Autor Zpráva
Jeník
Profil *
Zdravim. S webem mám opravdu jen ty nejzákladnější zkušenosti. Chtěl bych se zeptat - vidím to na více místech a ze zdroje to nejde (neumím) vyčíst - nebudu chodit pro priklad daleko, naprikad tady na JWP...

HTML příručka

nikde tam neni koncovka *.html nebo *.php nebo prostě něco... jak je možný takto odkazovat - že se i přes chybějící koncovku zobrazí jiný obsah stránky?

Když si doma udělám složku A a složku B - v A je klasicky index.htm a udělám si odkaz ve znění

<A HREF="b/">b</A>

Vypíše mi to jen obsah tý složky. Jak řikám, jsem "uživatel" - tak se prosím nesmějte :-) Předpokládám ale, že jde o nějaký systém přesměrovávání nebo odkazování? např .htaccess?
DJ Miky
Profil
Aby ti fungoval odkaz na b/, musel bys i v adresáři b/ mít index.html (nebo .htm), ten se pak při požadavku na b/ automaticky zobrazí místo výpisu obsahu adresáře.

Jinak se to ale obvykle dělá pomocí .htaccess a mod_rewrite, což má výhodu v tom, že ty adresy jsou jen "virtuální", není potřeba k tomu vytvářet odpovídající adresáře.
suvel
Profil
DJ Miky: Aby ti fungoval odkaz na b/, musel bys i v adresáři b/ mít index.html (nebo .htm)
Nebo index.php
margin
Profil *
Jeník:
Pro úplnost, doma v počítači ti to nebude fungovat, leda že by měl nainstalovaný webový server, a to pro tebe nemá význam, dokud nebudeš testovat a používat PHP a další věci běžící na serveru.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0