Autor Zpráva
Necator
Profil
Mám problém s chybným nastavením velikosti. Celé rozvržení stránek je nepohyblivé, tzn. se v prohlížeči objevuje i vertikální posuvník (pokud je rozlišení monitoru moc malé), a nebo se objevuje okolo stránky volný prostor (rozlišení monitoru velké).
Jak mám nastavit stránku tak, aby bylo vycentrované to, co má být a stránka se přitom přizpůsobila velikosti prohlížeče?
(Stránky zde: http://www.fotowebmh.wz.cz/uvod.html)


Tzn., nechci tam ten bílý prostor okolo (v úvodu), ale aby se celá stránka vždy napasovala automaticky do velikosti rozlišení různých monitorů.
Bubák
Profil
<body bgcolor="#999966">

                       <table width="100%" height="708" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0">
Proč dáváš stránce barvu #999966 HTML atributem a v CSS barvu #F4F4F4?
Necator
Profil
Bubák:
Dík moc, jseš kouzelník :) Patlal jsem se s tím asi dvě hodiny, než mě napadlo se zeptat.

K té barvě: Vadí to něčemu? Jsem v tom začátečník, takže opravdu nevím, ale za jakoukoliv radu nebo kritiku budu vděčný.
Petr ZZZ
Profil
Necator:
K té barvě: Vadí to něčemu?
Nevadí, jen je nepraktické mít barvu v HTML místo v CSS. Na tvé úvodní stránce vidím trošku zmatek – máš tam CSS přímo v hlavičce stránky, máš tam odkaz na externí soubor CSS a máš tam <body bgcolor="#999966"> přímo v HTML. Nejlepší je mít styly v externím souboru CSS, protože pak můžeš měnit naráz vzhled všech stránek, které se na příslušný externí CSS odvolávají. Jestli neznáš Jak psát web, doporučuji, tam se naučíš kódovat.

<ot>
Nevím, jaké máš plány, ale řekl bych, že jako fotograf bys mohl mít budoucnost; moc fotek na webu zatím teda nemáš, ale ty, co vidím, mají něco do sebe. Jen bych ti poradil, pokud tedy bys chtěl fotit profesionálně, investovat při nejbližší příležitosti do optiky a tvoje současné ohniskové rozpětí pokrýt dvěmi nebo lépe třemi objektivy. Co tak vím, nelze vyrobit objektiv, který by nabízel velké rozpětí ohniskových vzdáleností a zároveň dobře kreslil (18 až 200 mm je docela šílenost a spíš marketingový gag pro masové publikum, které se spokojí s "pohlednicovým rozlišením").
</ot>
Necator
Profil
Petr ZZZ:
No jo, patlám to tak nějak, hlavně aby to nějak fungovalo a vypadalo. Ale až budu mít víc času, podívám se na to pořádně, zatím dík.


(Offtopic: Ještě nevím, profesionálně do toho zatím nejdu. Hodně s tím nádobíčkem lezu po horách, takže jsem potřeboval co nejvíc univerzál. Nicméně k Vánocům si hodlám nadělit pevnou padesátku f 1.8 a s tím si budu muset chvilku vystačit :)
Ještě jedou dík.)
Petr ZZZ
Profil
<ot>
Necator:
Offtopic, ale když už jsem to nakousl, moje doporučení: Pokud pevnou délku, tak širokáč (na analogické zrcadlovce na kinofilm 24x36 mm jsem měl 20 mm a nevzpomínám si, že bych kdy potřeboval ještě širší). Na střední ohniska bych vzal zůmy: např.

1. Canon EF 28-135 mm 1:3.5-5.6, nebo EF 24-105 mm 1:4L, nebo světlý (ale asi dražší a těžší na nošení) EF 24-70 mm 1:2.8L

2. Telezoom, ale těžko říct, zda 70-200 mm nebo 70/75-300 mm. Ušlechtilé sklo bude asi EF 70-200 mm 1:2.8L, ale bude těžké a drahé (nikdy jsem takový objektiv neměl v ruce, ale co tak vím, ty zoomy 70-200 nebo 80-200 nebo 70-210 bývají kvalitní a 2,8 je slušná světelnost). Jak jsou na tom opticky ty zůmy, co jdou od 70 či 75 až do 300 mm, netuším (ale snad to tak zlé nebude).
</ot>

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0