Autor Zpráva
diadochos@seznam.cz
Profil *
Ahoj chci si dát do PC druhý harddisk ale chci aby se choval jako externí.. Jde mi o to, aby jej nemohl napadnout případný virus. Chci jej mít klasicky v šuplíku ve skříni v PC ale jak udělat to, abych jej mohl kdykoliv zapnout, nahrát NOVÁ data a zase bezpečně vypnout??

Dííík za radu
Keeehi
Profil
diadochos@seznam.cz:
No a mezitím co tam ty data budeš nahrávat se tam propašuje i ten virus. Lepší, než se pokoušet ochránit takto jeden disk je jednodušší si dávat pozor na viry už při příchodu.
diadochos@seznam.cz
Profil *
To je také možné, ale za posledních 10let se mi nic podobného nestalo.. Na tenhle ex. disk budu sahat minimálně.
sysel
Profil
Používáním skutečných operačních systémů se můžete vyhnout většině problémů a získat mnoho výhod i skutečnou vládu nad počítačem. V Linuxu je připojení disků zcela transparentní a je možné i připojení RO (pouze ke čtení). Viry mohou škodit pouze tam, kde mají ke svému "životu" dostatek prostoru a ten je pro ně mimo svět window$ů velmi omezen.
diadochos@seznam.cz
Profil *
Stále jsem tu ale nedostal odpověď co žádám, jak se mám vyvarovat s připojeným HD proti napadení? Jak bych měl ten HD zapojit? kamarád mi radí klasicky přes šuplík, prý zabrani tomu, aby se s pevnym diskem neco stalo, kdyz se vysune za provozu, ale stejnak se ma vysouvat, kdyz je vyple PC..

Přemýšlel jsem zapojit HD přes šuplík ale z vlastním napájením, kde by na šňůře do sítě byl třeba vypínač.. Fakt nevím...
Chamurappi
Profil
Reaguji na diadochos@seznam.cz:
Stále jsem tu ale nedostal odpověď co žádám
Však se také ptáš na zjevně špatném místě. Kategorie „Problémy v začátcích“ na diskusním fóru o webdesignu slouží k řešení problémů v začátcích z oblasti webdesignu. Zkus se zeptat spíš na viry.cz nebo pc.poradna.net.

Jak bych měl ten HD zapojit?
To, že ho budeš moct kdykoliv vypnout, nijak nezabrání napadení. Je prakticky jedno, jestli ho připojíš interně, přes šuplík nebo třeba přes USB…


Reaguji na sysla:
je možné i připojení RO (pouze ke čtení)
Chce na něj nahrát NOVÁ data.
Vir nebude životaschopný, ani když si na stejném stroji spustí jiný Windows.
Michal Kolesa
Profil
Chamurappi:
Na co je tu sekce "Práce s počítačem"?

diadochos@seznam.cz:
Co ho vždycky povolit/zakázat ve správci zařízení ?
Zechy
Profil
Michal Kolesa:
Teoreticky taky řešení, ale zase ten čas co to zabere...
mckay
Profil
Michal Kolesa:
Na co je tu sekce "Práce s počítačem"?
Na co je toto fórum na subdoméně webu jakpsátweb.cz? Předpokládám, že Chamurappi tím chtěl říct, že spíš než tady se správné odpovědi dočká jinde, kde se lidé specializují na danou oblast.
fuckin
Profil
Chamurappi:
Jak bych měl ten HD zapojit?
Zkratka HD nemá nic společného s hardiskem. Pro příště HDD.

Tvůj problém je neřešitelný. Nelze zapsat data na HDD aniž bys zabránil možnému zápisu viru. Pokud bys chtěl pouze číst a HDD byl nastaven jako READ-ONLY pak se ti tam žádný vir nedostane.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Michala Kolesu:
Na co je tu sekce "Práce s počítačem"?
Vlastně ani nevím :-)
diadochos@seznam.cz
Profil *
Tak prý je ještě jedna možnost, a to ve SPRÁVCI zakázat ten HD.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0