Autor Zpráva
pavel456
Profil *
Pěkný den,

rád bych se zeptal, co mám udělat pro to, aby mi na http://www.rubikscube.howto.cz/jpw.php fungoval cellpading v tabulce? A pod tou tabulkou je applet (nebo tam může být i video) a to není zarovnané jako ostatní text. Lze ten applet pod tabulkou zarovnat pomocí třídy/identifikátoru jako je zarovnaný text?
margin
Profil *
Padding jsi v CSS vynuloval všem elementům. Buď nepoužívej hvězdičkový reset (díky za další příklad, proč je pro začátečníky škodlivý), nebo buňkám tabulky nastav padding v CSS.

Druhé otázce nerozumím, ale APPLET, IFRAME, IMG, INPUT, OBJECT se zarovnává stejně, přičemž o zarovnání obrázků je na JPW nějaké čtení - Obrázky » Align
pavel456
Profil *
margin:
nebo buňkám tabulky nastav padding v CSS

Jak? když dám do css
table.tabulkaPoslepu td {
    padding: 6;    
}
tak se nic nestalo. U druhé otázky mi šlo o to, že ten applet (a koneckonců i ten div s overflow) jsou "širší" než ten text mezi tabulkou a appletem - takže jak mám "zúžit" ten applet (když dám místo appletu video, je taky "širší" než text v tagu <p>). Protože to "zúžení" budu používat víckrát, rád bych na to použil třídu nebo identifikátor...
panther
Profil
pavel456:
padding. Podívej se na jednotky.
margin
Profil *
Na rozdíl od HTML, se v CSS nusí uvádět rozměr i s jednotkou, správně je tedy padding: 6px;
Pro úplnost a pro počáteční zmatení, u nulového rozměru se jednotky psát nemusí padding: 0; je správně.

Horní tabulka je užší, protože jsi ji dal v HTML šířku 80%,
Odstavec je užší, protože má v CSS pravý a levý margin 15px.
Dolní tabulka nic takového nemá a protože je v ní dost testu, roztáhne se, kolik ji DIV #mainhl dovolí.
pavel456
Profil *
panther:
padding. Podívej se na jednotky.
díky

margin:
díky

Už to vše funguje podle představ.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0