Autor Zpráva
Someone
Profil
Dobrý den, nedávno jsem dostal zakázku, která se týka služby webnode.cz. Klient si přál své stránky spravovat mimo servery webnode a tak si stáhl šablonu svého webu. Jelikož webnode používá pro mě neznámý systém ochrany svých šablon, kde šablony fungují pouze u nich na serveru, tak klient nebyl schopný šablonu zprovoznit mimo webnode. Mě osobně se to podařilo, ale teď nastává problém, zda je legální použít onu šablonu i mimo jejich servery s tím, že by na webu byly stále odkazy odkazující na webnode. Technická podpora klientovi sdělila, že (technicky) není možné šablony používat někde jinde. Přesto se mi podařilo šablonu zprovoznit u sebe na pc, takže jediné co mi stojí v cestě jsou autorská práva. Jak bych měl tuto situaci řešit? Předem děkuji za rady. jedná se o stránky: http://epikunovice.webnode.cz/
panther
Profil
Someone:
Jak bych měl tuto situaci řešit?
co takhle požádat o svolení přímo webnode? To tě nenapadlo?

Jelikož webnode používá pro mě neznámý systém ochrany svých šablon
ono si stačí vzít HTML, které dostane prohlížeč. Originální šablony s bůhvíjakým (pravděpodobně) šablonovacím systémem nejsou potřeba, když na to přijde.
Someone
Profil
panther:
ono si stačí vzít HTML, které dostane prohlížeč
Toho jsem si vědom, taky jsem to tak vyřešil jen jsem zmínil, že nevím jakým způsobem to dělají. Jinak získat onu šablonu v použitelné formě nebyl problém.
War
Profil *
To stojí za to ten čas hrát si s HTML ( Úspora ceny ), nebo do Webu chce vložit něco co Webnode neumí ?
petr311
Profil
xxx

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0