« 1 2 »
Autor Zpráva
Chamurappi
Profil
Moderátor Chamurappi: Vytrženo z Úpravy diskuse • 2010.

Vlákno Petr ZZZ by se rád stal moderátorem diskuse mi připomnělo dávnou myšlenku, kterou jsem sem asi ještě nikdy nenapsal (nebo už jste mi ji rozmluvili a já na to zapomněl):
Pamatuji si, že když jsem na tuto diskusi přišel poprvé, netušil jsem, kam mě zavedou ty malé odkazy pod jmény diskutujících. Dvě různé věci (informace o právech a odkaz na profil) jsou stlačené dohromady, miniBB je někdy až moc „mini“. Potřebujeme, aby bylo vidět na první pohled, kdo je moderátor a kdo člen? Je to k něčemu členům? Je to k něčemu moderátorům? Navrhuji strčit tam konstantní text „Profil“. A pokud má někdo přiřazen speciální popisek (typicky webhosteři), dodat ho jako běžný text za/pod odkaz.
Str4wberry
Profil
Ten text „Profil“ je tedy hrozný nezvyk.
Moderátor Chamurappi: Od této doby už se ukazuje v sandboxu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Ten text ‚Profil‘ je tedy hrozný nezvyk.
Také si říkám. Najednou mám pod jménem něco tak ostudně krátkého… :-)
panther
Profil
Chamurappi:
Potřebujeme, aby bylo vidět na první pohled, kdo je moderátor a kdo člen?
myslím, že by to mělo být více či méně viditelně odlišené.

Měl by být předpoklad, že moderátor by se měl v daném tématu vyznat více, než někteří z členů, což může náhodným kolemjdoucím (nebo novým členům) pomoci při větším počtu odpovědí vybrat tu správnou a přesnější. My třeba stálé a znalé členy rozlišíme, stejně jako kvalitu odpovědi, což začátečník nemůže. Typickým příkladem budiž kategorie „SEO“, kde je spousta domněnek od členů a nečlenů a pak konečně kvalitní odpověď Marka Prokopa.
Str4wberry
Profil
Já myslím, že to tak důležité není, pokud bychom zavedli nějaké to hodnocení uživatele/příspěvků, takže by bylo na první pohled jasně patrné, že ten který uživatel obvykle dobře radí, což je důležitější než status moderátora. Ostatně čas od času někoho irituje, že v některých kategoriích má člověk pod jménem „Moderátor“, byť dané problematice velmi málo rozumí.
panther
Profil
Str4wberry:
pokud bychom zavedli nějaké to hodnocení uživatele/příspěvků
pak ano, ale do té doby toto může být jediným vodítkem, jak odlišit odpovědi, které by měly být kvalitnější nebo alespoň ne úplně mimo mísu. Žádná garance tu není, ale lepší něco než nic.
Alphard
Profil
Kdyby měl být odkaz pojmenován Profil a být viditelně označeno, kdo je moderátor, mohla by se použít třeba malá ikonka s vhodným title někde u jména. Nemuselo by tam být celé dlouhé slovo "Moderátor".
Joker
Profil
Str4wberry:
ten který uživatel obvykle dobře radí, což je důležitější než status moderátora
Spíš je to něco úplně jiného; „Moderátor“ neznamená, že daný člověk poradí lépe než ostatní, ale že má právo organizovat diskusi.

Alphard:
mohla by se použít třeba malá ikonka
Ovšem pořád jsou zástupci hostingů, kteří tam mívají ještě delší text.
Petr ZZZ
Profil
Občas se tu objeví rozverné mládě, které si žádá usměrnit, a zde se viditelnost moderátorské funkce může hodit. Je ale pravda, že "Profil" je jasná informace, na rozdíl od "Člen" nebo "Moderátor". Řekl bych, že Alphardův návrh [#7] zohledňuje oba aspekty. Co třeba dát title="moderátor" ikonce i jménu a u členů dát title="člen" jménu (a ikonku nedávat žádnou)?

Dodatek: V náhledu mám pod jménem Člen, až po odeslání Profil (v sandboxu).
panther
Profil
Petr ZZZ:
Co třeba dát title="moderátor" ikonce i jménu
u jména už je - taky potřebný - title=reagovat. Není úplně zvykem, že klikem na jméno se přesune do textarey pro psaní příspěvku.
Petr ZZZ
Profil
panther:
Pravda, to jsem přehlédl; title="reagovat" je důležitý. Potom bych se přiklonil k tomu, co navrhuje Alphard, s tím, že by se mi ikonka s title="moderátor" líbila víc před odkazem na profil než u jména. Jednak mi přijde, že se tam tématicky víc hodí, a jednak by to bylo opticky konzistentní (aby se nestávalo, že se to u delších jmen bude tahat na dva řádky).
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra ZZZ:
Občas se tu objeví rozverné mládě, které si žádá usměrnit, a zde se viditelnost moderátorské funkce může hodit.
Moderátor přeci může psát …
Moderátor Chamurappi: … moderátorské poznámky.
Ty jsou k usměrňování určené.

V náhledu mám pod jménem Člen, až po odeslání Profil (v sandboxu).
Levá část náhledu (jméno + popisek) je vymyšlená JavaScriptem. Ten začnu upravovat, až se tady přestanu dlouze vykecávat :-)


Reaguji na panthera:
Měl by být předpoklad, že moderátor by se měl v daném tématu vyznat více, než někteří z členů
Určitě? Vím, že takový předpoklad být může, ale nejsem si jist, zda by měl být. Při vší úctě k vědomostem všech kolegů je zde „Moderátor“ skutečně spíš organizační funkce, která nemusí nijak souviset s odbornou autoritou. Moderátoři debat v televizi také nejsou na probíraná témata větší experti než přizvaní hosté.

Typickým příkladem budiž kategorie ‚SEO‘, kde je spousta domněnek od členů a nečlenů a pak konečně kvalitní odpověď Marka Prokopa.
Odpověď by se měla snažit být smysluplná a věrohodná nehledě na to, kdo ji píše. Zrovna autor Sovy v síti by asi měl auru vševědoucnosti, i kdyby moderátorem nebyl. Ale jinak (dlouhodobě) zastávám názor, že dobré myšlenky nepotřebují podporu zvučného jména a zvučné funkce. Pokud se moderátor bude s někým odborně přít, neměl by mít v očích náhodného pozorovatele lepší startovní pozici — skrytí nejnápadnějšího rozdílu napomůže objektivitě.

V jiných kategoriích než v SEO působí hodně odborníků, kteří nejsou moderátoři a nemyslím si, že jim popisek „Člen“ ubírá na věrohodnosti. Třeba takový Kajman spokojeně exceluje úplně bez popisku…

do té doby toto může být jediným vodítkem, jak odlišit odpovědi, které by měly být kvalitnější
Můžeme do Dobrých rad, co se ukazují (v sandboxu) napravo od formuláře, připsat, kdo je uznávaným superznalcem kategorie.
Na stránce s profilem se (v sandboxu) také zobrazuje, kde člověk moderuje, takže úplně tajné to není.


Reaguji na Str4wberryho:
Ten text ‚Profil‘ je tedy hrozný nezvyk.
Už mi to ani nepřijde. Dva roky jsem byl členem, tři moderátorem, teď jsem profilem. Obyčejný kariérní růst… :-)


Reaguji na Alpharda:
Ty bys chtěl, aby byla moderátorská pozice viditelně vyznačena?

Naprosto pochopím, když někdo z kolegů moderátorů bude proti této úpravě z čistě sobeckého/egoistického/sentimentálního důvodu, že se mu ta „vyšší šarže“ u jména prostě líbí :-)
Za sebe říkám, že speciální popisek nepotřebuji, ale nechci tuto myšlenku nikomu vnucovat.
Alphard
Profil
Chamurappi:
Ty bys chtěl, aby byla moderátorská pozice viditelně vyznačena?
Větu v [#7] jsem začal slovem "Kdyby", prezentoval jsem další alternativu vhledem k předchozí diskusi. Nemám žádný důvod chtít viditelně vyznačenou poznačenou pozici moderátora.

Na popisek Profil už jsem si docela zvykl, nevidím důvod ho nepoužívat.
Marek88
Profil
[#1] Chamurappi: No spíš než odkaz "profil" pod jménem bych dal pod jméno odkaz "reagovat" a jméno by sloužilo jako odkaz na profil. Chápu, že pro stálé členy by to byla dost nepříjemný změna, ale je to podle mě logičtější a přirozenější způsob, jak to udělat.
Edit: Teď koukám, že už tu je jeden odkaz "odpovědět" je. Tím spíš bych jako jmého dal odkaz na profil a ten odkaz pod ním klidně uplně vymazal. Ale je mi jesné, že zvyk je zvyk a všichni budou proti... ;)

Jinak to hodnocení členů by se hodilo. Minimálně třeba počet příspěvků nebo příspěvky/den, jsou taky dobré vodítko. Když sem někdo píše opravdu hodně, tak je docela velká šance, že tomu aspoň trochu rozumí.
Petr ZZZ
Profil
Marek88:
Kliknutím se jméno vloží do odpovědi otučněné a s dvojtečkou. To by asi šlo udělat i přes text "reagovat", ale připadá mi zbytečné to měnit, navíc pro stálé členy by to byl nezvyk (a netuším, jak obtížné by bylo to udělat).

Chamurappi:
> Moderátor přeci může psát …
> Chamurappi: … moderátorské poznámky.
> Ty jsou k usměrňování určené.
Má to svá úskalí. Poznámkou znemožní moderátor členovi upravovat příspěvek, což ne vždy musí být úmyslné či vhodné. A pokud moderátor napíše vlastní příspěvek, nebude vidět, že píše moderátor. Máš pravdu, že skrytí statutu moderátora napomůže objektivitě, ale občas se ta viditelnost statutu hodit může.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra ZZZ:
pokud moderátor napíše vlastní příspěvek, nebude vidět, že píše moderátor
Může přímo napsat, že je moderátor, případně odkázat na důkaz… nevidím v tom problém.


Reaguji na Marka88:
je to podle mě logičtější a přirozenější způsob, jak to udělat
Asi je, nicméně současný stav (v sandboxu) je už celkem jednoznačný, což stačí.

Minimálně třeba počet příspěvků nebo příspěvky/den, jsou taky dobré vodítko.
Plány máme velkolepější.


Reaguji na Alpharda:
Větu jsem pochopil napoprvé. Díky za vyjádření.
Omlouvám se, že tě mé nejasné reakce často motivují ke zbytečnému vysvětlování vlastních slov :-)
_es
Profil
Chamurappi:
Potřebujeme, aby bylo vidět na první pohled, kdo je moderátor a kdo člen? Je to k něčemu členům? Je to k něčemu moderátorům?
Ja si myslím, že taká informácia prospieva celkovo diskusii. Tú informáciu môže člen nejako využiť, nájde sa veľa dôvodov. Ak informácia, že je člen v príslušnej kategórii moderátorom, predstavuje nejaké väčšie riziko, tak by taký člen nemal (zatiaľ) byť moderátor. Skôr by bolo dobré informácie o moderátoroch viac sprístupniť, napríklad moderátorom do profilu doplniť odkaz na vlákno so zoznamom moderátorov. Ikony kategórií v profile v položke Moderátor by mohli byť doplnené o text - názov kategórie, tak ako to je v zozname vlákien. Rovnako aj v tom zozname moderátorov.
Petr ZZZ
Profil
Chamurappi:
Může přímo napsat, že je moderátor
Tož to je vlastně pravda. :)
Chamurappi
Profil
Uběhl skoro rok, většina moderátorů jede přes sandbox, jsou už zvyklí, že nevědí, že jsou moderátoři…
Z pohledu běžného života fóra se ovšem nic nezměnilo, kolemjdoucí i většina diskutérů pořád rozdíl vidí, takže se nad tím můžeme ještě jednou zamyslet. Má někdo nějakou objevnou myšlenku? :-)


Reaguji na _es:
Ak informácia, že je člen v príslušnej kategórii moderátorom, predstavuje nejaké väčšie riziko, tak by taký člen nemal byť moderátor.
Petr ZZZ není jediný, kdo nevyniká v kategoriích, které moderuje. V kategorii PHP má moderátorská práva i takový antipéhápéčkový mudla, jako jsem já. Moc ji nesleduji, ale když tam náhodou přispěji, není fér, že můj status dodává mým příspěvkům větší potenciální důvěryhodnost, než mají příspěvky členů-expertů přes PHP.

napríklad moderátorom do profilu doplniť odkaz na vlákno so zoznamom moderátorov
Zkusil jsem přidat odkazující dvojšipku.


Reaguji na Petra ZZZ:
A pokud moderátor napíše vlastní příspěvek, nebude vidět, že píše moderátor.
Myslel jsem to tak, že může moderátorskou poznámku použít i ve svém příspěvku.



Když moderátor někomu píše v příspěvku, že ho smaže, měl by mít možnost jasně ukázat, že na to má potřebná práva. Aby také nevznikal dojem, že tu může kdokoliv mazat cokoliv. Hodil by se na to přepínač — dát nějak najevo „teď ti píšu jako uklízečka“ — a uživatelské rozhraní by mělo toto sdělení zdůraznit. Napadá mě několik možných řešení:
A) Rozpoznat, že je celý příspěvek obalený do [mod] — a zařídit, že pak třeba bude mít jiný styl, ze kterého bude vyšší oprávněnost názorná.
B) Zavést speciální BB značku, do které se napíše text, který se při převodu do HTML skryje do komentáře, ale při výpisu příspěvků si ho PHP vytáhne a přemístí pod odkaz „Profil“. To by šlo využít i k jiným jednorázovým popiskům.
C) Zavést další post_status k nynějším čtyřem (nic, upravil uživatel, upravil moderátorem, upravil administrátor), to by ale byl asi guláš.
D) Rozdělit každý moderátorský účet na dva a (ideálně) umožnit snadné přepínání mezi nimi. Cosi jako windowsí UAC :-)
E) Nic neprogramovat a používat i ve vlastních příspěvcích [mod] uvnitř [b], což udělá červenou moderátorskou poznámku.
_es
Profil
Chamurappi:
A nedá sa informácia o tom, že je niekto moderátor, skombinovať so zmenou textu odkazu?
Napríklad, riadok s menom člena upraviť na:
MenoModerátora M
kde M bude mať title „moderátor“, alebo:
Moderátor MenoModerátora
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Chamurappiho:
E) Nic neprogramovat a používat i ve vlastních příspěvcích [mod] uvnitř [b], což udělá červenou moderátorskou poznámku.

Moderátor Petr ZZZ: Hm, to teda vypadá dost divoce; nevím, jestli to budu umět psát, aniž bych se červenal. Navíc to vypadá, jako kdybych sám sebe napomínal – na texty začínající slůvkem Moderátor jsem zvyklý v příspěvcích někoho jiného než je daný moderátor. :-)


Ad kvalita odpovědi a statut moderátora: Je samozřejmě lepší, když moderátor oboru rozumí, ale myslím si, že bezpodmínečně nutné to není a že to lze do jisté míry nahradit schopností uvědomit si vlastní nevědomost a patřičně mlčet. Troufal bych si vyhodit i třeba z kategorie JavaScript nebo PHP duplicitu nebo spam, ale po odborné stránce bych tam přispíval stejně často jako dosud – čili bych tam v podstatě nepsal, bez ohledu na to, zda tam moderuji nebo ne.

Přečetl jsem si to vlákno celé znovu a asi by se mi nejvíc líbilo nějaké velké M nebo ikonka, s title="moderátor", před odkazem na profil. Možná by ta ikonka mohla klikat na seznam moderátorů.
jenikkozak
Profil
Chamurappi:
Má někdo nějakou objevnou myšlenku? :-)
Objevnou ne. Ale přece jen se mi to nezdá.
Pokud jsem to správně pochopil, tak záminkou zrušení označení hodnosti má být to, že popisek „moderátor“ zvyšuje důvěryhodnost jeho postojů, ačkoliv nemusí tématu rozumět.
Vzniká nám tu problém. Někdy se hodí vědět, že moderátor je moderátor. Myslím, že to pomáhá udržet kázeň. Však to vidíte na silnici. Stačí policistu uvidět, a hned člověk ví, kde má brzdu, aniž by ten policista cokoliv dělal.
Jako argument používáš, že moderátor může napsat: „Já jsem moderátor, věř mi, koukni se mi na profil a uvidíš, že mám možnost s tebou zatočit.“ Ale úplně stejně může moderátor napsat: „Heleďte, nejsem v PHP přeborník, ale dělení nulou asi nevyjde podle vašich představ.“
Přijde mi to jako vytloukání klínu klínem. Proces řešení problému, při kterém vedlejšími produkty jsou nové problémy.
Je sice hezké, že se moderátoři veřejně vzdají svého popisku, jenomže stejně, jak bylo výše zmíněno, budou-li chtít zasáhnout, budou muset (resp. bude to lepší) třeba uvést: „Já jsem moderátor, takže koukej změnit ten hloupý nadpis.“ Z tohoto pohledu se mi zdá lepší, když jeho autorita bude zřejmá automaticky, než kdyby s ní musel šermovat sám.
Občas jsem se trochu divil, když u nějaké hádky Petr ZZZ nezasáhl, ačkoliv byl přítomen. Ale jasně to vysvětlil jeho popisek, že v daném vlákně je jen členem. Nevím, jak to v sandboxu máte řešené, ale to budu muset (když si to nebudu pamatovat) rolovat kamsi nahoru, abych zjistil, jestli daný uživatel zasáhnout může, nebo ne? V mnoha případech jsou totiž věci na hraně a záleží na tom, co si o problematice myslí moderátor, většinou ten první, co se objeví, protože ten většinou rozhodne o zásahu. Jak to tak sleduji, tak ať si Petr ZZZ jako člen (uvádím ho, protože nemá moderátorská práva všude) vyjádří svůj názor, stejně výsledek pak záleží na tom, jestli ho moderátor odmázne, nebo se přikloní na jeho stranu.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na jenikakozaka:

Občas jsem se trochu divil, když u nějaké hádky Petr ZZZ nezasáhl, ačkoliv byl přítomen. Ale jasně to vysvětlil jeho popisek, že v daném vlákně je jen členem.

Děkuji za kompliment. Je pravda, že v kategoriích, ve kterých nemám příslušná práva, pociťuji určitou zdrženlivost, a kdybych v nich měl možnost moderovat, pravděpodobně bych se angažoval více, nicméně z toho, že jsem přítomen v diskusi, nelze pokud vím vyčíst, které konkrétní vlákno sleduji.

Všeobecně to, že někde moderátor nezasáhne, může mít různé příčiny – není si jistý, zda je situace zralá na zásah, z nějakého důvodu vyčkává, co z toho bude, domnívá se, že někdo z kolegů to bude umět lépe, nemá zrovna čas, dané vlákno přehlédl atd...

Z tohoto pohledu se mi zdá lepší, když jeho autorita bude zřejmá automaticky, než kdyby s ní musel šermovat sám.

Ta úvaha má něco do sebe. Největší binec totiž dělá většinou někdo, kdo je na diskusi poprvé, a nemusí to být nutně neurvalec, který není ochoten či schopen se zdejším zvykům přizpůsobit. Psát novopečenému návštěvníkovi červeně "já jsem moderátor, tak koukej ztlumit" mi přijde takové afektované a odstrašující, a nabídnout mu nenápadné "M" zase málo informativní.

Možná by přece jen stálo za úvahu nechat popisek "Moderátor" pod jménem, tak jak je to dosud v ostré verzi. Stálá přítomnost toho popisku má tak trochu diplomatický charakter v tom smyslu, že když moderátor někomu napíše "uprav si nadpis", tak u toho nemusí (ať už červeně nebo šedě) křičet.
Chamurappi
Profil
F) Používat [class.něco] a to něco nějak nastylovat.


Reaguji na _es a Petra ZZZ:
Jak už jsem uváděl před rokem: nehledám jiný způsob, jak poznačit moderátora. Hledám nyní způsob, jak poznačení moderátora podmínit.
Jako ideální mi přijde varianta B.


Reaguji na jenikakozaka:
Však to vidíte na silnici. Stačí policistu uvidět, a hned člověk ví, kde má brzdu, aniž by ten policista cokoliv dělal.
Což je nesystémové. Policista by neměl fungovat jako dozorce ve věznici, ani jako návěští k dodržování předpisů. Praxi ze silničních předpisů nepovažuji za dobrý vzor.
Pokud diskutér nepozná, kdo je moderátor, neznamená to, že dojde k závěru, že zde nemoderuje nikdo — to je totiž na živé diskusi docela nepravděpodobné.

Ale úplně stejně může moderátor napsat: ‚Heleďte, nejsem v PHP přeborník, ale dělení nulou asi nevyjde podle vašich představ.‘
Nebo „já jsem sice moderátor, ale klidně se se mnou při, jako bych byl nováček“. Už je to docela dlouho, kdy mě naposledy někdo osočil, že píšu naprosté bláboly, ale nemyslím si, že by některé mé názory přestaly být ostře konfliktní. Vysvětluji si to tak, že si náhodný kolemjdoucí s opačnými názory mé bláboly přečte, začne pěnit… pak si všimne, že jsem moderátor — což znamená nejen to, že ho můžu smazat, ale i to, že jsem si svoji pozici nejspíš nějak zasloužil u autora nejpopulárnější české kodérské učebnice (=> asi nejsem začátečník), případně že jsem možná mohl z fóra vyštípat ostatní názorovou opozici (=> zůstala jen přesila přitakávačů) — a kolemjdoucí, byť silně přesvědčený, že se mýlím, jde raději jinam, než aby investoval čas do riskantní hádky, na jejímž konci by třeba i mohl změnit vlastní názor.
Tím se trochu deformuje zdejší komunita, není to vyvážený vzorek všeobecně rozšířených názorů, ale jen jeho výseč, která je lehce přikloněná k vyhraněným myšlenkovým proudům moderátorů. I přesto, že moderátoři opačný názor aktivně nepotlačují. Rozhodně není náhoda, že si před šesti lety náhodný kolemjdoucí jménem Chamurappi vybral ke svému působení diskusi, jejíž majitel při čtení jeho kontroverzní kritiky W3C veřejně přikyvoval. Na jiných fórech by mě za mé rouhání mohli upálit :-) (někde stačily i jen zmínky o mně)

Přijde mi to jako vytloukání klínu klínem. Proces řešení problému, při kterém vedlejšími produkty jsou nové problémy.
Ty nové jsou menší, řekl bych.
Připadá mi, že všichni tři ignorujete možná řešení, která jsem přednesl v [#19]. Jasně, varianta E je ošklivá a příliš násilná, ale B, C i D můžou vypadat prakticky stejně, jako popisek „Moderátor“ v nynější ostré verzi, takže z nich nebude na první pohled zřejmé, že jsou zobrazené podmíněně.

Nevím, jak to v sandboxu máte řešené, ale to budu muset (když si to nebudu pamatovat) rolovat kamsi nahoru, abych zjistil, jestli daný uživatel zasáhnout může, nebo ne?
V profilu mají moderátoři kolonku a v ní obrázek s ikonkami kategorií. Nemyslím si, že je až tak důležité vědět, jestli uživatel může zasáhnout. Co se týče vymezení kategorií, v nichž má moderátor práva — to v podstatě existuje především kvůli tomu viditelnému popisku. Svěříme-li někomu práva uklízečky, většinou mu věříme, že by zvládl úklid kdekoliv.
Joker
Profil
Chamurappi:
Když moderátor někomu píše v příspěvku, že ho smaže, měl by mít možnost jasně ukázat, že na to má potřebná práva
Další situace jsou třeba moderátorská hlasování, kdy by mělo být zřejmé kdo má právo v dané věci hlasovat.
Momentálně to funguje tak, že třeba o mazání vláken hlasují asi tak čtyři pořád stejní moderátoři, takže to jde rozlišit podle jména, ale to není zrovna systémové. Navíc pak občas přijde hlasovat někdo z těch ostatních a já přemýšlím jestli je vlastně moderátor.
Krom toho někdy není úplně jasné, jestli moderátor o zásahu jen tak přemýšlí, nebo ho už navrhuje.

Pro tenhle případ by asi byla dobrá varianta E, čili by se stačilo dohodnout, že to co je „vážně míněný“ návrh nebo hlasování budeme dávat do mod+b.
_es
Profil
Chamurappi:
nehledám jiný způsob, jak poznačit moderátora. Hledám nyní způsob, jak poznačení moderátora podmínit.
To si práve myslím, že je chyba. V sandboxe mi vadí práve to nejaké chýbajúce označenie moderátora. Je to informácia, na ktorú som zvyknutý, že to vo vláknach je. Bolo tu nejaké prirovnanie k príslušníkom polície. Prečo by mali moderátori na tomto fóre vystupovať ako tajní agenti? Na tento účel si môže moderátor založiť iné konto. Veď ak sa použije tá moderátorská poznámka, tak je aj tak jasné, kto je moderátorom, teda je to také riešenie-neriešenie - aj snaha informáciu zatajiť aj snaha ju zverejniť.
Str4wberry
Profil
Pamatuji si, když jsem tu byl nový, tak jsem považoval jméno a popisek člen a to stejné jméno a popisek moderátor za dva různé lidi. :–) Tedy bych řekl, že popisky by měly být u příspěvků konstantní a všichni moderátoři by mohli mít práva nad celou diskusí.

Oba postupy mají pro mě dost s podobnou váhou svá pro a proti, takže bych nic neměnil a vrátil se ke schématu z ostré verze. Ideální řešení mě nenapadá. Ale ty uživatelské ranky vyřeší problém „jak může být moderátor, když tomu vůbec nerozumí“.
Petr ZZZ
Profil
Chamurappi:
Připadá mi, že všichni tři ignorujete možná řešení, která jsem přednesl v [#19].
Já jsem spíš všechno napoprvé nepobral, proto jsem se vyjádřil jen k bodu, který mi byl jasný hned.

Ad A) Je to možnost, ale bylo by to méně jasné než současný stav v ostré verzi (což se vlastně týká všech variant; viz #22, #26 a #27).

Ad B) Chvíli mi trvalo, než jsem to pochopil – divil jsem se, proč se má něco skrývat, když se to pak stejně zobrazí. Teď mi došlo, že běžný moderátor dosud nemá možnost umístit nějaký text pod odkaz „Profil“, a tím by tuto možnost dostal. Myšlenka je to zajímavá, je ale otázka, nakolik bude matoucí, když tam někdy bude napsáno "Moderátor" a jindy ne (už teď se to občas plete). Je to dilema: trvalý popisek "Moderátor" dává běžnému příspěvku nežádoucí váhu, občasný popisek je zas matoucí a nekonzistentní. Chceš-li odstranit tu první nevýhodu a jsi smířen s tou druhou, je to řešení. Ta druhá nevýhoda tu stejně už je, u těch, kdo moderují jen někde (dala by se ovšem odstranit rozšířením práv).

U variant C až F nějak nevím, co si pod tím představit (eventuálně mi D přijde předimenzované).

Joker:
...dohodnout, že co je ‚vážně míněný‘ návrh nebo hlasování, budeme dávat do mod+b.
Nápad dobrý, jen by to chtělo nějakou zkratku, aby se to nemuselo obalovat do dvou značek. A nevím, zda by se mi to líbilo nějak moc křiklavě barevné. U ledu by jasná barva asi nevadila, ale pak se něco přece jen nesmaže a po přesunu to bude barvit viditelnou sekci. Myslím si, že diskuse v decentních barvách je přehlednější pro čtenáře (a možná i atraktivnější pro inzerenty).
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jokera:
Další situace jsou třeba moderátorská hlasování
Ta je prakticky stejná, ne? Všechny varianty by ji vyřešily.
Zkusím si trošku pohrát s CSS. Hokus pokus. Tak, a mám popisek, vypozicovaný z příspěvku. To je ale ošklivé :-)


Reaguji na _es:
Prečo by mali moderátori na tomto fóre vystupovať ako tajní agenti?
Proč by měli nepřetržitě vystupovat jako policie, soudce, kat i zákonodárce naráz? Jsme pořád navlečeni v uniformě — kolik z těch našich desetitisíců příspěvků ji potřebuje?

Krom toho není-li status diskutéra spjatý s příspěvkem, zkresluje historický kontext. Popisek vyjadřuje vždy aktuální stav v době čtení, ne v době vzniku příspěvku. Až všichni současní moderátoři umřou a stane se moderátorem peta, budou jeho staré stiznosti na moderatory vypadat hloupě :-)

Na tento účel si môže moderátor založiť iné konto.
Což je de facto varianta D.


Reaguji na Str4wberryho:
Ideální řešení mě nenapadá.
Co se ti nelíbí na variantě B? Moc složité?

Ale ty uživatelské ranky vyřeší problém ‚jak může být moderátor, když tomu vůbec nerozumí‘.
Budou-li viditelné.
Str4wberry
Profil
Nelíbí se mi na tom to, že se ten popisek bude zobrazovat víceméně náhodně (viz moje zkušenost ze začátků na této diskusi).
« 1 2 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0