Autor Zpráva
Ohfaan
Profil
Chtěl bych vás poprosit o radu, jestli někdo neví jak vyřešit vadu s Chromem. Funguje to tak, že mi Chrome zobrazuje DIV, místo zadané velikosti, šířku přes celou obrazovku a výšku 0 px. Všechny ostatní DIVy fungují bez problémů. Nevíte jak to vyřešit? Na Exploreru to funguje normálně, na Chromu to taky před týdnem fungovalo, ale najednou jsem to otevřel a DIV se zobrazil špatně. Děkuji za odpověd. Jestli by vám něco pomohlo to vysvětlit tak napište prosím.
ShiraNai7
Profil
Živá ukázka? Z popisu toho moc nevyčtem.
Sure
Profil
Živá ukázka:
http://machinarium.czweb.org/
Rellik
Profil
Myslím, že tam bude víc problémů. Mě se to zobrazuje takto:
Firefox
Chrome
Opera
Které z toho je správně?
Sure
Profil
To druhé. Tam nahoru jsem zapomněl dát obrázek. Ale v mim Chromu se to zobrazuje špatně.
Tori
Profil
Mezi číslem a jednotkou se nepíše mezera - toto je chybně a Chrome to ignoruje jako neplatnou hodnotu: width: 705 px;
Sure
Profil
Takže po několika letech se rozhodli, že tam nesmí být mezera? S mezerou to předtím fungovalo několik let, tak proč by to měnili?
Tori
Profil
Asi spíš naopak - CSS 2.1 standard je bez mezery, viz též Délkové jednotky v CSS. Možná to některé prohlížeče interpretovaly jako hodnotu bez uvedení jednotek a v quirku automaticky doplnily px.
_es
Profil
Sure:
proč by to měnili?
Lebo medzera nie je v CSS formátovací znak na vylepšenie vzhľadu zdrojového kódu, ale je niekedy oddeľovač hodnôt ( Zápis stran).
margin
Profil *
Všechny prohlížeče ve quirku chápou rozměry bez jednotky jako pixely, ale prohlížečům vadí, pokud je za hodnotou "smetí":
selektor {width: 20px smetí;} Zda je tam napsáno px, nebo smetí, vyjde nastejno.
Jen ve quirku IE a starší verze Chromu pochopí i 2 em s mezerou jako 2em (jiné jednotky jsem nezkoušel).
Testováno na zápisu stran, který ve zmíněných prohlížečích fungoval, jako by tam mezery nebyly.
h1 {margin: 2 em 0 0 5 em;}

Zjištění jsou k prakticky k ničemu, protože nepíšeme kód jako prasata.
Nezměnilo se nic, už standard CSS 1 předepisoval zápis bez mezery.
_es
Profil
margin:
Nezměnilo se nic
Sure myslel to, že Chrome po aktualizácii taký chybný zápis zanalyzoval inak ako staršia verzia. Správne je samozrejme nešpekulovať prečo, ale opraviť zápis.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0