Autor Zpráva
Tomas77
Profil
zdravím, mám miniweb od Wedosu a chci se zeptat, jak na něj dostanu nějakou šablonu. Musí být v css . Mám jednu zabalenou v zip. ,ale nevím jak ji tam dostat. Budu moc rád za každou pomoc.
Joker
Profil
Tomas77:
A zákaznická podpora Wedosu k tomu řekla co?
Tomas77
Profil
zákaznická podpora ... nic :(
Petr_D
Profil
Přes webové rozhraní nahrajte soubory css a html na server Wedosu.
Tomas77
Profil
to právě nevim jak to udělat .... jsem totální laik.
Bubák
Profil
Tak koukni třebas na článek Jak stránky dostat na server
Marschmallow
Profil
Tomas77:
Stáhni si třeba FTP program FileZilla a přihlaš se pomocí FTP údajů, které jsi obdržel. Následně si .zip šablonu rozbal třeba na plochu a nakopíruj na své FTP (místo, kam se ukládají soubory na webu).
Tomas77
Profil
to právě FTP nemá ten miniweb... jsou to jen statický stránky do 100 MB
Petr_D
Profil
V administraci účtu na Wedos si klikněte na Domeny - rozklikněte danou domenu a v levém menu sloupci máte položku miniweb. Tu rozklikněte, objeví se okno do kterého nahrajete soubory uložené na vašem počítači. Miniweb nepodporuje FTP a ani tuším PHP.
Bubák
Profil
Tak tam CSS a obrázky nahraješ přes webové rozhraní.
Zvážil bych, zda není lepší zaplatit si alespoň nějaký levný, ale plnohodnotný hosting namísto dosavadního šidítka.
Trejpa
Profil
Tomas77:
Správa miniwebu - Wedos

> Nahrávání a správa souborů
> Potřebujete-li do stránky vložit nějaký obrázek nebo nabídnout stažení nějakého souboru, je možné na miniweb nahrávat soubory kliknutím na odkaz Soubory v levém menu. Zobrazí se nám nástroj, kterým můžeme soubory nahrávat, mazat, stahovat, přejmenovávat apod.
> Všechny nahrané soubory se nachází v podadresáři files, jsou tedy dostupné na URL adrese http://www.domena/files/soubor.

Takže pokud to má fungovat, budeš muset (nejméně) upravit cesty v šabloně na adresu /files/.
Tomas77
Profil
A to právě nevím jak :(((


nahrál jsemm tam 3 css soubory ale dál nevím co s tím ...
Petr_D
Profil
Tomas77:
Miniweb je prázdný prostor. Nestačí pouze stylopis (3x?). Musíte mít i stránku v html.
Trejpa
Profil
Tomas77:
Odkaz na styly bude v každé HTML stránce vypadat třeba takto:
<link rel=stylesheet href="/files/styl.css">

Hlavní problém vidím v tom, že ti Wedos asi neumožní vytvářet adresáře (složky) ani v té jejich files. Takže všechny obrázky z pozadí, styly, skripty a všechny přílohy budou (muset být) na jedné hromadě. Pokud to aspoň tak bude moci fungovat, znamená to zásah prakticky do všech HTML, CSS i JS souborů v šabloně a úpravu všech cest v nich. Nechci tě zrazovat, ale u tohoto bys měl vědět, co děláš - nic pro úplné začátečníky.
Tomas77
Profil
tak to vůbec nechápu co to je... :(
Mám ten miniweb na Wedosu, a k tomu jsem si stáhnul css šablonu (zadarmo) z internetu. Byla v zipu. Rozbalil jsem jí na plochu a vzniklo několik složek (4) a dva soubory ...jeden txt.license a jeden index.html. Na server Wedosu jsem nahrál 3 ccs souboory, které byly ve složce ccs .... a dál nevím jak s tím dál.


Trejpa:
to by tedy znamenalo, že to nejde, dát tam šablonu do Miniwebu :(
Trejpa
Profil
Tomas77:
Rozbalil jsem jí na plochu a vzniklo několik složek
Tohle je problém. Šablona počítá s tím, že některé soubory, například dekorační obrázky, jsou v jiné složce. Ty ale můžeš nahrávat vše jen do jedné složky. Proto bys musel v každém souboru, který se odkazuje například na obrázek, před nahráním upravit tyto odkazy.

to by tedy znamenalo, že to nejde, dát tam šablonu do Miniwebu
Nevím, jestli umožňují nahrávání CSS a JS souborů a editaci HTML na úrovni <HEAD>. Pokud ano, tak to principiálně možné je, ale bude s tím dost práce.

Nejdřív bych otestoval, zda podporují CSS. Nahrát tam nějaký CSS soubor, například style.css, jeho obsah například body { background: red; }. V jejich HTML editoru dát upravit zdroj třeba úvodní stránky a někam nahoru vložit <link rel=stylesheet href="/files/styl.css">. Když pak stránku otevřeš a bude červená, můžeš pokračovat s úpravami šablony, jinak je to zbytečné.
Petr_D
Profil
Před měsícem jsem dělal jednu stránku na miniwebu. Potřebné soubory mám v adresáři /files/ živá ukázka ,vše funguje normálně...
Bubák
Profil
Tomas77:
to by tedy znamenalo, že to nejde, dát tam šablonu do Miniwebu :(
Já myslím, že to půjde, začal bych třebas od souboru index.html. Co jsem četl, tak ten nejde na miniweb nahrát, ale musíš upravit stávající HTML soubor na miniwebu, budeš muset přepnout jejich WYSIWYG editor do režimu úprav kódu a "sprostě" tam kód z index.html nakopírovat.
Pak nakopíruješ všechny ostatní soubory do složky files a nakonec budeš muset upravit všechny cesty k souborům.
Protože nevíš, jak na to, tak sem dáš adresu webu a jména všech souborů, které jsi na miniweb nahrál. Dozvíš se, co opravit a až to budeš mát hotové, nahraješ opravení soubory na miniweb a pokud nedošlo k chybě, zvoláš hurá.
Znova, „zvážil bych, zda není lepší zaplatit si alespoň nějaký levný, ale plnohodnotný hosting namísto dosavadního šidítka.
Trejpa
Profil
Tomas77:
Takže jak píše Petr_D, vše funguje a nic testovat nemusíš. Jen je třeba upravit tvoje CSS soubory u tebe na počítači.

Doma si dej soubor index.html (příklad ze šablony) do jedné složky. V té složce udělej podsložku s názvem files a nahraj do ní všechny ostatní soubory ze všech složek šablony. A upravuj v HTML a CSS všechny cesty k souborům, až bude v prohlížeči ten HTML soubor vypadat, jak jsi chtěl. Pak můžeš vytvářet další HTML stránky.

Na web CSS, JS, JPG a PNG soubory nahraješ, obsah HTML souborů nakopíruješ do jejich editoru.
Tomas77
Profil
ok, díky mooc , zkusim

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0