Autor Zpráva
matonka007
Profil *
Dobrý den,

mám na stránkách tento kód

<a href="index.php?menu=1">Odkaz1 - OBRÁZEK</a>
<a href="index.php?menu=2">Odkaz2 - OBRÁZEK</a>
<a href="index.php?menu=3">Odkaz3 - OBRÁZEK</a>

<?php 
if (!in_array( $_GET[ 'menu' ], 
array('1', '2', '3'))){ 
$stranka ='0'; 
} else { 
$stranka = $_GET[ 'menu']; 
} 

switch ( $stranka ) 
{ 
case '0': 
include 'uvod.php'; 
break; 


case '1': 
include 'kdojsem.php'; 
break; 


case '2': 
include 'reference.php'; 
break; 

case '3': 
include 'kontakt.php'; 
break; 
} 
?>

A k problému, odkazy jsou obrázky, když na ně kliknu, vše je vpořádku, includuje se správný soubor, vše vypadá jak má.
Někdy se však stane že po kliknutí na odkaz, se jakoby obnoví celá stránka, a to já nechci, obrázky(odkazy) se pak chvilku načítají a vypadá to příšerně, potřebuju aby ta část s odkazy byla prostě statická, nikdy se neměnila, toho jsem až na tento malý problém docílil.

Nevíte kde je tedy chyba? Proč se občas aktualizuje celý web? Jde tomu nějak zabránit? Je možné jiné řešení než moje?

Za všechny odpovědi předem děkuji

S pozdravem Jirka


Edit: Všiml jsem si že tento problém se nevyskytuje v IE, ale v Google Chrome.
jenikkozak
Profil
matonka007:
PHP se provádí na serveru, při kliknutí na odkaz se proto stahuje celá stránka. Změna pouze části stránky se v PHP provést nedá.

Edit: Všiml jsem si že tento problém se nevyskytuje v IE, ale v Google Chrome.
Možná proto, že v IE se stránka načítá rychleji.
matonka007
Profil *
Děkuji za rychlou odpověď, existuje tedy pro můj případ řešení? Napadlo mě také využít iframe v HTML, ale to se mi jako moc pěkné řešení nezdá.
margin
Profil *
Obrázky z menu by se neměly znovu načítat, ale zobrazit se z keše prohlížeče. Když, tak dej odkaz na web.
matonka007
Profil *
Odkaz na web
margin
Profil *
Obrázky se kešují, ale rychlost a odezva serveru, to je hrůza. Nejvíce by pomohla změna hostingu.

Dej obrázkům rozměry, trochu to pomůže.
Na jednoduché ikony, jaké máš na webu, je vhodnější formát PNG. Ale jenom za předpokladu, že máš původní obrázky, protože dělat PNG z JPEGu je blbost.
matonka007
Profil *
Odezva a rychlost serveru - je to server co mám doma, jen jsem teď přesměroval doménu abych Vám to ukázal :)

Obrázky jsem dělal sám, zkusím jím tedy rozměry zadat a uložím ho jako PNG.
whoami
Profil
A nebo můžeš blok stránky stáhnout přes ajax.. a zobrazit.. V případě že javascript nebude zapnutý tak ponechat i původní řešení.
peta
Profil
"Napadlo mě také využít iframe v HTML, ale to se mi jako moc pěkné řešení nezdá. "
Proc? Takovych lidi znam, co je odsuzuji, ale s nicim lepsim zatim neprisli. Predevsim je nutne vedet, proc sis vybral to resit prave tak, jak jsi vybral a zda ti ostatni reseni neprinesou vic problemu nez uzitku. Odsuzovat funkcni reseni hned na zacatku je nesmysl.
Reseni:
* frame, iframe, object ( Rámy » iframe)
* javascript ( Skrývané záložky pomocí DHTML)
* css pozadi, hover ( Vylepšení odkazů)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0