« 1 2
Autor Zpráva
vynalezce
Profil
a co třeba udělat každé písmenko v textu jako odkaz na nějakou stránku? (např na originální článek). Potom když to někdo zkopíruje tak bude mít neuvěřitelně dlouhý zdroják plný <a href="..."... - než se s tím "srát" a promazávat to, tak se na to radši vyprdnu.

1.mno jenze ty budes mit taky takovej zdrojak
2. nevim jak dlouho to budou prohlizece "generovat" ale nekolika strankovej text... ten asi chvili zabere

mohl by si to i zjednodusit
kopne to do wordu a da nahradit </a> za nic
<a href="adresa pravda to ho trochu zdrzi(pokud jich bude vic ruznejch)"> taky za nic a ma to
a pokud se to takhle budes delat preju ti prijemnou zabavu (pri psani)
ta obrana spolu s JS:
1. co ti co maj vyplej JS
2. si zkopiruje zdrojak

Obrana pomoci JS je k nicemu protoze vzdy muzes zkopcit zdrojak a vybrat z nej co chces
(to co vypisuje text ale ochranu uz ne) nebo nekdy staci JS vypnout

nepocitam pripad kdy chranis neco primo udelaneho v JS tam to tim muzes dost ztizit
Joker
Profil
WoD!
a co třeba udělat každé písmenko v textu jako odkaz na nějakou stránku?
Jako ochranu proti kopírování? Nazval bych to naprostou hovadinou.

Potom když to někdo zkopíruje tak bude mít neuvěřitelně dlouhý zdroják
Zkopíruju si text, ne?

než se s tím "srát" a promazávat to
Ano, to by bylo příšerně pracné.
V PSPadu- varianta 1, cca 5 sekund:
menu HTML > Konverze > Odstranit tagy.

Varianta 2 - odstranění jenom těch odkazů, cca 30 sekund:
ctrl-H -> Najít: <a [^>]+> Nahradit: (prázdné), Použít regulární výrazy: Ano, klik na Nahradit vše.
ctrl-H -> Najít: </a> Nahradit: (prázdné), klik na Nahradit vše.

s kombinací se zákazem kopírování (to blokování ctrl+c) by to mohlo jít
Nelze zablokovat kopírování. Jak jsem pozoroval, zkratku ctrl-c používají spíš ti pokročilejší, pořád zůstává "začátečnická" metoda: Úpravy > Vybrat vše, Úpravy > Kopírovat.

ale i tak bude mít zkopírovaný text plný odkazů.
Jen pokud cílový editor umí HTML. Když ho vložím třeba do poznámkového bloku, vyjde z toho jen text bez značek.
Alphard
Profil
Tomasds:
Na tom, že minimálně 20x naroste velikost souboru, nevidím vůbec nic zajímavého
Je-li to reakce na mě, tak se omlouvám, že jsem nedostatečně označil ironii. Očekával jsem, že to všem dojde. Samozřejmě, že je to blbost. Nejjednodušší řešení je IMHO zkopírovat stránku přes Poznámkový blok, jak již někdo napsal.
Tomasds
Profil
Alphard
Je-li to reakce na mě

Je, jen si to nevykládej jako útok, byl to jen komentář. Jako ironii jsem to nepochopil, sorry.

zkopírovat stránku přes Poznámkový blok

Předpokládám, že WoD počítá s použitím těch JS ochran, které jsou uvedeny před jeho příspěvkem, plus toto.
To je jedno, zbytečně se to zamotává. I na jiných místech diskuse bylo x-krát napsáno, že text před zkopírováním ochránit nejde.
epsik
Profil *
Mě jenom napadlo částečné řešení, kdy by se přes JS zakázalo ctrl+c, ctrl+u, kliknutí pravým, select atd. a obsah by byl vypsán přes document.write, takže by se s vypnutým JS nezobrazil. Je jasný, že se to dá taky obejít (už jenom když bych dal ručně zobrazit zdrojový kód), ale kopírování by to znepříjemnilo.
Taky záleží o jaký web se jedná, proto bych hned neříkal, že tím znemožním uživatelům s vypnutým JS prohlížet stránky apod. (to stejně bývají spíš pokročilejší uživatelé, co by si s tím dokázali poradit), ale zkrátka je-li pro mě prioritou, aby si nemohl každý trouba zkopírovat obsah mého webu, tak by toto řešení mohlo aspoň částečně zafungovat.
A vůbec, všichni kopírovači nejsou takoví géniové, jako vy všichni tady :)
bohyn
Profil
epsik
A zaroven i znemoznis robotum indexovani
fuckin
Profil *
"zni to zajimave"...co je natom zajimaveho? Ctrl c nekopiruje html tagy,kopiruje vystup takze by to vyslo uplne nastejno (zalezi na browseru myslim)

Uplna ochrana neexistuje, pouze generace obrazku.
Ctrl A a Ctrl V prelsti jakoukoli ochranu...
Bubák
Profil
epsik
To mě sice taky napadlo, raději jsem to nikam nepsal, aby se toho nějaký šílenec nechytil, ale:
Firefox dokáže zobrazit a též uložit HTML kód generovaný scriptem.
Pro všechny normální prohlížeče to jde bookmarkletem www.chose.cz/weblog/index.php/chcete-vedet-jak-vypada-vystup-z-javascriptu/
Též si můžu vytisknout stránku do PDF a kopírování nic nezabrání.

fuckin
Ctrl A a Ctrl V prelsti jakoukoli ochranu...
Ctrl+A jde v IE jednoduchým javascriptem zablokovat. Ctrl+C nebo jinak volané kopírování, třebas pomocí menu, jde v převážné věstině prohlížečů zablokovat.
Zájemci se můžou podívat na události JS na MSDN, nebo MDC a vyhledat si JS události. Zrušení je klasika, return: falze;
Koukám, že událost při kopírování (a tím u možnost zrušení události) je novinka ve Firefoxu 3.
Chamurappi
Profil
Proč na takovéhle úžasné téma vždycky vznikne několikastránkové vlákno?
Není důvod pokračovat v této agónii. Ti, kdo vědí, nemusí opakovat svá slova těm, kdo nevěří.
PeG
Profil *
Z kazdeho HTML se da jednoduse udelat text. Dokonce Total commander pri prohlizeni html automaticky vyfilturuje html znacky a zobrazi text.

Slo by text generovat graficky. Soubor SVG -alternativa Flashu, publikacni format. Dnes ho prectou vsechny prohlizece. Aby nesel text kopirovat ale presto se dal jednoduse vyhledat na internetu staci prevest TEXT u klienta na krivky.
Bubák
Profil
PeG:
staci prevest TEXT u klienta na krivky
Znám možnosti SVG, ale o tom, že by šlo změnit u klienta text na křivky, bych si dovolil pochybovat.
Amálka
Profil *
Perlino:
funguje pouze v některých vyhledávačích:
<script type="text/javascript">

/***********************************************
* Disable select-text script- &copy; Dynamic Drive (www.dynamicdrive.com)
* This notice MUST stay intact for legal use
* Visit http://www.dynamicdrive.com/ for full source code
***********************************************/

//form tags to omit in NS6+:
var omitformtags=["input", "textarea", "select"]

omitformtags=omitformtags.join("|")

function disableselect(e){
if (omitformtags.indexOf(e.target.tagName.toLowerCase())==-1)
return false
}

function reEnable(){
return true
}

if (typeof document.onselectstart!="undefined")
document.onselectstart=new Function ("return false")
else{
document.onmousedown=disableselect
document.onmouseup=reEnable
}
</script>
Velda
Profil
Amálka:
8 měsíců a krom toho, proč zakazovat kopírování vyhledávačům...? :o)
ShiraNai7
Profil
Velda, Amálka:

proč zakazovat kopírování vyhledávačům
unguje pouze v některých vyhledávačích

Od kdy vyhledavače vyhodnocují javascript? :)

Chamurappi:
Není důvod pokračovat v této agónii. Ti, kdo vědí, nemusí opakovat svá slova těm, kdo nevěří.

Přesně tohle.
« 1 2

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0