech příspěvků této diskuse nejčastěji opakované odkazy.

Některé nesmysly jsem přitom odfiltroval, takže doufám, že jsou tyto výsledky alespoň částečně správné.
panther
Profil
Str4wberry:
Jsem si říkal, kde se tam pořád bere za odkazem na PSPad většítko a to jsou odkazy z HTML kódů z metatagu generator :-)

Titulek „Kam nejčastěji odkazujeme“ je dost irelevantní, spousta odkazů tam naskákala díky petovi a jeho rozkopírováváním do „Názorů na stránku“. Ještě by to chtělo odfiltrovat duplicity (lomítko na konci, „www“ na začátku)… Jen mě trochu děsí, že se google vešel do první desítky.
tiso
Profil
Str4wberry: pekné, ale vôbec ma neteší to tretie miesto. Znamená to, že sa tu rovnaká otázka riešila viac ako 200-krát za posledné viac ako 4 roky.
Marek Prokop
Profil
Co kdyby se neco.cz, adresa.cz a domena.cz automaticky přepisovaly na example.com?
Radek9
Profil
Marek Prokop:
Proč? Na adresách neco.cz i domena.cz jsou existující stránky.
panther
Profil
Radek9:
Na adresách neco.cz i domena.cz jsou existující stránky.
to ano, ale lidé je využívají když chtějí dát nějaký neutrální odkaz, k tomu slouží http://example.com. I když, ne že by mi to vadilo :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Díky za seznam. Docela odpovídá tomu, co jsme zjistili nedatabázovým dotazováním.


Reaguji na Marka Prokopa:
Tuším, že „neco.cz“ tady pár let bylo jako výchozí adresa odkazu, proto se umísťuje tak vysoko. Nějaké automatické ošetřování asi není nutné. Jestli to někomu vadí, nechť viníky napomíná :-)

Když jsem předělával JS, chvíli jsem v něm měl jako výchozí adresu www.example.cz — pár týdnů mi trvalo, než mi došlo, že to je chyták.


Reaguji na panthera:
Jen mě trochu děsí, že se google vešel do první desítky.
Možná bychom mohli odkaz na úvodní stránku Googlu zakázat. Pokud někdo chce odkázat na hledání, měl by odkázat konkrétněji, nebo rovnou použít tu hledací hračku z klávesové mapy, aby mělo dané vlákno nějakou užitnou hodnotu pro toho, kdo ho sám později najde vyhledávačem.

Nelíbí se mi ani těch 80 odkazů na kategorii Práce a zakázky. Chápu, že tazatelé jsou často (ne vždy) líné obludy, ale není přeci v našem zájmu, aby svůj dotaz typu „dejte mi zadarmo hotové řešení“ zduplikovali. Jednak nemáme rádi duplicity, jednak ani nemá smysl takové vlákno přesouvat. Protože pokud jim skutečně někdo zadarmo dodá hotové řešení, bude přínosnější, když ho dodá do diskuse. Občas také nějakého lenocha vyzvu, ať si založí inzerát, ale vždy se snažím zmínit „nabídni odměnu“ — to je myslím klíčové v tom sdělení.
Yuhů
Profil
tiso:
Ani jsem nevěděl, že se to tak odkazuje, ale náhodou jsem zrovna konečně napsal stránku na toto téma centrování na Jak psát web: http://www.jakpsatweb.cz/centrovani-stranky.html
Doufám, že tam nemám chyby.

Marek Prokop:
Taky mě to přepisování neco.cz a podobné napadlo, ale asi to fakt nemá smysl.

Mimochodem example.cz není chyták, ale zřejmě taky adresa určená pro příklady.
panther
Profil
Yuhů:
Doufám, že tam nemám chyby.
chyby jako takové ne, pár věcí bych tam jen upravil/upřesnil:

- poznámku o různém centrování napříč módy bych dal někam nahoru, na každý musí nutně dojet až dolů k nadpisu „Quirk mód“
- „Jenom pro pořádek zmiňuji, že odstavce se centrují CSS vlastností text-align“ - to bych upřesnil - odstavce jako takové se takto necentrují, pouze jejich obsah. To je podle mě docela podstatný rozdíl.
- zmiňuješ se o běžné šířce 1024, tam by ale stálo za to zmínit, že je třeba nechat místo minimálně na scrollbary. Web o šířce 1024px se na 1024px monitor nevejde.

Hodily by se nahoru i odkazy na kotvy, podobně, jako to máš třeba tady. Ta stránka je strašně dlouhá.
tiso
Profil
Yuhů: môže byť, doplnil som odkaz. Vadí mi tam len 0px.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Yuhůa:
Mimochodem example.cz není chyták, ale zřejmě taky adresa určená pro příklady.
Jen na první pohled. Dokud si nevšimneš, že ta stránka má posuvník…

Ke stránce o centrování:
1) „když se na začátek kódu před tag body dá nějaké standardní doctype“ — raději před <html>.
2) „musí centrovaný design v Internet Exploreru vytvářet starším a komplikovanějším postupem s využitím kombinace margin: auto a text-align: center“ — nešikovná formulace. Kdyby šlo jen o Explorer, stačí samotný text-align. Ten margin: auto je tam pak kvůli ostatním prohlížečům. V úvodu článku říkáš, že dříve „se muselo hackovat“, tohle bych nenazýval hackováním.
3) „Ještě jednou připomínám, že tento kód už nedoporučuji“ — on ten text-align ničemu neškodí. Většinou se text-align: center dává na <body>, takže není nutný ani <div> navíc. Stránka se může ocitnout v quirku vinou nějaké chyby, přestože to její tvůrce neplánuje.
4) „Ach jo, tuhle stránku jsem měl napsat už před šesti lety.“ — možná bys mohl někde odkázat i na tisův návod, který mnoho let úspěšně zastával roli téhle tvé chybějící stránky. Sice není tak nacucaný informacemi, ale zdejším tazatelům zpravidla stačil.


Reaguji na tisa:
Kvůli zmíněným px? Je to konzistentní se zbytkem JPW.
tiso
Profil
Chamurappi:
4) - odkazovať nie je treba, môže sa zmeniť i odkaz v klávesovej mape - na Yuhů-ov článok.
px - možno je to konzistentné s JPW, ale mne osobne tam tie jednotky vadia. Roky sa tomuto zápisu vyhýbam a opravujem ho ak mám príležitosť. Ale nestrieľa sa za to.
DJ Miky
Profil
„Jen na první pohled. Dokud si nevšimneš, že ta stránka má posuvník…“

A taky komentář ve zdrojáku...
tiso
Profil
Yuhů: prosím, zmeň text "Tiso" na "tiso" na Vycentrování obsahu stránky.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0