Autor Zpráva
stitch123
Profil
Ahoj.

Zkousel jsem hledat nejlepsi editor pro HTML a CSS (doted jsem pracoval ve Windows notepadu). Nasel jsem tuto webovku, kde je vyber 70ti nejlepsich. Ja ale nevim, jak se v tom mam zorientovat a kterej nakonec vybrat? Podminka je, aby byl zdarma. Ja jako zacatecnik nechcu nejaky placeny, kterym stejne neporozumim.

Nejaky osobni zkusenosti?
preca2
Profil *
Zdravim,
jak si vybíráš triko? Necháš si poradit od cizích lidí na internetu, který neví, jak vypadáš a jakej je tvůj styl, nebo deš do obchodu a pár triček si vyzkoušíš? Stejně si vyber i editor. Pár si jich stáhni a zkus v nich něco napsat.
Taky se zamysli, jakej tvůj problém vlastně editor řeší a podle toho si zkus nějaký najít.

Já začal s PSPadem, pak NetBeans a nakonec IDEA.
Hitman
Profil
Myslím že je to hodně o zvyku, já začínal na PSPadu, ten je zdarma a myslím že pro tvé účely bude dostatečující.

Až budeš chtít přejít o třídu výš, zkus Dreamweaver, ten používám teď a až na některé detaily v celku spokojenost.
Bubák
Profil
Já používám PSPad, pro mou tvorbu postačuje.
Koukni na http://jecas.cz/sublime-text, Sublime Text sice není zdarma, ale můžeš jej zdarma vyzkoušet a uvidíš.
lachim15
Profil
Taktéž používám zatím PSPad a zatím stačí, řekl bych že je pro začátek i dobrý :)
logging
Profil *
Možná mě tady ukamenují :-) ale já bych šel rovnou do IDE :) např. mé oblíbené Netbeans. Až zjistíš,že ti HTML a CSS nestačí a budeš chtít např. PHP, tak je to supr. volba...takto si ho už osaháš. Ale osobně jsem začínal na Notepadu, pak zmiňovaný PSPad a nyní Netbeans
nemeja
Profil
Bubák:
Můžeš ho používat zdarma, pouze ti vyskakuje okno, zda si ho nechceš koupit.

Na vytváření webového projektu používám PHPStorm, sice neni zadarmo, ale na internetu se válí spousty download linků - doporučuji v7.1.
Na rychlou editaci používám SublimeText 3.
A potom na ostatní jazyky NetBeans.
jenikkozak
Profil
nemeja:
Můžeš ho používat zdarma, pouze ti vyskakuje okno, zda si ho nechceš koupit.
Aby to někdo nepochopil špatně - ten program je možné zdarma stáhnout a vyzkoušet. Pro jeho další použití musí být zakoupen za 70 dolarů. Přičemž zkušební období nemá stanovený žádné časové omezení.

stitch123:
Může se ti také hodit vlákno Jaký editor pro PHP (přehled editorů).
Joker
Profil
logging:
Možná mě tady ukamenují :-) ale já bych šel rovnou do IDE :)
Proč ukamenují?
Viz podobná diskuse v sekci PHP, případně částečně z ní vycházející text na Péhápku.
Pro HTML+CSS ten důraz na IDE není tak velký, ale jinak to je dost podobné.

Jinak pro HTML+CSS bych do přehledu ještě přidal Visual Studio (tamten přehled se týká PHP, na to se víc používají jiná IDE).

nemeja:
Můžeš ho používat zdarma, pouze ti vyskakuje okno, zda si ho nechceš koupit.
Zdarma se může vyzkoušet, ne potom reálně používat.
Sice tam není nějaká expirace nebo ochrana, která by zabraňovala ho „jako zkoušet“ celoživotně, ale pořád je to porušení licence.
Když ho člověk chce používat legálně, $70 mi na textový editor připadá docela hodně, hlavně když PSPad je úplně zdarma.
CZghost
Profil
Já používám Notepad++, na PSPadu mě nejvíc se*e, jak se to snaží přidávat automatické mezery. NP++ to nedělá a tím si získal moji důvěru. Umí spoustu programovacích jazyků, mimo HTML, PHP, CSS a JS to umí ještě ASP, Javu, C++, C#, C, Perl, Python a řadu dalších. Dokonce obsahuje i syntaxi hardwarového jazyka ASSEMBLY, který se používá k programování mikroprocesorů. Zkrátka univerzální nástroj. Můžu tam psát dávkové příkazy pro Windows CMD, SQL dotazy, atd. Je také zdarma, neznám lepší kódový editor. WYSIVYG nepoužívám, ty jsou užitečné leda pro rychlé úpravy obsahu...
Tomáš123
Profil
Ja používam iba Notepad++ alebo PSPad.
PSPad:
Vedľa je možnosť "New project" -je to praktické uložíš si projekt a nemusíš stále dookola otvárať ti isté súbory, to je celkom slušná výhoda ale oproti Notepadu nemá tak pekne odlíšené farby vlastností, selektorov atď.
Notepad++:
stále som neprišiel na to ako sa v ňom dáva takáto "}" zátvorka. Ale keď som s ním začínal úplne mi postačoval

Z celkového hľadiska by som si vybral PSPad
Amunak
Profil
Na cokoliv většího používám Netbeans, a na takové běžné editování (textových souborů obecně) jsem si přes PSPad, Geany a Notepad++ nakonec nejvíc oblíbil asi Sublime Text. Je to velmi schopný editor s tunou možných rozšíření, a je praktický jak na editování texťáků, tak hardcore programování. Akorát je teda taky placený. Verze zdarma je ovšem časově neomezená.
lionel messi
Profil
Súhlasím s Amunakom, číslo 1 je pre mňa dlhodobo NetBeans, keďže sa venujem aj PHP programovaniu. Prvé HTML a CSS som písal ručne v Poznámkovom bloku, neskôr som prešiel na Roden Web Editor, ktorý mal ale určité nedostatky a práca s PHP v ňom nebola dostatočne pohodlná.

P. S. Množstvo pozitívnych ohlasov na Sublime Text ma presvedčilo, pôjdem ho vyskúšať. :-)
richard.zavodny
Profil *
Brackets
jenikkozak
Profil
Co tím chceš říci?
joe
Profil
NetBeans, s žádným lepším IDE jsem se nesetkal (a že jsem jich vyzkoušel hodně), Sublime Text není podle mě moc dobře použitelný. Brackets - taky celkem povedené, ale hodně pomalé.
Amunak
Profil
joe:
Sublime Text není podle mě moc dobře použitelný
Proč konkrétně? Netbeans je super, ale když potřebuješ upravit pár řádek v nějakém PHP skriptu, Netbeans na to prostě nefunguje. Plus to je hlavně editor všemožných souborů celkově, takže krásně nahradí Notepad z Windows. Nebo jakou jinou alternativu bys navrhoval na takovou tu běžnou editaci textových souborů? Co používáš?
Str4wberry
Profil
Ono dost záleží na tom, jestli / do jaké míry člověk potřebuje IDE.

Osobně jsem si navykl na věci v Sublime Text. Hlavně více kursorů a s tím související pohodlné označování/zvýrazňování stejných řetězců, které už je must have. A i taková věc, že si jde pohodlně měnit velikost textu přes Ctrl + kolečko je k nezaplacení. A nakonec je příjemnější, že se editor spustí za 2 vteřiny a nemusí se čekat 10 vteřin jako na editory typu NetBeans.
joe
Profil
Amunak:
Editory si řadím mezi programy, které chci nainstalovat a hned začít používat, z toho důvodu se mi líbí NetBeans, nemusím měnit nic, stačí jen spustit a mám plnohodnotné IDE narozdíl od Sublime Text, kde mi vadí:

- záložka právě editovaného souboru není moc odlišná od ostatních (není na první pohled vidět, jaký soubor vlastně edituju)
- postrádám ikonky u souborů
- nemůžu si zvyknout na to, že u souboru, jehož obsah vidím na displeji celý mám posuvník, vidím posuvník a můžu s ním hýbat
- nemůžu si přidat záložku kliknutím na číslo řádku
- neumí rozpoznávat kódování (možná na to bude nějaký plugin)
- nemůžu jednoduše vzít záložku se souborem a uchytit ji na jiné straně

Na drobné úpravy používám Notepad++.

Bez toho, aniž bych viděl jaké změny v souborech dělám (zelené/modré/červené označení řádků) nic neupravuji :-) v opačném případě se totiž commitují nechtěné úpravy.

---

Kromě toto si vyvíjím opět svůj editor :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0