Autor Zpráva
kocacko
Profil
Zdravím, začínám s Dreamweaverem (chci říct, že jsem HTML a CSS analfabet) a potfora zápatí se mi pořád lepí na obsah nad ním, čímž mi ho řeže (použila jsem na obsah nad ním PNG pozadí vrhající stín). Nápověda říká toto: "Za běžné situace je barva pozadí u elementu div viditelná v závislosti na délce obsahu. Znamená to, že pokud k vytvoření vzhledu bočních sloupců použijete barevné pozadí nebo okraj, nebudou roztaženy až k zápatí, ale budou ukončeny na úrovni konce obsahu. Za předpokladu, že v elementu div obsahu bude tohoto obsahu vždy více, můžete element div obsahu od sloupce oddělit přidáním okraje.nnnn " Když použiju border-bottom na obsah, akorát mi nakreslí šedou čáru. Nejsem moudrá. Četla jsem místní článek "patička vždy dole" a ani to mo moc nepomohlo. Prosím, pomoc! :-)
Darker
Profil
Skus ukázat zdroják, ať víme, kde hledat chybu...
Keeehi
Profil
Asi by Vám mohl pomoci margin-bottom.
kocacko
Profil
Darker, díky, jak - ukázat zdroják? Napsat ho sem? (sorry, fakt jsem prvňáček)
Keeehi, děkuji, už jsem zkusila, nepomohlo
panther
Profil
kocacko:
jak - ukázat zdroják?
dej sem odkaz na web, to bude nejlepší. Pokud ho máš u sebe v počítači, využij nějakého freehostingu typu http://wz.cz.
kocacko
Profil
Bomba :-)
www.kocacko.webz.cz
panther
Profil
kocacko:
to, že se ti nezobrazí spodní stín u #contentu, je způsobeno tím, že tento blok je nižší, než je vysoký obrázek (je tam málo textu). Druhá věc, která může nastat, je, že textu bude více, než je výška pozadí (zkus si tam pár odstavečků ještě přidat - pozadí nejen, že se zobrazí, ono se bude opakovat :-) ).

Jak to řešit? Udělej si tři obrázky (horní kulaté rohy, dolní kulaté rohy a prostředek (pár px vysoký obrázek), který se bude vlastností background-repeat opakovat, dokud bude potřeba.
kocacko
Profil
panther: moc díky, geniální myšlenka! (na to se závislostí na délce textu jsem došla, i opakující se pozadí jsem viděla, ale každý prohlížeč to zobrazoval jinak, což mě deptalo), jenže když jako pozadí contentu dám jen ten prostředek s opakováním, jak tam uložím horní a spodní část?
panther
Profil
kocacko:
možností je samozřejmě mnoho, pro tebe nejjednodušeji (a schematicky) třeba takto:
<div style="background: url('bg-center.png') repeat-y">
  <div style="background: url('bg-top.png') top no-repeat">
    <div style="background: url('bg-bottom.png') bottom no-repeat">
      TEXT
    </div>
  </div>
</div>
kocacko
Profil
panther: mockrát díky, pokusím se :-)

Vaše odpověď

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0