Autor Zpráva
Newman
Profil *
Nevíte někdo jak na webu svetsms.cz opravím rozhozené písmo? Vše fungovalo vpohodě do doby než mě hosting přesunul na jiný server, potom se takto rozhodilo písmo. Ani když stránky přepnu na utf-8 tak to není správně spíš ještě horší. Vypadá to, že se jedná jen o texty co jsou načítaný z databáze.
YOYO
Profil
v tom případě zkus přes phpmyadmin změnit kódování databáze
jrm
Profil
Zkusils použít?

mysql_query("set names utf8");
Newman
Profil *
Obě dvě možnosti jsem použil, ale ani jedna nepomohla. Nějaké další rady?
Han
Profil
V hlavičke deklaruješ kódovanie windows-1250. Skúsil si použiť mysql_query("SET NAMES cp1250"); ?
Newman
Profil *
Ani toto nepomohlo. :-(
Alphard
Profil
Newman:
Obě dvě možnosti jsem použil
Měnit kódování metodou pokus omyl obvykle není dobrý nápad. Když se na ty texty podíváte v PMA, vidíte je správně, nebo chybně? Pokud chybně, bojím se, že byla data nevratně poškozena. Když jsem přepínal obvyklá kódování na stránce http://svetsms.cz/obchodni-podminky, s žádným jsem neměl úspěch. Ale dle odhadovaného rozsahu webu by ruční oprava nemusela být zas taková katastrofa, určitě šla stihnout za 3 měsíce od založení dotazu.
Newman
Profil *
V PMA se na to podívat nemůžu, protože nevím co to je? Ruční opravu myslíš tak, že tam texty zadám znova? To jsem zkoušel a vždy je to stále rozhozené.


Tak jinak v Php my admin jsou text taky rozhozené.
_es
Profil
Newman:
Ruční opravu myslíš tak, že tam texty zadám znova? To jsem zkoušel a vždy je to stále rozhozené.
To ich tam ale musíš znova vložiť správne, teda v kódovaní, ktoré deklaruješ.
Newman
Profil *
To tam tedy mám vložit jak? Když to přepíšu v pma tak nic a když to přepíšu v adminu webu tak taky nic. Jak to tedy mám přepsat?
Davex
Profil
Nejdřív se musí sjednotit kódování databáze (na databázi, tabulce, sloupcích, při připojení k databázi) a kódování na stránce. Bude-li se kterékoliv lišit, tak nemá smysl do databáze cokoliv ukládát, protože se to zase může pokazit.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0