Autor Zpráva
mavenTP
Profil *
Začínám z tvorbou webů v html a css a chtěl bych se ujistit v optimalizaci pro prohlížeče protože je to dost důležité. Ujistím se formou dotazů:


1) Optimalizace pro prohlížeče je v podstatě dodržování určitých standardů ? Jako třeba dopisování za hodnoty jednotky (15px) v css nebo dbání na to aby tenhle tag byl funkční i v IE a podobně.
2) Internetový prohlížeč Gečko je IE ? Viděl jsem že ho používá většina lidí.
3) když uvidím že se moje stránka špatně zobrazý v nějakém pro mě neznámém prohlížeči, jak mám stránku optimalizovat pro ten prohlížeč ? Mám najít, smazat a nahradit tag kterej to spusobil ?


Uvítám i nějaké články ohledně optimalizace pro různé vyhledávače. Děkuji...
mavenTP
Profil *
Edit: Uvítám i nějaké články ohledně optimalizace pro různé prohlížeče.
SwimX
Profil
mavenTP:
ad 1) tak obecně, dodržování jakýchsi standardů to je, ale více méně nepsaných. Rozhodně neplatí že validní stránka je v pořádku všude.
ad 2) viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Gecko (Gecko je open source renderovací jádro používané produkty Mozilla pro vykreslování webových stránek. )
ad 3) moc to nejde. Pokud za to může IE (nejčastěji) tak lze použít podmíněné komentáře, nebo různé hacky. Hacky fungují i na ostatní prohlížeče, ale není to prostě ono.
Jak by ti řekli zkušení kodéři, většinou jde napsat web tak, aby nebylo potřeba žádného hacku, prostě pro všechny stejně. Ale chce to zkušenosti.
Například koukni jaké režimy má IE ( http://www.jakpsatweb.cz/css/mody-prohlizecu.html )
Tagy za zobrazování většinou nemohou. Spíše různé chápání css vlastností jako je padding a podobné. Případně přednastavené hodnoty paddingu body či nadpisů. To se dá řešit resetem, například *{padding: 0;} ale opět, zkušený kodér nepotřebuje, nebo nechce, je to každého věc.

Doporučení: nepozicuj web. ani relativně ani absolutně, jako začínajícímu by ti to mohlo dělat problémy, do budoucna je to supr věc. Raději použit „float“ a „clear“
panther
Profil
SwimX:
To se dá řešit resetem, například *{padding: 0;}
pro začátečníka vytáhnout hvězdičkový reset? Nevím, jestli je to moudré.

mavenTP:
Hvězdičkový reset raději nepoužívej, pokud chceš, najdi si kterýkoliv jiný (s vyjmovanými selektory k nulování). Ono celkově stylování formulářů je dost omezené, lépe moc nestylovat (radia, checkboxy, selecty moc nejdou tak, aby to vypadalo všude dobře).

Už se tu na toto téma i diskutovalo, jestli ti to k něčemu pomůže do začátku :-) Zkrátka je dobře pamatovat si, že hvězdičkovým resetem nee.


3) pokud nemůžeš najít příčinu problému, není nic jednoduššího, než umazávat postupně části kódu. Příklad a chybu zjednodušíš natolik, že ti zůstanou jen inkriminované řádky.

Spousta věcí přijde se zkušenostmi, můžeš koukat do zdrojových kódů jiných lidí, hledat různé odborné diskuse. Spousta problémů se již někdy někde řešilo.
mavenTP
Profil *
Aha takže když do každého divu v css přidám padding:0; a margin:0; tedy ten div resetnu tak to pak nebude tolik zlobit ? A co když tu stránku centruji v css, neuškodí to tomu nějak ? Třeba že to nebude vycentrovan ?
Plaváček
Profil
mavenTP:

DIV je sémanticky neutrální prvek, který navíc ve svém výchozím nastavení napříč všemi prohlížeči má nulový margin i padding automaticky, takže to řešit nemusíš. O centrování se tu na diskusi namluvilo dost, stačí pohledat.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0