« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 »
Autor Zpráva
Chamurappi
Profil
Předkládám svůj seznam návrhů:


(K3.1.a) Zakázat azbuku a jiné nečeskoslovenské paznaky (třeba tvrdou mezeru) ve jménech neregistrovaných.
(K3.1.b) Zakázat řetězec „mmm“ v jakýchkoliv jménech.
(K3.1.c) Zalepit díru v registraci, díky níž lze obejít kontrolu dovolených znaků.
(K3.1.d) Nechť na velikosti nezáleží. Nelze řešit.

(K3.2) Zamezit opakovanému vkládání identických příspěvků. Třeba pomocí MD5 a cookies.

(K3.3) Shoduje-li se autor posledního příspěvku a člověk, který právě odesílá příspěvek, a není-li to moderátor, přilepit nový text ke starému za <br><hr><br> — tzn. převést takové přidání na editaci, pokud na ni má dotyčný právo. U neregistrovaných posoudit shodu podle IP adresy.

(K3.4) Zlikvidovat <br> za blokovými elementy (výpisy kódů, <hr>, moderátorská poznámka). Stačí upravit regulární výraz v bb_codes.php.

(K3.5) Opravit ořezávání titulků vláken. Titulek se teď nejprve převádí na entity a pak teprve je zkrácen na 60 znaků. V databázi je ale místo na 100 znaků.

(K3.6) Umožnit moderátorům klonování (zkopírování) samotného příspěvku do jiného vlákna. (Nemusí to mít žádné líbivé HTML rozhraní, požadavky může vyvolat JS.)

(K3.7) Dovolit moderátorům přispívání do zamčeného vlákna.

(K3.8) Opravit zaznamenávanou IP, aby nešla podvrhnout.

(K3.9) Zavést stránku se seznamem vláken, do nichž uživatel něco psal, formátovanou podobně jako „Poslední diskuse“, s možností řazení podle času posledního příspěvku nebo podle času posledního příspěvku od daného uživatele. Bylo by hezké, kdyby v tom seznamu bylo také možné listovat. Byl by na něj odkaz z profilu místo současného seznamu „Poslední zaslané příspěvky“.

(K3.10.a) Odkazy vedoucí na jiná vlákna by neměly mít rel="nofollow". Když už je budeme rozpoznávat, můžeme jim dát i nějakou třídu a nepatrně je odlišit.
(K3.10.b) Odkazy na jiná vlákna by mohla mít v atributu „title“ názvy a kategorie cílových vláken. Kdyby textem odkazu měla být samotná adresa, nahradil by se i tento text názvem vlákna (a kategorií (možná)).

(K3.11) Při prohlížení vlákna by se někde mohly ukazovat odkazy na další vlákna, která na právě prohlížené vlákno odkazují.

(K3.12.a) Vizuálně odlišit příspěvky zakladatelů vláken, aby i při čtení dvacátého příspěvku bylo jasné, kdo se ptá a kdo odpovídá. Stačila by nějaká drobnost, třeba proužek podél pravého okraje buňky se jménem. (U neregistrovaných posoudit shodu podle IP adresy.)
(K3.12.b) Vizuálně odlišit jméno posledního přispívajícího v seznamech vláken, pokud se shoduje se jménem zakladatele. (doplněno 15. října)

(K3.13) Zavést další značení důležitosti (sticky), které ale přišpendlí vlákno někam na úvodní stránku (třeba jen formou ikonky). Každý moderátor by měl právo zviditelnit tímto způsobem pouze dvě vlákna dle svého uvážení.

(K3.14) Umožnit moderátorům doplňování filtrů sprostých a blokujících slov. (Nejlépe i se zaznamenáváním důvodu.)

(K3.15) Upravit [pre], aby dokázalo tvořit řádkový <code>.

(K3.16) Zavést příznaky optimální odpovědi nebo něco podobného, viz Možnost označit téma jako vyřešené — můžeme pokračovat v tamní debatě.

(K3.17) Přidat vedle formuláře pro vkládání příspěvků dobré rady, závislé na kategorii.

(K3.18) Změňme způsob, jakým lidé zakládají vlákna.


Níže uvedený návrh Str4wberryho:
(K3.19) Zrušit moderátorům antispam.


Návrhy vymyšlené během ledna:

(K3.20) Doplnit mezi řádky s příspěvky informaci o délce časové prodlevy, pokud je prodleva větší než den.

(K3.21) Zavést oblíbená vlákna.

(K3.22) Umožnit moderátorům, aby pro neexistující (typicky smazaná) vlákna zadali alternativní adresu, na kterou bude přesměrováváno. Smazaného narušitele pravidel přesměrujeme na pravidla, duplicitu na přeživší originál…

(K3.23) Pokud je v titulku vlákna webová adresa, která chybí v textu příspěvku, doplnit ji automaticky do textu.
Alphard
Profil
Chamurappi:
(K3.5) Opravit ořezávání titulků vláken. Titulek se teď nejprve převádí na entity a pak teprve je zkrácen na 60 znaků. V databázi je ale místo na 100 znaků.
Myslím, že místo v databázi můžeme rozšířit, růst zátěže bude zanedbatelný. Řídil bych se tím, jak dlouhý titulek je možné zobrazit.

(K3.1.a) Zakázat azbuku a jiné nečeskoslovenské paznaky (třeba tvrdou mezeru) ve jménech neregistrovaných.
Je tam nějak omezená délka? Občas se tady někdo objeví s jménem, které se zalamuje a nevyadá to moc dobře.

A.7 U dalších stránek Poslední diskuse nezobrazovat kategorie, ale zobrazit více vláken, 60 nebo i 90.
Str4wberry
Profil
(K3.1.c) Zalepit díru v registraci, díky níž lze obejít kontrolu dovolených znaků.
Opravoval jsem to 21. 5. 2009, ono to stále jde?

(K3.4) Stačí upravit regulární výraz v bb_codes.php.
… ale trochu jiným způsobem, než uvádíš.

(K3.12) Vizuálně odlišit příspěvky zakladatelů vláken
Plánoval jsem spíš připsání něčeho ke jménu. Uvidíme.
(K3.12.b) Taktéž by se mohly označovat příspěvky zaslané právě přihlášeným uživatelem.

(K3.11) Při prohlížení vlákna by se někde mohly ukazovat odkazy na další vlákna, která na právě prohlížené vlákno odkazují.
Ano. Vytvořila by se jednoduchá tabulka, kde by se uložilo ID prvního a druhého vlákna. Mohly bychom potom snadno vypisovat: kdo sem odkazuje, kam se odtud odkazuje a ještě související vlákna, která by určili moderátoři. To „někde“ by se mi líbilo právě vedle <textarea>.


Myslím, že místo v databázi můžeme rozšířit, růst zátěže bude zanedbatelný. Řídil bych se tím, jak dlouhý titulek je možné zobrazit.
V databázi problém není, tam je místa dost. Jde o to, že zkrácení (vlivem převodu na entity) neodpovídá maximální délce v <input>u pro titulek.

A.7 U dalších stránek Poslední diskuse nezobrazovat kategorie, ale zobrazit více vláken, 60 nebo i 90.
Proč?
Alphard
Profil
Str4wberry:
Proč?
Kategorie na dalších stránkách nejsou potřeba, nebo snad ano? Chodí tam jenom pravidelní návštěvníci, které zajímá poslední diskuse (třeba po dni bez počítače), k tomu kategorie nepotřebují. A uvolněné místo by šlo využít pro vlákna. Možná je to subjektivní, ale já bych radši viděl 60 vláken na stránce, než stránkovat po 30.
tiso
Profil
Ono to stránkovanie by sa tiež mohlo spraviť ako max(30, dnesne vlakna) / vcera / predvcerom, ale to by som používal asi iba ja keď si po víkende bez netu prezerám diskusiu...
Str4wberry
Profil
Reakce na Alpharda:
Kategorie na dalších stránkách nejsou potřeba, nebo snad ano?
Aha, už jsem to pochopil. A přijde mi celkem jedno jestli tam jsou/nejsou.

Nicméně sestavování poslední diskuse je velmi pomalé i při třiceti vláknech, takže bych s tím počkal na změnu struktury databáze.


Reakce na tisa:
Ono to stránkovanie by sa tiež mohlo spraviť ako max(30, dnesne vlakna) / vcera / predvcerom
To je dobrý nápad, akorát bych přesunul hranici konce dne na 4 hodiny ráno.

Dále by šlo zobrazit témata od poslední návštěvy.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Opravoval jsem to 21. 5. 2009, ono to stále jde?
Nevím. Netušil jsem, že ses již vrhnul na opravu, poznamenal jsem si to v době, kdy jsem díru našel.

Mohli bychom potom snadno vypisovat: kdo sem odkazuje, kam se odtud odkazuje a ještě související vlákna, která by určili moderátoři.
Kam se odtud odkazuje — to by asi nebylo potřeba.
Můžeme to nějak propojit s (K3.17)? Odkázat tam na všechna důležitá vlákna v kategorii by asi nebyl dobrý nápad, některá z nich nemají pro odpovídající význam. Ale bylo by pěkné, kdyby tam byl odkaz na speciální pravidla dané kategorie.
tiso
Profil
Str4wberry: „Dále by šlo zobrazit témata od poslední návštěvy.
Asi neišlo...
Timy
Profil
Návrh: Nebylo by prospěšné přidat do CSS příkaz max-width pro zobrazení příspěvků? Mám-li teď maximalizovaný prohlížeč, mám diskusi širokou cca 1980 px, pak už se to dost blbě čte. U většiny webů maximalizovaný prohlížeč nevadí, protože stejně mají nějakou pevnou šířku, ale obzvláště u diskusí obvykle maximální šířka není a na řádku pak mám nehezký počet písmen. Jde vlastně o oživení tématu Počet znaků na řádek...
Chamurappi
Profil
Reaguji na Timyho:
Nebylo by prospěšné přidat do CSS příkaz max-width pro zobrazení příspěvků?
To jsme tu kdysi řešili, naposledy před jedenácti příspěvky.
Mně tato diskuse v okně o šířce 1920 pixelů nevadí. Nit neztrácím.

Mám-li teď maximalizovaný prohlížeč, mám diskusi širokou cca 1980 px
To je nějak hodně. Že by sis pořídil nějakého třicetipalcového krasavce?
Timy
Profil
Chamurappi
To jsme tu kdysi řešili, naposledy před jedenácti příspěvky.
:-) Hledal jsem Googlem jenom slovo „šířka“, ale Alphard byl rychlejší a použil ono slovo v jiném problému… Měl jsem hledat max-width.

To je nějak hodně. Že by sis pořídil nějakého třicetipalcového krasavce?
Aj, sekl jsem se o 60: 1920x1200, 24". Takže jen 1920 px minus případné smetí jako jsou posuvníky apod.
vynalezce
Profil
Také by jste mohli umožnit smazání vlastních příspěvků
Joker
Profil
Chamurappi:
(K3.3) Shoduje-li se autor posledního příspěvku a člověk, který právě odesílá příspěvek, a není-li to moderátor, přilepit nový text ke starému za <br><hr><br> — tzn. převést takové přidání na editaci, pokud na ni má dotyčný právo. U neregistrovaných posoudit shodu podle IP adresy.
Neregistrovaní ale nikdy nemají právo měnit své příspěvky, ne?
A s tou kontrolou podle IP- aby se pak někdo nestal obětí nějakého vtipálka z okolí, stejné Net-kavárny a podobně... ale jinak by to byl dobrý nápad.

Timy:
Mám-li teď maximalizovaný prohlížeč, mám diskusi širokou cca 1980 px, pak už se to dost blbě čte.
Mně nepřijde, že by se to ve velkém rozlišení až tak špatně četlo... zkoušel jsem asi 2900px na šířku a nepřišlo mi to tak hrozné (až na to, že to bylo přes dva monitory a poněkud vadil ten předěl mezi nimi) :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na vynalezce:
Jsem proti.


Reaguji na Jokera:
Neregistrovaní ale nikdy nemají právo měnit své příspěvky, ne?
Nemají. Měl jsem raději zmínit čtyřiadvacetihodiný limit.

aby se pak někdo nestal obětí nějakého vtipálka z okolí, stejné Net-kavárny a podobně
Moc bych se toho neobával. Vtipálek může trápit i teď, z pohledu moderátorů je pravděpodobné, že všechny příspěvky v jednom vlákně zaslané z jedné IP adresy mají stejného autora. Z pohledu nemoderátorů je zase pravděpodobné, že příspěvky psané pod jedním neregistrovaným jménem mají stejného autora.

Největší binec jednořádkovým chatováním dělají právě neregistrovaní, protože ti ani nemají jinou možnost, jak doplnit to, co před minutou neuváženě odeslali.
vynalezce
Profil
Reaguji na vynalezce:
Jsem proti.

proč?
pro mluví případy kdy dva lidé napíší totéž (píší ve stejnou chvíli)
Chamurappi
Profil
Reaguji na vynalezce:
Asi nechápu. To něčemu vadí? Proč?
Navíc už máme hotové upozorňování na změny při psaní příspěvku, takže se člověk může před odesláním dozvědět, co se změnilo.
Str4wberry
Profil
Reakce na Chamurappiho:
Kam se odtud odkazuje — to by asi nebylo potřeba.
Souhlasím. Byl to jen výčet, co by se ze zmíněné tabulky dalo velmi snadno vymáčknout.

Můžeme to nějak propojit s (K3.17)?
Jak se to vezme. Vedle <textarea>, kam píšeme příspěvky, by mohl být prostor se záložkami (přepínal by to JavaScript) — nějaké rady, související vlákna (nebyla-li by, tak výsledky hledání nadpisu) a odkud se sem odkazuje. Ty obyčejné rady by se asi zobrazovali z (ne)obyčejného příspěvku například s ID kategorie — přišlo by mi to asi nejjednodušší na údržbu.


(K3.19) Zrušit moderátorům antispam. :–)
Pan X
Profil
Jestli mohu plácnout další věc, která by se mohla dodělat...

Co takhle umožnit zaškrtnutí políčka „Oznámení na email“ při editaci? Občas, když založím téma a následně zjistím, že budu mimo, chci si nechat posílat oznámení na email a k vůli tomu musím posílat nesmyslný post. Nemyslíte, že by nebylo od věci umožnit zaškrtnutí i při editaci?
Joker
Profil
Pan X:
V tom případě by ještě lepší bylo umožnit zasílání oznámení na e-mail bez nutnosti vůbec nějaký příspěvek posílat.
Mohlo by se hodit i někomu, kdo má stejný problém jako se aktuálně řeší v nějakém vlákně a chce vlákno sledovat.
Jan Tvrdík
Profil
Pan X, Joker:
V současnosti lze řešit sledování vláken pomocí RSS, ale do budoucna je v plánu celý systém sledování vláken vylepšit.
sexikaci
Profil *
Moderátor Chamurappi: Přesunuto z Přidávání novinek bez přihlášení do FTP.

co takhle mluvit o sexu?:)
Jan Tvrdík
Profil
Co takhle přidat podporu pro [code] ... [/code] jako alias pro [pre] ... [/pre]. Lidé zvyklí na jiná fóra to občas použijí.
Alphard
Profil
[#21]
Možná, ale myslím si, že funkce Ukázat náhled bude dostatečná.
Jan Tvrdík
Profil
Alphard:
myslím si, že funkce Ukázat náhled bude dostatečná
Ne všichni ji použijí a hlavně mě nenapadá nevýhoda podpory [code]. Jedná se o přidání jednoho regulárního výrazu.
Jan Tvrdík
Profil
Následující kód by bylo vhodné převádět na odkaz: [url=www.example.com]Odkaz[/url].
Ideálně by mělo fungovat i [url=example.com]Odkaz[/url].

Stejně tak stále nefunguje [url=#1]Odkaz[/url].
Matty
Profil
V poslední době se tu nějak začínají objevovat stará témata kvůli tomu, že je nějací uživatelé třeba jen z nevědomosti vytánou. A tak mě napadlo, co u vláken neaktivních třeba měsíc, zobrazovat u textarey (skloňuje se to?) nějaké upozornění, že vlákno je staré a ať si uživatel rozmyslí, jestli je jeho příspěvek nutný. Pokud to zde již padlo, tak se omlouvám, nevšiml jsem si.
Alphard
Profil
Matty:
Je to již hotové a testuje se to v sandboxu. Časem to bude nasazeno.
Mistr
Profil
Jen se ptám:
Jak je technicky náročné umožnit moderátorům změnu autora příspěvku? Narážím teď na konkrétní případ dvanáctého příspěvku z jednoho zdejšího tématu, který evidentně podle všeho patří uživateli říkající si Rokka. Posuď, prosím, Str4wberry (či kdokoliv jiný), technickou náročnost této úpravy s ohledem na její potenciální využitelnost. Díky.
Str4wberry
Profil
Technická náročnost malá, potenciální využitelnost maximální. :–) Stačí to jen pro neregistrovaná jména, nebo ne?
Mistr
Profil
Str4wberry
Technická náročnost malá, potenciální využitelnost maximální. :–)
Je vidět, že Slavia dneska vyhrála, že máš tak veselou náladu. :-)

Stačí to jen pro neregistrovaná jména, nebo ne?
Asi by to pro ty neregistrované stačilo, ale když už v tom budeš... Ale to už bych si moc vymýšlel, že?
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0