« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »
Autor Zpráva
grimword
Profil
jaký je rozdíl mezi několikrát zmiňovaným starým a novým vláknem? ja tedy žádné změny nevidím
_es
Profil
grimword
Zjavne si nepochopil zmysel vlákna. Prečítaj si to celé.
Ide o nové vlákno s novým JavaScriptom a staré vlákno s novým JavaScriptom.
Keď chceš, môžeš testovať Chamurappiho zlepšováky.
grimword
Profil
aha, už chápu, některé nápady se mi velice líbí
srigi
Profil
Teda neviem, ci mozem do tohto thredu hlasit chyby a pod. stuf - tieto vlakna necitam, ale posledne mi prestalo fungovat toto:

editacia vlastneho prispevku
zadrzte nadavky (spominam si na niekolko dni stare, podobne vlakno), problem popisem:
- nefunguje pod Operou v9.63
- prestalo to fungovat vcera (25.1)?
- chyba sa prejavuje tak, ze kliknutim na link 'zmenit' sa loadne std. editor prispevku aj s aktualnym kodom prispevku
- editujem teda prispevok a kliknem na 'odoslat'
- mala by sa zobrazit "medzistranka" s linkom v tvare "vas prispevek byl uspesne upraven"
- nestane sa tak, opat sa loadne diskusne vlakno so starym prispevkom a v editore (<textarea>) je povodny kod

A preco by to mal byt bug? Vo FF v3.0.5 funguje vsetko OK. Este doplnim, ze chyba sa prajavi aj vtedy, ked zo svojho profilu Opery odstranim subor urlfilter.ini (blokovanie reklam), nakolko som si myslel, ze som omylom nieco na webe blokol. Ale nie, nejde to ani potom..
SwimX
Profil
srigi
Teda neviem, ci mozem do tohto thredu hlasit chyby a pod
můžeš, ale související s nově připravovaným js pro d.jpw

fungovat toto: editacia vlastneho prispevku
mě taky. Ale poradili mi. Proč nehledáš?
Chamurappi
Profil
Dneska jsem odmazal zatím dvanáct ošklivých citací vyrobených pomocí funkce rozcitování. Divím se těm lidem, že jim vůbec nevadí, jaké nepřehledné uvozovkové orgie ve svých příspěvcích vytvářejí. Pokud se nový JS nenasadí do ostrého provozu do konce února, budu vší silou bojovat alespoň za lobotomii skriptu, který je v ostré verzi nyní, protože mě štve čím dál víc.


Reaguji na _es:
A pre FF je to asi spravené tak, že skript označuje celý text.
Je to udělané tak, že se nastaví pro <textarea> celá nová value, která se poskládá z předchozího a přidaného textu. Jestli znáš nějaký lepší způsob, klidně funkci „insertText“ přepiš. Mně takto docela vyhovuje.

V Opere po vložení tagu nefunguje Ctrl+Z vôbec
Jenže nevíme, jak to zazáplatovat. Tudíž to asi necháme plavat, hm? Vlastní historii editací skutečně vyrábět nehodlám.

No mohlo by to byť nejako doplnené o to, aby sa na odkazy v mape dalo priamo dostať
Viz níže, úprava č. 30 by měla tento požadavek uspokojit.

Tag by sa vkladal ihneď po označení textu myšou v Textarea, pri aktívnej klávesovej mape. […] Toto by sa dalo vlastne uplatniť aj na tvoje funkcie.
Moc se mi do toho nechce. Opravdu si myslím, že na hromadné ztučňování bohatě stačí klávesová zkratka a u vesměs všech ostatních funkcí, které teď v mapě jsou, to také není potřeba. Kdyby to potřeba bylo, můžu přidat klávesovou zkratku pro zopakování posledního úkonu.

Miesto tlačidla kód <> by mohol byť vyskakovací zoznam s jazykmi.
Uvažoval jsem o tom už počátkem ledna a uvažoval jsem i o klávesových zkratkách (o kombinacích zkratek) pro různé jazyky, ale nakonec jsem to odložil.
Jsme nyní dostatečně rádi, když se diskutéři odhodlají zmáčknout alespoň to tlačítko, chtějí-li psát kód. Proč jim to komplikovat?

Alebo by to mohlo byť v klávesovej mape.
Napsat značku s jazykem by bylo rychlejší než ji dohledat v mapě.

Díky za připomínky a nápady.



Dnešní změny v djpw.js:


ad 29) Změnil jsem hodnotu vyhovujícího slova u kategorie „Práce a zakázky“ na 4 => titulek musí mít minimálně jedno takové slovo a jednu vatu (třeba „hledám“ či „nabízím“), aby prošel zcela bez připomínky. Jednoslovné názvy jsou v této kategorii vždy nevyhovující.

30) Zkratka Ctrl+Enter při označené adrese či označeném BB odkazu otevře příslušnou URL do nového okna. Diskutér se tudíž může snadno podívat, na co vlastně odkazuje.


Odkazuji znovu na všechny dosavadní ukázky, aby byly dostupné i z této stránky:
Nové vlákno.
Staré vlákno.
Stránka s pravidly.
Toto vlákno.
Seznam vláken.
_es
Profil
Napsat značku s jazykem by bylo rychlejší než ji dohledat v mapě.
Pokiaľ diskutér vie, akú značku použiť.
Skôr som myslel prípad, keď diskutér vie o rôznych značkách pre rôzne jazyky, no nevie akú použiť.

> „No mohlo by to byť nejako doplnené o to, aby sa na odkazy v mape dalo priamo dostať“
> Viz níže, úprava č. 30 by měla tento požadavek uspokojit.
Funguje to len pri označení celého URL, mohlo by to fungovať tak, že by stačilo, aby sa kurzor nachádzal medzi [url] a [/url].

Opravdu si myslím, že na hromadné ztučňování bohatě stačí klávesová zkratka a u vesměs všech ostatních funkcí, které teď v mapě jsou, to také není potřeba.
No takáto úprava by nestála veľa úsilia.
Stačilo by "klávesovú mapu" sfunkčniť aj pre alt + a zabezpečiť,
aby sa príslušný tag alebo funkcia aplikovala počas aktívnej klávesovej mapy ihneď po vybratí textu - na to by stačilo zmeniť textarea.onclick.
Chamurappi
Profil
Po rozhovoru s habendorfem jsem předvčírem opravil jednu drobnou chybu v citacích a zařídil jsem, aby všechny klávesové zkratky fungovaly také s levým Altem, protože klávesovou zkratku „Ctrl + ↓“ mu už v Exploreru i Mozille něco nestydatě obsadilo.

Také habendorf vyjádřil mírné znepokojení (doslova „nééé, proboha proč?“) nad zamýšlenou změnou chování při kliku na jméno — předpokládá, že se mu nebude líbit přidávání dvojtečky za tučné jméno, protože na jména kliká i tehdy, chce-li napsat o někom a ne někomu. To zní docela logicky. Co vy na to?

Další věc, která mu vadí, je chování při kliknutí na kotevní odkaz v příspěvku. Přál by si, aby tento odkaz fungoval jako normální odkaz — aby na něj mohl kliknout a zkopírovat pak adresu přímo z adresního řádku tam, kam potřebuje. Současný i nový JS při kliknutí vkládá text do <textarea>. Napadá někoho nějaký kompromis?


Reaguji na _es:
Pokiaľ diskutér vie, akú značku použiť.
1) Autodetekce je docela spolehlivá.
2) Popis značek bude v nápovědě.
3) Popis klávesové mapy bude také v nápovědě. Budou ji asi používat stejně jen ti informovanější.

mohlo by to fungovať tak, že by stačilo, aby sa kurzor nachádzal medzi [url] a [/url].
Domnívám se, že zjistit pozici kurzoru v Exploreru je docela pracné.

No takáto úprava by nestála veľa úsilia.
I málo úsilí je víc než nic. Možná se na to podívám později.
Moc se mi nelíbí představa, že by mezi funkcemi v mapě bylo obyčejné ztučnění.
habendorf
Profil
klávesovou zkratku „Ctrl + ↓“ mu už v Exploreru i Mozille něco nestydatě obsadilo.
HttpWatch, věc, kterou imho používá dost developerů.

To zní docela logicky. Co vy na to?
Ano, zní to logicky ;o)
Kajman_
Profil *
Napadá někoho nějaký kompromis?
Při prázdné textaree fungovat jako odkaz? V tom současném se musí kliknout prostředním, nebo dát něco ve stylu "Kopírovat adresu odkazu".

Osobně více používám odkazy s kotvou z jiných vláken.
Str4wberry
Profil
Zamýšlená změna chování při kliku na jméno
Jedno možné řešení je vyčlenit nastavení do stránky upravit profil. Mohlo by to tam být spolu s odkazem „Vypni/Zapni barvení“, který podle mě do hlavního menu moc nepatří, a případně dalšími věcmi. Nebo by mohl jinak fungovat při dvojkliku nebo při podržení nějaké klávesy.

Chování při kliknutí na kotevní odkaz v příspěvku
To mně také vadí. Už jsem na tím také přemýšlel s výsledkem: první možnost je zase nastavení nebo by mohla mřížka dělat to a číslo ono. Nebo by se možná mohla změnit adresa (pro zkopírování) i přidat odkaz na příspěvek do příspěvku zároveň.
Kajman_
Profil *
Chování při kliknutí na kotevní odkaz v příspěvku
Obé zároveň mi přijde jako dobrý nápad.
_es
Profil
Chamurappi
a zařídil jsem, aby všechny klávesové zkratky fungovaly také s levým Altem, protože klávesovou zkratku „Ctrl + ↓“ mu už v Exploreru i Mozille něco nestydatě obsadilo.
Vo Firefoxe funguje klávesová mapa s alt + ↓ nejako čudne, teda aspoň mne.
Aj po pustení alt zostáva popis klávesovej mapy.
Vyzerá to tak, že na aplikovanie príslušnej funkcie mapy je nutné kliknúť mimo textarey.
Chamurappi
Profil
Reaguji na habendorfa:
Ano, zní to logicky ;o)
Na druhou stranu se už i teď vkládá tučné jméno + konec řádku, takže při zmínce o někom stejně musíš udeřit backspace.

HttpWatch, věc, kterou imho používá dost developerů
Nainstaloval jsem si ho, abych omrknul, jak se ta potvůrka u mé <textarey> chová. Nepotěšila mě. Myslím, že by mohla být při práci s klávesnicí méně agresivní, aniž by to pocítil uživatel. Jdou v ní vypnout všechny klávesové zkratky jedním zaškrtávátkem v Tools/Options/General, ale k tomu nechci nikoho nutit.


Reaguji na Str4wberryho:
Nebo by se možná mohla změnit adresa (pro zkopírování) i přidat odkaz na příspěvek
Dobrý nápad. Implementováno jest.

Nebo by mohl jinak fungovat při dvojkliku nebo při podržení nějaké klávesy
Rozlišit dvojklik od kliku není snadné a podržení klávesy se neobejde bez nápovědy.

Napadl mě důmyslný kompromis. Jak jsem již zmínil, zjišťování pozice kurzoru v <textarea> není snadné. Ale řešitelné. Vím-li, do jakého prostředí se má jméno vložit, mohu snadno odhadnout uživatelův záměr. Na začátku řádku se tedy vkládá jméno + ":\n", všude jinde samotné jméno. Vyhovuje?

Když už mám pozici kurzoru pod kontrolou, otevřela se mi vrátka k dalším vylepšením.


Reaguji na starší příspěvek SwimXe:
Celý text označím a dám tučně, prostřední tučně se vyhodí. Obráceně ale ne. pokud mám text tučně a uvnitř něj udělám jedno slovo zase tučně, tak to prostě projde.
Už neprojde. Tučný text se odtuční.


Reaguji znovu na es_:
Funguje to len pri označení celého URL, mohlo by to fungovať tak, že by stačilo, aby sa kurzor nachádzal medzi [url] a [/url].
Hotovo. Ctrl+Enter funguje vždy, pokud se kurzor (či označený text) nachází kdekoliv uvnitř BB-odkazu.
Zároveň s touto úpravou jsem pozměnil způsob otevírání okna s danou URL, abych obešel blokování popupů v Exploreru.

Aj po pustení alt zostáva popis klávesovej mapy.
Firefox totiž v dané situaci nevyvolává vůbec žádnou událost při puštění Altu. Občas to zlobilo i v Exploreru, proto jsem teď klávesové zkratky s Altem zrušil.
Místo toho jsem umožnil užívat klávesové zkratky s přidrženým Controlem i Shiftem. Zkratku Ctrl+Shift+↓ habendorfovo udělátko propouští a žádný vedlejší efekt asi nemá.
habendorf
Profil
Chamurappi

Na začátku řádku se tedy vkládá jméno + ":\n", všude jinde samotné jméno. Vyhovuje?
To je přímo geniální řešení.

Zkratku Ctrl+Shift+↓ habendorfovo udělátko propouští
Na mě se klidně vykašli, já stejně tu mapu zde nepoužívám a používat nebudu, takže na mě ohledy neber. Nevím kolik dalších lidí HttpWatch používá, třeba nikdo.
Chamurappi
Profil
Chtěl jsem teď přidat do klávesové mapy funkci pro kontextový odkaz na PHP funkce, ale těch pár tisíc adres by djpw.js na můj vkus nadměrně nafouklo (minimálně o desítky kB). Existuje nějaký stručnější seznam důležitých funkcí, na které má smysl odkazovat?


Otázka asi na Str4wberryho nebo Kajmana:
Bylo by možné nějak rozumně vylovit z databáze této diskuse seznam nejčastěji odkazovaných stránek?
Str4wberry
Profil
A nešlo by využít toho, že adresy mají v sobě název funkce? Kontextový PHP odkaz by potom vytvářel odkazy na „php.net/manual/en/function.<% označený text* %>.php“.

*) Plus asi převod „_“ na „-“.
Kajman_
Profil *
Nepomůže regulární výraz, co už je načtený pro jush? Tím by se mohl kontrolovat označený text, případně hodnota z window.prompt - kouklo by se, zda to není nesmysl a jaký odkaz k tomu patří. Takto by mohly fungovat i jiné jazyky, co jush umí. (Jen se u některých jazyků převádí např. ty podtržítka nebo velikost písmen - viz. řádky 93-98).

Případně na tu funkci zavolat jush s definicí jazyka a danou funkcí a zpětně převést <a na [url].

Jush je teď načtený, i když je barvení vypnuté, tak by to mělo fungovat.
Kajman_
Profil *
V mapě by se asi hodily i odkazy na faq, které jsou napsány u některých témat. Jen tam neumím dávat kotvy, tak by se na nadpisek možná mohla použít ta hledací funkce.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Šlo, ale současné řešení u ostatních jazyků je pružnější. Reaguje ve vybraném textu jen na slova, k nimž skutečně existuje odkaz, slovníky odkazů si může uživatel prohlédnout (tím, že označí samotný otazník a vyvolá kontextový odkaz — to jsem asi zapomněl zmínit) a lze je snadno kombinovat (viz Ctrl+tečka, universální kontextový odkaz). Vím, že to nejsou nijak zvlášť zázračné výhody…


Reaguji na Kajmana_:
JUSH se mi moc nelíbí. Připadá mi příliš nepřehledný, cítím z něj, že ho psal PHP programátor, což snižuje moji chuť se v něm šťourat. Není v něm žádná pěkná hotová funkce „dej mi adresu na slovo to a to (při stavu tom a tom) v dokumentaci té a té nebo null“. Všechno plive rovnou HTML kód a že by se mi chtělo ho preparovat…

Takto by mohly fungovat i jiné jazyky, co jush umí.
Pokud je jde vyřešit výčtem slovo–adresa, upřednostnil bych výčet.

Jush je teď načtený, i když je barvení vypnuté
To bychom mohli změnit :-)

V mapě by se asi hodily i odkazy na faq
Dobrý nápad. Sestaví někdo jejich seznam?
Zavedu v kořenu mapy větev „diskuse“, do ní šoupnu větev s pravidly a specializované větve FAQ.
Str4wberry
Profil
Asi jenom tyto:
Než založíte nové téma, přečtěte si! — 23882
Než vložíte své stránky do diskuze — 3811
Nejčastější chyby na webu — 3670
Nejčastější potíže s PHP — 2111
SEO – Často kladené dotazy — 8786
[Google] Odkazy pod první vyhledanou položkou — 78630
Knihy – OOP a jeho použití v PHP — 76122
Některé časteji řešené dotazy pro MySQL — 37836

Zbytek čeká na Dranela. :–)


Možná by stačilo při změně důležitosti vláken generovat seznam označených témat (), ze kterého by čerpala klávesová mapa.


Mimochodem, Chamurappi, kde máš DoubleThinka? Nějak nám vázne pískoviště.
Chamurappi
Profil
Reaguji na sebe:
Všechno plive rovnou HTML kód a že by se mi chtělo ho preparovat…
Tak jsem stejně nakonec ten JUSH začal pitvat a když se mi nepodařilo k němu doplnit samostatné získávání adresy, napsal jsem funkci, která ji vypreparuje z vygenerovaného HTML. V mapě je tedy ve větvi „odkazy“ nyní i podvětev „PHP“ a v ní kontextový odkaz na dokumentaci cz.php.net a další související věci.

Kvůli kontextovému odkazu na PHP jsem zavedl možnost, aby byl převod jednotlivých slov na adresy určen nejen výčtem, ale i funkcí. Pokusil jsem se odstranit i výše zmíněné nevýhody takového postupu.

Reaguje ve vybraném textu jen na slova, k nimž skutečně existuje odkaz
Slova se vyhodnocují individuálně, takže to platí i pro JUSHovsky sestavované PHP odkazy.

lze je snadno kombinovat
Převod jednotlivých slov na adresy může být teď určen nejen výčtem a funkcí, ale i seznamem názvů jiných množin výčtů a funkcí. Takže universální kontextový odkaz již zná i PHP.


Reaguji na Str4wberryho:
Vyjmenovaná vlákna jsem zařadil do mapy.

při změně důležitosti vláken generovat seznam označených témat
Na první pohled mi to připadá jako kanón na vrabce, takže bych se do toho na tvém místě nepouštěl. Navíc se domnívám, že si mapa žádá spíš lidský přístup :-)

Na druhý pohled by se mi však líbilo, kdyby moderátoři mohli strukturu mapy upravovat i bez intervence DoubleThinka. Mohlo by zde existovat speciální vlákno s jedním speciálním příspěvkem, jehož text by se při každé úpravě chytře přetransformoval do kousku skriptu, který by ovlivňoval (doplňoval) složení mapy. Nebo bychom mohli zavést BB značku se stejnou funkcí, která by se při převodu do HTML spapala. Na podobné úvahy je ovšem zatím moc brzo.

kde máš DoubleThinka?
Chceš-li najít DoubleThinka, nalistuj některou z mých ukázek, napiš do <textarey> jeho jméno, označ ho a zmáčkni Ctrl+G :-)
Str4wberry
Profil
Chceš-li najít DoubleThinka, nalistuj některou z mých ukázek, napiš do <textarey> jeho jméno, označ ho a zmáčkni Ctrl+G :-)

To je síla. Je to docela rychlé… Nenapadlo Tě obdobně hledat související témata na základě vyplnění titulku vlákna tazatelem a nabízet je? Kolikrát se stane, že tazatel napíše titulek místo do Googlu sem do Diskuse.
Str4wberry
Profil
Když už můžeme využívat vylepšeních nového diskusního JavaScriptu, sepíšeš k němu tu nápovědu, prosím?

1. V klávesové mapě mám dvakrát položku „moderování“.
2. Nabídka „zdejší jména“ by mohla vyhazovat duplicitní přezdívky.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Nenapadlo Tě obdobně hledat související témata na základě vyplnění titulku vlákna tazatelem a nabízet je?
Nenapadlo. Ale je to velmi dobrý nápad.

sepíšeš k němu tu nápovědu, prosím?
Nechtěl by se toho ujmout někdo jiný? Třeba Mistr? Sám bych teď chtěl raději sepisovat články pro Webylon.

V klávesové mapě mám dvakrát položku ‚moderování‘.
Protože je v sandboxu v HTML šabloně dvakrát po sobě volaná inicializace.
Inicializace se volá i na úvodní stránce, kde není djpw.js přilinkován (možná by měl být). Na stránce s pravidly zatím není ani djpw.js, ani inicializace, takže tam nejde zvýrazňování kotev. Na běžných stránkách se vlastně také nezvýrazňují, ale z jiného důvodu — nejsou zde zatím doplněné příslušné styly. Funkce #najdi tedy už cokoliv najde, ale nezvýrazní.

Nabídka ‚zdejší jména‘ by mohla vyhazovat duplicitní přezdívky.
Vyhazuje, ale nepočítá s duplicitní inicializací.


Změny v djpw.js za poslední týden:


31) V klávesové mapě je ve větvi „funkce“ podvětev „hledání“, kde si může diskutér vyvolat vyhledání označeného textu na Googlu či nalezení příslušného odkazu na Wikipedii.

32) Klávesová zkratka Ctrl+G vyhledává Googlem na diskusi právě označené slovo.

33) Při vyplňování titulku nového vlákna jsou též po několikasekundové odmlce zobrazeny výsledky hledání Googlem na této diskusi. (Při nasazování bude zapotřebí zkopírovat i kus CSS.)
Chamurappi
Profil
Zakomentoval jsem teď ve svém djpw.js úpravu 21, tedy transplantaci editačního formuláře, protože u ní zlobí nastavování výšky a připadá mi příliš … divná :-)

Mimochodem, druhá část zdejšího příspěvku [#16] zůstala asi přehlédnuta.
Str4wberry
Profil
Chamurappi:
Zakomentoval jsem teď ve svém djpw.js úpravu 21
Jsem protï zakomentování. :–) Pokud je ta výška jediný důvod. I kdyby ta výška nebyla proměnlivá, tak je to lepší než současný stav.

Mimochodem, druhá část zdejšího příspěvku [#16] zůstala asi přehlédnuta.
Já ji četl, ale to je spíš dotaz pro DT, protože já a předpokládám ani Kajman nemáme k databázi přístup.
SwimX
Profil
Chamurappi
[#16] - když založíš téma s dotazem, kam lidi nejčastěji odkazujeme, myslím, že se to nějak posbírá.
layouty, menu, proč nefungují obrázky, jpw - začni znovu a spousta php fcí, ...
Str4wberry
Profil
Ještě k té transplantaci, Chamurappi:
Pokud bys ji nakonec ponechal, tak by neměla jít použít moderátorům na první příspěvek, protože se úpravou vyprázdní titulek tématu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Jsem proti zakomentování.
Odkomentováno. Výšku jsem vyřešil o poznání lépe než v předchozí verzi. Alespoň doufám.
Problém byl v tom, že jsem dříve skript odladil pro HTML kód bez přihlášeného uživatele (= bez jedné vnořené tabulky), takže se getElementsByTagName("td") netrefovalo tam, kam bych chtěl, a zůstávalo viditelných pár zbytečných elementů, které nepříznivě ovlivnily výpočet výšky.

tak by neměla jít použít moderátorům na první příspěvek
Již nepůjde.

Těším se na nasazení nového sandboxu. Škoda, že ta habendorfova vtíravá otázka tolik zapadla :-)
Předpokládám, že sis všiml, že je v současném sandboxu na stránce s editací příspěvku pořád špatně adresa k djpw.js.


Reaguji na SwimX:
To asi bude nejjednodušší.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0