Autor Zpráva
Měsíček
Profil
Chtěl bych se zeptat na tuto věc již naposledy : jak udělat specifický styl pro "každý" prohlížeč zvlášť ?

Zatím mám speciální soubor, který si bere jen IE taky mám speciální soubor, který si berou ostatní (MF,O,N atd..) a potřeboval bych, aby si každý prohlížeč vzal svůj :

IE = styly_IE.css
MF = styly_MF.css
O = styly_O.css

atd ...

nevíte nějáký fígl jak tohoto docílit tj. minimálně na 3 prohlížeče ?
Dranel
Profil
Měsíček
Normálně se to dělá tak, že máš základní styl pro vykreslovací jádro Gecko (Firefox, Opera) a podmíněčně vložíš styl pro IE (ve kterém budou hacky)
Měsíček
Profil
Reaguji na Dranel :

Jenže právě to zázračné jádro "Gecko" je u Firefoxu jiné než u Opery, žel a když mi v mozille šlape vše přesně a v Opeře, něco ne tak jak to změnit ?

Zatím nastaveno na IE a firefox bez problémů, ale Opera mě #&@#{
Tomáš Hanus
Profil
Měsíček
Tak použij hack pro operu, ne?
head:first-child+body
Railbot
Profil
Jenže právě to zázračné jádro "Gecko" je u Firefoxu jiné než u Opery
Od kdy má Opera jádro Gecko? Nemá takhle náhodou Presto? Od 9.50 Kerstel.

Optimalizovat web pro FF + Operu jde vždy. Ještě se mi nestalo, že by byl někde nějaký markentní rozdíl, který by si žádal hacku. Pokud ano, je to problém kodéra. Pro IE stačí ohackovat jen bugy, také tam není víc potřeba.

Jinak styl jen pro Operu

<link href="blabla.css" type="text/opera" rel="stylesheet">
Tomáš Hanus
Profil
Railbot
Já s tebou souhlasím, ale když se na to ptal ;)
Bubák
Profil
<link href="styl.css" type="blabla/opera" rel="stylesheet">
Mám dojem, že v Opeře 9.5x už to nefunguje, ale teď nejsem na svém PC, tak nemůžu vyzkoušet. Navíc, je to beta, a leccos je ještě může změnit.

Nedávno jsem narazil na tohle:
Zajímavost: pokusil jsem se o možná nový hack:
<style>
div {color: blue;} /* styl pro IE */
muj div {color: red;} /* styl pro Operu*/
</style>
<muj>
<div>
Pokus
</div>
</muj>

"muj div" nejde ve Firefoxu, v Opeře ano. Připravovanou Opera 9.5x a Safari+Kongueror jsem nezkoušel.
Měsíček
Profil
<link href="styl.css" type="blabla/opera" rel="stylesheet">

tohle hold už v opeře 9.5 nefunguje ...
Manq
Profil
Bubák
A máš to validní? :o)
Str4wberry
Profil
A co takhle využít toho, že Firefox (na rozdíl od Opery a MSIE) i v nestandardním režimu ignoruje zápisy tříd a identifikátorů s číslicí na prvním místě?

Popř. můžeš rozeznávat prohlížeče v PHP — a podle toho vkládat odkazy na styly.
Manq
Profil
A nebo psát CSS tak, aby to nebylo potřeba. Hack používat maximálně kvůli absenci min-height/width v IE.
habendorf
Profil
A nebo psát CSS tak, aby to nebylo potřeba.

No asi tak, konečně to někdo řekl.
Měsíček
Profil
to se strašně lehko řekne, ale ono je to strašná bžunda vidět jak v IE vše zapadá, v mozille též a v Opeře se ti to rozjíždí a teď dělej styly, pokud opravím pro Operu zase se rozpadne Mozilla., škoda, že ve verzi 9.5 odstranili ten hack, ten tam měli nechat ...
Railbot
Profil
Měsíček
Tak píšeš špatný kód. Nikdy se mi nestalo, že by Opera něco vykreslovala jinak. Alespoň ne tak, aby to bylo víc znát. Takže si myslím, že chyba není v prohlížečích, ale u tebe. Snaž se.
Měsíček
Profil
Neřekl bych, že ho píši špatně, určitě by se dala nějáká maličkost zlepšit, ale zas tak špatně na tom nejsem, zkrátka v opeře mi něják o jeden px leze menu (což jde hnusně vidět) a což nemohu opravit nebo, že by ? něco zkusím :-)
Měsíček
Profil
Tak jinak tohle je pro Mozillu :

#menu2 {

margin: 0;
padding: 0;
list-style: none;
width: 100%;
height: 25px;
border-top: 1px solid Silver;
position: relative;
top: 84%;

}

tohle je pro IE :

#menu2 {

width: 100%;
height: 25px;
border-top: 1px solid Silver;
margin: 0;
padding: 0;
list-style: none;
position: relative;
top: 85%;
z-index: 3;

}

a tohle bych rád pro Operu :

#menu2 {

width: 100%;
height: 25px;
border-top: 1px solid Silver;
margin: 0;
padding: 0;
list-style: none;
position: relative;
top: 83%;
z-index: 3;

}

jenže nemohu přimět Operu, aby si tento zápis vzala ... a ani strawberryho rada nefunguje ..
Railbot
Profil
To je opravdu nešikovný kód.
Bubák
Profil
Neřekl bych, že ho píši špatně
Vrať se ke svým nynějším kódům po půl roce, a budeš se sám sobě hodně divit, cos to tenkrát vyplodil.
Pozicuj to v pixelech, nebo ještě lépe, tohle nepozicuj, bloky se jaksi "samy" štosujou pod sebe, pokud nedeklaruješ něco jiného.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0