« 1 2
Autor Zpráva
Joker
Profil
Watchick
Problémy by byly stejně, protože normální lidi používají diakritiku a interpunkci i bez rozkazu ;)
habendorf
Profil
Otázka zapadla, dovolím si ještě jednou:

Vtírá se otázka: jo dobře, že klíče má jen DT a (asi) Yuhů? Ani jeden z nich zde není častým hostem. Navrhoval bych ještě Chamurappiho a Str4wberryho.
Werewolf
Profil
Chamurappi
1) Přestaneš sprostě nadávat moderátorům. Za to jsou zde přísné tresty :-)
Nikdy jsem žádnému moderátorovi nenadával. Ani nenadávám ani nebudu bńadávat.

2) Budeš přísahat věrnost posvátným betatestovacím rituálům. Najdeš-li chybu, buď ji nahlásíš, nebo si amputuješ prst.
Přísahat věrnost klidně budu. Zatím jsem tady chybu nenašel, takže jsem ji nemohl ani nahlásit. Prst si klidně amputuju.

3) Nalistuješ diskuse.jakpsatweb.cz/.sandbox/ a zadáš jméno ******* a heslo ***.
To mi nepřijde tak těžké.

P.S. Kolik lidí má heslo? A opravdu to myslíš vážně, že pokud to všechno splním, dostanu heslo?
Str4wberry
Profil
Werewolf:
A opravdu to myslíš vážně, že pokud to všechno splním, dostanu heslo?
Viz třetí odstavec zde.


Chamurappi:
Uměl bych tu […] ukrást účet moderátorovi
To myslíš vážně?


Co provedeme se zmrzačenými příspěvky?
Werewolf
Profil
Str4wberry
třetí odstavec zde.
Mě se tato diskuse líbí a chci se aktivně podílet na testování ;-)
SwimX
Profil
Str4wberry
Co provedeme se zmrzačenými příspěvky?
Watchick všude píše, že fórum běží ať své dotazy zapokaují. Potom bych hvězdičkované vymazal, není jich tolik ne?

Werewolf
Mě se tato diskuse líbí a chci se aktivně podílet na testování
To já také, ale netroufnu si, protože na to rozhodně nemám znalosti. Máš je?
Werewolf
Profil
SwimX
To já také, ale netroufnu si, protože na to rozhodně nemám znalosti. Máš je?
Přibliž, prosím, "obor" - jestli PHP, CSS, JS, HTML nebo MYSQL...
Hitman
Profil
Werewolf
Přibliž, prosím, "obor" - jestli PHP, CSS, JS, HTML nebo MYSQL...
To bude asi nejlépe vědět některý z moderátorů.
Werewolf
Profil
Hitman
To bude asi nejlépe vědět některý z moderátorů.
Předem se omlouvám mmmoderátorům, ale "Jaké znalosti musím mít, abychmohl testovat v .sandboxu ?"?

mmm - netrestejte mě, prosíím
Str4wberry
Profil
Nějaké znalosti „z oboru“ testeři moc nepotřebují, stačí normálně diskutovat v sandboxu a hlásit případné nedostatky, abychom je mohli co nejdříve opravit.


Werewolf: „netrestejte mě, prosíím
To Ti to jednou nestačí? Dostáváš černý puntík (·). :–)
Chamurappi
Profil
Reaguji na habendorfa:
Už ta tvá vtíravá otázka zase zapadává. Což je škoda. DoubleThink by se k ní vyjádřit mohl.
Kdyby měl Str4wberry lepší přístup k útrobám diskuse, mohl by pružněji vylepšovat sandbox.


Reaguji na Str4wberryho:
To myslíš vážně?
Ano. Ale prakticky jsem to zde na nikom nezkoušel, stačí mi moderovat pod jedním jménem.

Co provedeme se zmrzačenými příspěvky?
Všechny jsem prošel a doplnil k nim moderátorskou poznámku.


Reaguji na Werewolfa:
Jaké znalosti musím mít, abych mohl testovat v .sandboxu?
Především musíš znát to heslo. Kdyby záleželo jen na mně, tak bych vpustil dovnitř každého pravidelného diskutéra.

Chceš-li být užitečný, zkus napsat PHP funkci, která si načte slova z badwords.txt a nahradí jejich výskyty ve vstupním řetězci za hvězdičky. Až/jestli budeš mít hotovo, předlož nám svůj výtvor.

netrestejte mě, prosíím
Dostaneš další černý puntík v zárovkách. To bude už tvé druhé prso :-)
Werewolf
Profil
Chamurappi
Především musíš znát to heslo.
Mají moderátoři pravomoc rozdávat to heslo? Ikdyž pokud ne, jak se do .sandboxu dostanou?

Chceš-li být užitečný, zkus napsat PHP funkci, která si načte slova z badwords.txt a nahradí jejich výskyty ve vstupním řetězci za hvězdičky.
Nemožné... Já?! S mým IQ (jen 140) a mým věkem (skoro 12)?!

Dostaneš další černý puntík v zárovkách.
A kolik mi jich schází do banánu?

Str4wberry
To je dobře, pokudbych nějaké potřeboval, nikdy bych se tam nedostal..
Str4wberry
Profil
Pravomoc má DoubleThink. Moderátoři měli jeden čas zobrazeny přístupové údaje v patičce diskuse, takže jméno a heslo většinou znají — stejně tak někteří členové.


Chamurappi:
Ano. Ale prakticky jsem to zde na nikom nezkoušel, stačí mi moderovat pod jedním jménem.
Můžeš to nějak rozvést? (Třeba někde jinde.) Pokud to skutečně jde, tak bychom to měli opravit.

Dostaneš další černý puntík v zárovkách.
Přesně tak. :–)
habendorf
Profil
Mají moderátoři pravomoc rozdávat to heslo? Ikdyž pokud ne, jak se do .sandboxu dostanou?

Tomu nějak chybí logika, ne? Rozdávat a používat je rozdíl.
Alphard
Profil
Chceš-li být užitečný, zkus napsat PHP funkci, která si načte slova z badwords.txt a nahradí jejich výskyty ve vstupním řetězci za hvězdičky. Až/jestli budeš mít hotovo, předlož nám svůj výtvor.
sorry, že se pletu do cizí diskuse, ale tohle někomu pomůže?
klidně vám to napíši, když to Werewolfovi připadá jako nemožné, ale divil bych se, kdyby to např. Str4wberry nevytvořil do tří minut
Str4wberry
Profil
Také si říkám. Je nějaký problém v současné funkci, krom rizika, které dnes indisponovalo diskusi? Přece bys nechtěl tuhle „nádheru“ něčím nahradit:
function badWords(&$fText){
global $tolerance;
$fp=fopen('badwords.txt','r');
$badAr=explode("\n",str_replace("\r",'',fread($fp,filesize('badwords.txt'))));
fclose($fp);
$text=explode(' ',str_replace("\n",' ',str_replace("\r",'',strtolower($fText))));
foreach($badAr as $bV){
foreach($text as $tk=>$tV){
if($bV==$tV
or(strlen($bV)>=$tolerance[0]&&stristr($tV,$bV))
or(eregi('(\.|,|!|-|\?|^)'.$bV.'(\.|,|!|-|\?|$)',$tV))
or(strlen($bV)>=$tolerance[1]&&eregi('(\.|,|!|-|\?|^)'.$bV.'(\.|,|!|-|\?| ?)',$tV))){
$rep='*';
for($i=1;$i<strlen(str_replace(array('?','.','!',',','-'),'',$tV));$i++) $rep.='*';
$repSave=$text[$tk];
$text[$tk]=ereg_replace('[^\.,!-\?].*[^\.,!-\?]',$rep,$tV);
$fText=eregi_replace($repSave,$text[$tk],$fText);
}
}
}
}

Alphard
Profil
Str4wberry
můžeš mi poskytnou zdrojáky diskuse nebo jsou někde ke stažení? četl bych si je pro pobavení a inspiraci :-)
Str4wberry
Profil
Jsou na diskuse.jakpsatweb.cz/.sandbox/src/.
Alphard
Profil
Str4wberry
dík, to jsem nevěděl, poprosím DT o přístupové údaje
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Můžeš to nějak rozvést? (Třeba někde jinde.)
Odpověď najdeš v příspěvku s ID 603121.

Je nějaký problém v současné funkci, krom rizika, které dnes indisponovalo diskusi?
1) Je fakt hnusná.
2) Lze ji obelstít stejnými postupy, jakými vyzráváme nad BB kódy, když nechceme, aby se braly jako BB kódy.
3) Nefunguje stoprocentně. Vzpomínám si na spam se slovem „travian“ (nebo „gladiatus“), který bez vynaložení nadstandardního úsilí prošel, teď už nevím proč.

Moc jsem nad útrobami badWords nepřemýšlel, ale jako chybné mi připadalo i to chování během páteční indispozice diskuse. Prázdný řetězec se přeci nacházel ve všech slovech, tak proč je to požíralo víceméně náhodně? Proč to občas dělalo tečky? Proč to někomu sežralo celý text příspěvku do posledního písmenka?


Reaguji na Werewolfa:
Nemožné... Já?! S mým IQ (jen 140) a mým věkem (skoro 12)?!
To není zase tak vysoký věk, aby hrozilo, že uprostřed tvorby umřeš přirozenou smrtí.
Str4wberry
Profil
Chamurappi:
Odpověď najdeš v příspěvku s ID 603121.
To je docela kritická chyba. Vlastně by sem stačilo vložit šikovný „obrázek“ a… Opravím to.

Proč je to požíralo víceméně náhodně? Proč to občas dělalo tečky? Proč to někomu sežralo celý text?
Předpokládám, že to neví ani člověk, který tu funkci psal. :–)
Joker
Profil
Chamurappi
...jako chybné mi připadalo i to chování během páteční indispozice diskuse. Prázdný řetězec se přeci nacházel ve všech slovech, tak proč je to požíralo víceméně náhodně? Proč to občas dělalo tečky? Proč to někomu sežralo celý text příspěvku do posledního písmenka?
Myslím, že alespoň částečně vím.
Jestli ta funkce vypadá, jak napsal Str4wberry, tak:
tenhle řádek byl v kombinaci s prázdným řetězcem nejspíš příčinou toho, že to vždycky požíralo slova zakončená interpunkcí:
or(eregi('(\.|,|!|-|\?|^)'.$bV.'(\.|,|!|-|\?|$)',$tV))


Příčinou dalších "náhodných" problémů mohlo být tohle:
$fText=eregi_replace($repSave,$text[$tk],$fText);

...jestli dobře vidím, původní nalezené slovo se prostě bez escapování použije jako regulární výraz pro nahrazení v celém příspěvku. Když přičteme, že kvůli té chybě s prázdným řetězcem mohlo být "původní nalezené slovo" skoro cokoliv, vzniká docela smrtící kombinace.
Tzn. pokud někdo měl v příspěvku "slovo", které šlo interpretovat jako regulární výraz, mohlo tohle produkovat nečekané výsledky. A pokud měl tu smůlu, že tam měl .* (což vzhledem k té "hvězdné viróze" je dost možné), požralo by to celý příspěvek.
IdemeNaHavaj
Profil
Chamurappi:
1) Přestaneš sprostě nadávat moderátorům. Za to jsou zde přísné tresty :-)
2) Budeš přísahat věrnost posvátným betatestovacím rituálům. Najdeš-li chybu, buď ji nahlásíš, nebo si amputuješ prst.
3) Nalistuješ diskuse.jakpsatweb.cz/.sandbox/ a zadáš jméno ******* a heslo ***** (+ 28 znaků z azbuky a jméno DoubleThinkovi prababičky za svobodna).

Môžem kuknúť do sandboxu?
« 1 2

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0