Autor Zpráva
Toncek
Profil
Všechny Vás zdravím!
Mám takový problém v práci. Je mi 36 a 10 let se věnuji vývoji webu. Teď ve firmě rozhodli, že i my "staříci" se musíme naučit buď Javu nebo C# (zaměřené na databázovou problematiku). Co radíte - do čeho jít při mém věku?
Keeehi
Profil
Když jsem dělal s C#, práce s databází byla výborná.
shaggy
Profil
Toncek:
Ešte by bolo vhodné, napísať nám, v čom už vieš robiť.
Síce som trochu mladší, ale keď som ako php-kar nastupoval pred pár rokmi do firmy, kde sa robilo v asp.net (C#), tak ten prechod nebol pre mňa obtiažny, php bol dobrý základ.
Aj preto by som ti radil vybrať si C#, celý .NET framework, vrátane vývojového prostredia (Visual Studio) sú asi najlepšie, s akými som kedy robil.
drp
Profil
C# ;) budeš mít potom i větší uplatnění na trhu + vývojářské prostředí od Microsoftu je na 1čku :)
Joker
Profil
Toncek:
36 let jako „vysoký věk“ na to se něco učit? To snad ne :-)

Co radíte - do čeho jít
A s čím jste dělal doteď?

Jinak je mi, podobně jako kolegům výše, bližší C#. Ale na naučení mi to přijde hodně podobné.
Nox
Profil
Ono to nebude zdaleka tak bolet a aspoň dáš šedým buňkám mozkovým trochu rozcvičku ;) stejně to nebude poslední věc, co se kdy v životě budeš učit

Ten jazyk samotný půjde rychle, dýl asi bude trvat zjistil co vše je ve frameworku a získat v tom nějaké zkušenosti, ale ... to přijde.

Je fakt, že sám mám dost tendence se nepouštět pracovně do věcí, se kterými nemám zkušenosti, ale nevim, jestli by si z toho měl kdokoli brát příklad.
Joker
Profil
Nox:
sám mám dost tendence se nepouštět pracovně do věcí, se kterými nemám zkušenosti
Občas není na vybranou :-)
A to nemluvím o situacích, kdy si uchazeč o práci do CV napíše technologii kterou „ne tak úplně ovládá“ a následně je tato po něm vyžadována :-)
Podle mého názoru ale takový úkol čas od času není na škodu, protože alespoň to jednak přinutí se naučit něco nového (kdo pustí do nové technologie jen tak, zejména když už má „svých starostí dost“?) a jednak to naruší stereotyp.
joe
Profil
C#, mám rád Microsoft, i když NetBeans používám denně.
peta
Profil
Toncek:
oracle nebrat
microsoft nebrat
To je jen komercni zalezitost. Jedna se o milionove castky a rychlost je stejna nebo horsi nez php a mysql. Zaplatis jim za jejich programy, protoze jine free se sehnat nedaji. Zaplatis jim za vykonne servery, protoze normalni servery to neutahnou. A pak platis za podporu a udrzbu, protoze vasi technici s tim nemaji zkusenosti.

Pokud bych si mel vybrat, tak bych zvazil mozna javu, ma sirsi uplatneni i pro mobilni telefony.
c# je v podstate podobny php, tim by mohlo byt uceni pro zmenu jednodussi. Resi se pro nej ruzne frameworky. Kdysi jsem na jeden narazil, ale evidentne jej psal nejaky antitalent na html, css, js, vsude cpal id, ktere by nemeli byt v kodu duplicitne.
Joker
Profil
peta:
oracle nebrat
microsoft nebrat
To je jen komercni zalezitost.
Už po přečtení tohoto jsem došel k tomu, že ten text bude s prominutím blábol a celé to je korunované výrokem „c# je v podstate podobny php“.

C# je právě úplně něco jiného než PHP a celkově tahat do programování ideologii (nebudu používat X, protože je to od firmy Y) mi přijde hloupé (například Microsoft má hodně velmi špatných produktů a hodně velmi dobrých, nevidím důvod nepoužívat ty dobré jen proto, že jsou od MS).
shaggy
Profil
peta:
a rychlost je stejna nebo horsi nez php a mysql
Trepeš a zavádzaš! Láskavo už prestaň prezentovať výmysly tvojej chorej hlavy ako objektívne fakty.

tak bych zvazil mozna javu, ma sirsi uplatneni i pro mobilni telefony.
To platilo možno pred 10 rokmi. V dnešnej dobe urobíš mobilnú aplikáciu skôr v C# (natívne WP, ostatné cez Mono).

Resi se pro nej ruzne frameworky. Kdysi jsem na jeden narazil, ale evidentne jej psal nejaky antitalent na html, css, js, vsude cpal id, ktere by nemeli byt v kodu duplicitne.
Je vidieť, že o C# si zavadil len omylom.

Nápad pre admmministrátorov - možno by stálo za zváženie dať pod petove meno červený výkričník, ktorý by nováčikov upozornil na to, že väčšina jeho príspevkov sú len nezmyselné bláboly.
Moderátor Chamurappi: Alespoň nás drží ve střehu :-) … ona je ta blábolovost občas zjevná i začátečníkům. V budoucnu plánujeme zavést hodnocení příspěvků/lidí.
peta
Profil
A ja mel pocit, ze diskuze je o tom, ze kazdy muze vyjadrit svuj nazor na dane tema... Muj nazor byl, ze bych nebral ani jedno.
Keeehi
Profil
peta:
Vyjádřit svůj názor na dané téma ano, avšak měl by být hodnotný. I zdejší pravidla na to pamatují.
Zechy
Profil
peta:
c# je v podstate podobny php
C# neni PHP, ale vlastně jen vykradená Java. A oba tyto jazyky si jsou taky podobni, když se podíváš ještě do microsoftí rodiny jazyků najdeš tam i J#, který je prý na chlup podobný javě.
nevimco
Profil *
Programuji v C# a perfektní. Doporučuji.

Zechy: Hned v prvním bloku na wikipédii: Microsoft založil C# na jazycích C++ a Java (a je tedy nepřímým potomkem jazyka C, ze kterého čerpá syntaxi). Není to "vykradená" Java.


Peta: bez komentáře ....
Joker
Profil
peta:
A ja mel pocit, ze diskuze je o tom, ze kazdy muze vyjadrit svuj nazor na dane tema
Ovšem ostatní mají právo s tím názorem nesouhlasit a taky korigovat případné omyly a nepravdivé informace.
Tvých příspěvků se to týká zejména, protože v nich je neuvěřitelné množství polopravd a blábolů. Například výrok „c# je v podstate podobny php“ je prostě v daném kontextu naprosto nepravdivý.
Vlákno se týká srovnání C# a Javy, PHP autor vůbec nezmiňuje. Obecně mají C# a Java k PHP zhruba stejně daleko, přičemž k sobě navzájem mají daleko blíž. Mezi C# a PHP je podle mě zhruba stejný rozdíl jako mezi C# a JavaScriptem, možná ještě větší.
Zechy
Profil
nevimco:
Není to "vykradená" Java.
No v tomhletom jsem i tlumičil našeho učitele na programko, který se těmahla věcma docela s velkým zápalem zajímá, jeho názor na C# byl, že je to spíše vykradená Java a že je to celkem vyladěný o dost víc než samotná java :).
Toncek
Profil
Zdravím a všem moc děkuji za názory. Po rozmýšlení a konzultacích jsem se rozhodl pro C#.
Ještě jednou díky

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0