Autor Zpráva
skusimto
Profil
Ahojte, mám nasledovný problém

Mám 3 butony a každý reprezentuje jedno pozadie (background) na stránke. Po zatlačení tlačítka by sa mala zmeniť premenná resp. odkaz (obr1.jpg na obr2.jpg) v nasledovnom html kóde.

<body background="OBRAZKY/obr1.jpg">

Ako by ste to riešili?

ďakujem.
Trejpa
Profil
skusimto:
Třeba javascriptem.

EDIT: Příklad zjednodušen podle [#3].
Chamurappi
Profil
Reaguji na Trejpu:
Místo document.getElementsByTagName('body')[0] jde spolehlivě používat document.body.
skusimto
Profil
Reagujem na Trejpa:
Si pašák :), funguje mi to, ďakujem.

Predsa len by som sa ešte spýtal čí je tiež možné takto pomocou java scriptu meniť aj odkaz (video\1.avi na video\2.avi) v nasledujúcom kóde napr. pomocou buttonov?

<embed src="video\1.avi" width="475" height="345" autostart="0" align="middle" type="video/x-ms-asf-plugin" pluginspage="http://www.microsoft.com/windows/mediaplayer/download/default.asp" showcontrols="1" showstatusbar="1" autorewind="0" showdisplay="0" ShowPositionControls="0" ShowTracker="0" />

To asi nebude také jednoduché..
Trejpa
Profil
skusimto:
<a href="#" onclick="document.getElementById('video').src='video/1.avi';return false">Video 1</a>
<a href="#" onclick="document.getElementById('video').src='video/2.avi';return false">Video 2</a>
<embed src="video/1.avi" id=video


EDIT: Opravena chyba v lomítku.
skusimto
Profil
nejde mi to :(

ak mas chut mozes sa kuknut Odkaz

som kukal tag embed a nevidel som tam parameter id, ale odbornik nie som mozno sa mylim..
Trejpa
Profil
skusimto:
Přehlídl jsem se. Oprav si všude lomítka. V adrese jedině /.
skusimto
Profil
Trejpa:

si jednička, ďakujem ti.
skusimto
Profil
Trejpa:

vyskytla sa tam este jedna chybička krasi, keď chcem spustiť ine video tak musím kliknut na daný odkaz 2x, to by zrejme asi mohlo mylit navstevnikov, a ja neviem ako to ošetriť. Rozmyslal som nad dvojklikom....
skusimto
Profil
Ahojte, nemá niekto skúsenosti s tým ako to vyriešiť, ako zabezpečiť aby sa nacitalo video len po 1 kliknuti.

Dakujem za akoukoľvek radu
zdrojovy kod:
link
<object classid=" CLSID:22D6f312-B0F6-11D0-94AB-0080C74C7E95" codebase="http://activex.microsoft.com/activex/controls/mplayer/en/nsmp2inf.cab#Version=6,4,5,715" type="application/x-oleobject" width="475" height="300" align="middle" id="MediaPlayer1" />

<param name="Autostart" value="1" />
<param name="BufferingTime" value="5" />
<param name="ShowControls" value="true" />
<param name="ShowAudioControls" value="true" />
<param name="ShowPositionControls" value="false" />
<param name="ShowTracker" value="false" />
<param name="ShowDisplay" value="false" />
<param name="ShowStatusBar" value="False" />
<param name="Volume" value="-200" />

<embed src="video/1" id="video" width="475" height="320" autostart="1" align="middle" type="video/x-ms-asf-plugin" pluginspage="http://www.microsoft.com/windows/mediaplayer/download/default.asp" showcontrols="1" showstatusbar="1" autorewind="0" showdisplay="0" ShowPositionControls="0" ShowTracker="0" />
</object> 

<table align="center">
<tr>
<td align="center" width="200" height="10" >
<h4>Stehenné protézy</h4>
</td>
<td align="center" width="200" height="10" >

<h4>Podkolenné protézy</h4>
</td>

</tr>
<td align="center" valign="top" width="200" height="100" >
<a href="#" onclick="document.getElementById('video').src='video/1.avi';return false">Video 1</a><br>
<a href="#" onclick="document.getElementById('video').src='video/2.avi';return false">Video 2</a><br>
<a href="#" onclick="document.getElementById('video').src='video/3.avi';return false">Video 3</a><br>
<a href="#" onclick="document.getElementById('video').src='video/6.avi';return false">Video 4</a><br>
<a href="#" onclick="document.getElementById('video').src='video/7.avi';return false">Video 5</a><br>

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0