Autor Zpráva
ygiigy09
Profil *
Zdravím.

Mám vytvorený externý stylopis css, ktorý je zadefinovaný takto:

.obalovaci {position: relative; margin: 0px auto; width: 780px}
.hlavicka {position: absolute; margin: 0px; top: 0px; left: 0px; width: 778px; height: 60px; background-color: rgb(112,112,255); text-align: center; color: black; border-bottom: 2px}
.lavy {position: absolute; margin: 0px; top: 64px; left: 0px; width: 150px; background-color: #ff9900; font-size: 16px; font-weight: bold; color: black}
.obsah {position: absolute; margin: 0px; top: 64px; left: 154px; width: 500px; background-color: rgb(112,112,255); text-align: center; font-size: 16px; font-weight: bold; color: white}
.pravy {position: absolute; margin: 0px; top: 64px; left: 658px; width: 120px; background-color: #ff9900; font-size: 16px; font-weight: bold; color: white}
a {color: rgb(48,48,48)}
* {padding: 2px}


Obsahy
<div class="lavy"
....obsah s množstvom tagov...
</div>
a
<div class="hlavicka">
...obsah s množstvom tagov...
</div>

sa budú vo všetkých mojich stránkach opakovať.
Chcem sa opýtať, že ako to mám urobiť ak chcem obsahy týchto dvoch divov zadefinovať len raz a využiť ich vo všetkých stránkach. Teda nechcem prveádzať kopírovaním obsahov týchto divov na všetky stánky, ale nejakým odkazom, no nechcem požívať rámce, aby sa mi na celkovaj stránke nezobrazovali 2 rolovacie lišty, lebo obsah divu s class="lavy" si to bude vyžadovať.
Ide o to, aby som pri prípadných zmenách týchto stále sa opakujúcich obsahov, som tie isté zmeny nemusel vykonávať na kždej stránke osobitne.

ďakujem za rady

Moderátor panther: Příští příspěvky obalené do tučného písma budou smazány.
panther
Profil
ygiigy09:
include
ra100
Profil *
...urobíš to tak, že tvoje css uložíš napr ako - moje.css do rovnakého adresára, kde máš uloženú stránku - stránky...
ňv nich vložís do hlavičky medzy <head>
<link href="moje.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
</head>
Radek9
Profil
ra100:
Tady nejde o kopírování CSS (to pravděpodobně v externím souboru má), ale obsahu.
ygiigy09
Profil *
Radek9, ra100:
Radek9 má pravdu, mám vytvorené externý CSS styl, ale riešim kopírovanie obsahu
1Pupik1989
Profil
include, require, include_once, require_once. Víc googli a najdeš. Já jsem samouk a když to nevygooglim, tak napíšu sem, přičemž mi odpoví tak 2 lidé a stejně to vyřeším sám. Snaha se ale cení a kolikrát mě nakopnou k tomu správnému směru a tak to má být :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0