Autor Zpráva
mrazak123
Profil *
Dobrý den,

pokusil jsem se napsat skript v PHP
$query = mysql_query('SELECT name, version FROM table WHERE application="jmeno" LIMIT 1') or die(mysql_error());

Při spuštění se ale zobrazí chybová hláška "You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'table WHERE application="ClockWork" LIMIT 1' at line 1"

Nevíte, prosím, jak skript poupravit, aby fungoval?
Enko
Profil *
mrazak123:
$query = mysql_query('SELECT name, version FROM table WHERE application="jmeno" LIMIT 1') or die(mysql_error());

Co to zkusit takto:
<?php
$query = mysql_query('SELECT name, version FROM table WHERE application='jmeno' LIMIT 1') or die(mysql_error());
?>
Someone
Profil
$query = mysql_query("SELECT name,version FROM `table` WHERE application='jmeno' LIMIT 1");
[#4] Mike8748 aha, nenapadlo mě, že se jedná o skutečný název tabulky.
Mike8748
Profil
no hlavně "chyba" je v pojmenování tabulky jménem table což je vyhrazené slovo... nejjednodušší by bylo přejmenovat tabulku (nebo její název v sql dotazu dat do apostrofu)
mrazak123
Profil *
pokusil jsem se přejmenovat tabulku, ale stále se zobrazuje stejná chyba.


teď mě napadá, mohla by být chyba v databázi?
peta
Profil
mrazak123: Zapis od Someone ti nefunguje? Jakou verzi mysql pouzivas?
On tam toho Someone zmenil vic, mozna sis nevsiml...
$query = mysql_query("SELECT name,version FROM `table` WHERE application='jmeno' LIMIT 1");
' - apostrof
` - zpetny apostrof (vedle cisla q a 1 na klavesnici)
" - uvozovka

near 'table WHERE application="ClockWork" LIMIT 1' at line 1"
Znamena, ze na slove table je problem. Ten mohl zpusobit chybny zapis pred tim slovem nebo prave na tom slove. Coz by mohli poresit prave ty zpetne apostrofy nebo prejmenovani tabulky a zmenou jejiho nazvu i v sql dotazu.
Pises, zes to vsechno provedl a ze mas stejnou chybu. Ale upraveny sql dotaz jsi sem nedal. Nevime, co mas.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0