Autor Zpráva
Stalker
Profil
Zdravím,

vzorová stránka: Marek Černák

Zelený border na stránce mám jen pro představu. Chtěl bych pravý sloupec (tzn. Novinka 2, 4, 6) zarovnat vpravo, souběžně se zelnou linkou. Tzn vpravo za zelenou linkou stále zůstane 70px margin. Jak na to?

Jde to vyřešit mnoha způsoby, např.

1. Můžu dát Novinky 1, 3, 5 do jednoho sloupce a Novinky 2, 4, 6 do druhého a ty pak zarovnat.
2. Můžu Novinkám 2, 4, 6 dát jinou třídu a tu pak nastylovat.
3. Můžu každou sudou novinku nastylovat (to by bylo možná nejlepší, ale bylo by to funkční ve starších prohlížečích?).

Jak jsem řekl, je mnoho způsobů jak na to, ale jde mi tak trochu o jinou věc. Momentálně bych další novinky přidával pouze editací HTML kódu (do budoucna bych si jistě vytvořil nějaký RS a vše by se tvořilo dynamicky, ale to je hudba budoucnosti), a když přidám nějakou novinku, tak půjde na 1. místo, pak by šla "Novinka 1" na místo "Novinky 2", "Novinka 2" by šla na místo "Novinky 3" a tím pádem mi momentálně budou na prd dva sloupce, či určitým novinkám dát třídu (to bych musel neustále přepisovat). Existuje nějaký efektivní a správný způsob jak to udělat?
peta
Profil
Pridat class javascriptem?
V css existuje neco jako nth-child, even, odd, podporuji to ale jen nove verze prohlizecu.
Css tabulkovy layout? Opet podporuji jen nove verze prohlizecu.
.novinka:nth-child(even) {
background:#0bf;
}
.novinka:nth-child(odd) {
background:#fb0;
}
(musel bys zakomentovat ale rozdeleni na pravy levy sloupec, aby to spravne pocitalo <!--div id="pravy-sloupec"-->)
Stalker
Profil
[#2] peta
Když bude mít js vyplý? Zřejmě by o šlo udělat i PHP skriptem, co?

Tvoje řešení pomoci nastylování každé sudé novinky je super, ale když to starší prohlížeče nepodporují, tak mi je to víceméně k ničemu.
peta
Profil
Stalker:
"Když bude mít js vyplý?" Kdyz takove lidi znas :)
"šlo udělat i PHP skriptem" samozrejme, tvuj bod 2
"starší prohlížeče nepodporují" Kolik znas takovych lidi? A opravdu chces ztracet cas resenim pro starsi prohlizece, kdyz se jedna o maly kosmeticky detail? Tak uvidi vsechny novinky stejnou barvou. Na tom je neco spatneho? Barva v tomto pripade nema zadnou vyznamnou hodnotu. V opacnem pripade ti zbyva reseni, ktere jsi jmenoval.
Stalker
Profil
[#4] peta
Když mi nezbyde jiné řešení, tak to budu muset udělat skrz PHP, ale na to ještě nemám tolik zkušeností a stahovat nějaká hotová řešení nechci, na tom se nic nenaučím.

A na jaké prohlížeče bych měl brát ještě ohled? Myslím, že alespoň IE8 ne? A v tom to bohužel nefunguje.

Jo a btw. Nevím, kde jsi vzal barvy, ale jde mi o zarovnání sloupce :-) a to je pak celkem problém, když jsou novinky nalepené na sobě.
DJ Miky
Profil
peta:
"starší prohlížeče nepodporují" Kolik znas takovych lidi?

nth-child podporuje až IE9+, přičemž verze 8 a 7 mají stále vysoký podíl.
Stalker
Profil
[#6] DJ Miky
Škoda, protože nth-child by řešil můj problém. Tak nějaký jiný návrh, jak toho efektivně docílit?
jenikkozak
Profil
peta:
"starší prohlížeče nepodporují" Kolik znas takovych lidi?
13 lidí ze sta.

Stalker:
Když mi nezbyde jiné řešení, tak to budu muset udělat skrz PHP, ale na to ještě nemám tolik zkušeností a stahovat nějaká hotová řešení nechci, na tom se nic nenaučím.
Dobře je to vysvětlené v Častých potížích s PHP. Tam se zaměř na ten druhý příklad, není na něj potřeba tolik znalostí. Ovšem chce to mít základní znalosti PHP - co jsou to cykly, podmínky, získání dat ze souboru nebo z databáze. A vědět, že opakem hodnoty true je hodnota false. :)

Dokud nebudeš používat PHP, tak tam ty třídy zkrátka dopíšeš ručně. To také není velký problém. Aktualizaci asi nebudeš dělat třikrát denně.
Stalker
Profil
jenikkozak:
Díky moc :) Kouknu se na to. Základní znalosti PHP určitě mám, takže bych to teoreticky měl zvládnout :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0