Autor Zpráva
Str4wberry
Profil
Na stránce je #box, kam se vypisují asynchronně načtené položky (JS z JSONu vytvoří pár <div>ů s textem a připlácne je na začátek #boxu).

Položek může při delším běhu vzniknout klidně několik desítek tisíc. Stačí, že se jich zobrazuje cca 10, zbytek zakrývá overflow: hidden, který je #boxu nastaven.

Má smysl ty neviditelné odstraňovat? Netestoval jste obdobný postup důkladněji někdo? Zatím se mi nezdálo, že by to byl problém.
_es
Profil
Str4wberry:
Otázne je, na čo tam tie neviditeľné položky sú, keď sa nedajú prečítať. Možno by bolo dobré otestovať po dlhšom behu v rôznych prehliadačoch obsadenie pamäte a zaťaženie procesora.
peta
Profil
Zalezi na tom...
Predpokladam, ze mluvis o necem jako chat.
Procesor zatezuje vytvarel dalsi polozky do stromu, ktery narusta.
Pamet se zaplacava take. Odstranenim polozek se vsak pamet uvolnit nemusi, to zalezi na konkretnim prohlizeci (obvykle se program zpracovava dost bidne na vsech, ktere znam v porovnani treba s 3d hrou spoustenou jako *.exe), jak se k tomu postavi.

Treba, ja chodim na jeden chat, ktery, kdyz mi bezi pul dne a intenzivne tam pisi, tak si nemuzu dovolit otevirat moc oken, pac pri urcite velikosti zaplacani pameti dojde najednou ke zhrouceni prohlizece. Predpokladam, ze ten chat dela presne to, co popisujes, zaplacava pamet.
Predpokladam, ze tam bude jeste par dalsich problemu, mozna ve FF, mozna na tom chatu, pac se mi zhroutil prohlizec i chvili po nalogovani, tak 10-15 radku. tak nevim, zda je to prukazne, ze je to vina kodu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Má smysl ty neviditelné odstraňovat?
Má. Stránky, které mi během dovolené v paměti nakynou na gigabajty, mám ohromně rád.
Položky, které nejsou vidět, ale pořád někde ve stránce jsou (ať už přímo začleněné v DOMu, nebo jen v nějaké proměnné), nemůže spapat garbage collector.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0