Autor Zpráva
terezka88
Profil
Ahoj, prosím mrkněte na web www.meteor.byznysplanet.com – dala jsem ho zkontrolovat kamarádovi, který weby dělá a napsal mi tyto připomínky:
1/ chyby v HTML
2/ špatně používané framy, jednotlivé framy jdou samostatně zobrazit, ale vcelku už nee
3/ prohlížeče hledají v kořenovém adresáři, ale soubory jsou jinde
4/ Výsledek: Moje doporučení - udělej ty stránky znovu přes Webnode, tam HTML nezadáváš, už je vše předpřipravené nebo to někomu zadej
Dávají Vám smysl?
Mně totiž ne .. chyby v HMTL nenacházím (podle W3C 100% passed), framy se již delší dobu nepoužívají a na stránce nejsou ( jak mohou jit zobrazit samostatně nebo vcelku ??), soubory mám umístěné ve složce root/meteor, což je kořenový adresář webu meteor.byznysplanet.com …
Mám upřednostnit Webnode před na míru vytvořeným webem?? Příp. Je potřeba web zadat k předělání tomuto odborníkovi??
Radek9
Profil
terezka88:
Neposlouchejte ho, žvaní bláboly.
Dranel
Profil
Jestli je to tak, jak píšeš, viděl bych to podobně jako Radek9. ;-)
Bubák
Profil
terezka88:
1/ chyby v HTML
Deklaruješ XHTML. Pokud nebudu rozebírat téma HTML - XHTML a že mám raději HTML, tak ani na W3C nemáš web validní, validní míš sice index, ale namátkou jsem zkusil validovat http://www.meteor.byznysplanet.com/o-klubu.html a jsou tam tři chyby, ale validátor W3C jich "najde" více, protože jedna chyba často vyvolá několik hlášek.
Ale - jde v podstadě o bezvýznamné chyby.

2/ špatně používané framy, jednotlivé framy jdou samostatně zobrazit, ale vcelku už nee
Rámy jsem nikde nenašel a ty píšeš, že je nepoužíváš.

3/ prohlížeče hledají v kořenovém adresáři, ale soubory jsou jinde
Nechápu, co má na mysli.
1. Prohlížeče nehledají. Tuším co má tvůj kamarád na mysli, projel jsem web se zapnutým sledováním HTTP hlaviček a na všechny požadavky odpověděl server 200 OK, což znamená "vše je v pořádku".
Dodatek: kdyby "prohlížeč nenašel" (uvozovky úmyslně, protože prohlížeč nehledá), dostal by ze serveru odpověď 404, ale to se nestalo.

2. Pokud jsou cesty k souborům napsány správně, je úplně jedno, kde jsou. A pokud se ve struktuře souborů vyznáš, tak je to v pořádku, čemuž přispěje třebas obvyklé umístění obrázků do složky images.

4/ Výsledek: Moje doporučení - udělej ty stránky znovu přes Webnode, tam HTML nezadáváš, už je vše předpřipravené nebo to někomu zadej
Dělej to tak, jak se to tobě líbí.
SwimX
Profil
terezka88:
Mám upřednostnit Webnode před na míru vytvořeným webem??
Ne, webnode je dobrý pro lidi, tkeří to jinak nezvládnou, aletvé stránky webnode převyšují.

kamarádovi, který weby dělá“ ... špatně zřejmě :)


Máš pěkný web, co se kódu týče.
terezka88
Profil
Díky :)

Bubák:
ani na W3C nemáš web validní, validní míš sice index, ale namátkou jsem zkusil validovat http://www.meteor.byznysplanet.com/o-klubu.html a jsou tam tři chyby
O bezvýznamných chybách v podstránkách jsem věděla, promiň, už jsem je opravila i tam, takže jsou validní i všechny podstránky. Děkuji za upozornění.
panther
Profil
terezka88:
promiň, už jsem je opravila
omlouvat se nemusíš. Vůbec na nich nezáleží.

Vaše odpověď

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0