Autor Zpráva
Návštěvník
Profil *
Dobrý den chtěl sem se zeptat proč my Internet Explorer nechce zobrazit obrázek kterej sem vložil do pozadí. V Mozile Firefox to jde bez problému ale v IE ne. zde si to můžete prohlédnout: www.protection-moon.ic.cz. Jde o černé pozadí pro text. Nevíte tedy kde je problém ? Předpokládám že bude v css u tagu "cerna".

Moderátor Chamurappi: Titulek „Problém z IE - obrázek.“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Railbot
Profil
Příponu JPG napiš malými písmeny. Tipuji. Nebo to pozadí tam je, ale div ani není vidět, protože nemá žádnou výšku.
Návštěvník
Profil *
První rada nepomohla, obrázek má koncovku JPG. Výšku zkusím nastavit...
Návštěvník
Profil *
Ano když to nastavím pomocí z-index, černá je vidět, ale vyskitnou se jiné problémy. Výška není 100% ale jen nějakých 20 px. Pozice je uplně jinde než má být. Má tohle IE za potřebí ? Proč tohle dělá... www.protection-moon.ic.cz/
Návštěvník
Profil *
A navíc jak to mám teď že sem tam přidal
position:absolute;
z-index: 50;
top:0px;

tak se černé pozadí pod text nezobrazí ani v Mozille. Nedokážu si vysvětlit proč...
Railbot
Profil
Návštěvník:
tak se černé pozadí pod text nezobrazí ani v Mozile. Nedokážu si vysvětlit proč...
Protože má absolutní pozici a nemá nastavenou šířku, v takovém případě už nepřebírá prvek šířku nadřazeného prvku.
alexandr
Profil *
Má tam nastavenou šířku, tohle byl jen úrivek z tagu. Celý tág vypadá takhle:
#cerna
{
position:absolute;
background-image:URL("../obr/cerna.JPG");
height:100%;
width:700px;
z-index:50;
top:0px;
}

Přesto se v mozile nezobrazuje a v IE je rozhozenej...
Petr ZZZ
Profil
Návštěvník:
Předevčírem se tu řešilo v podstatě to samé.
Railbot
Profil
alexandr:
Já jsem se samozřejmě díval na celý zápis a šířka tam v psaní mého příspěvku nebyla.
Návštěvník
Profil *
Petr ZZZ:
Něco podobného to je ale nedokážu z toho rozluštit v čem je u mě problém.
Jediné v čem by se to css lišilo je že by to nebylo zapsáno takhle: #cerna ale takhle: .cerna . Nevím jestli by to pomohlo ale myslím si že né...
Railbot:
Šířka už tam tedy je ale pořád to zlobí...
Návštěvník
Profil *
Edit: Petr ZZZ on tam řeší to jak udělat aby se jeho velikej obrázek zobrazil v pozadí stránky proto že když bude okno prohlížeče menší aby se ukázala jen část a aby to neroztahovalo stránku. Tohle já neřeším, mě v IE a ani teď už v mozile zobrazit černé pozadí...
pavuk
Profil
Zruš u #cerna absolutní pozicování a vepiš do <div>u nějakej text, uvidíš co to udělá. Otázka je kde má to
černé pozadí pro text.“ vlastně bejt umístěný
Návštěvník
Profil *
pavuk:
Dík v mozile to pomohlo ale v IE zase ne... Skusím to celé napsat nanovo. Nedokážu si vysvětlit proč u tohodle divu to blbne když všechny ostatní jdou a je to to samé. Pokud se nezdaří skusím to dát do body. Zatím díky za rady...
Návštěvník
Profil *
Tak pořád nic. YVšechny svoje nápady už jsem vyzkoušel. Nic nepomohlo. Není to třeba tím že IE nebere procneta (%) ?
Návštěvník
Profil *
Sláva, skusil sem 100% vyměnit za 800px a pomohlo to... Černé pozadí pro text tam je a přesně na místě kde sem ho chtěl. Teď jen proč IE nebere procenta ? Vždy když dělám nějakej web setkám se z velkým problémem kterej si většinou neumím vysvětlit...
pavuk
Profil
To je tím, že 100% z ničeho je pořád nula. Proto jsem psal ať dáš do #cerna nějakej text
Návštěvník
Profil *
Jo aha... díky... já myslel že to je jakoby 100% výška prohlížeče.
Petr ZZZ
Profil
[#10] Návštěvník
Tečkou začíná v css třída, dvojkřížkem identifikátor. Více zde:
Vlastní styly
Dlouhán
Profil *
Návštěvník:
skusil sem 100% vyměnit za 800px a pomohlo to... Černé pozadí pro text tam je a přesně na místě kde sem ho chtěl. Teď jen proč IE nebere procenta ?
Se 100% výškou je někdy problém, naštěstí vyřešený, stačí přidat do CSS:
html, body {height: 100%;}

http://www.pixy.cz/pixylophone/2003_11_archiv.html#1069250243

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0