Autor Zpráva
licantrop
Profil
Měl bych dotaz, při tvorbě menu. Pokud najedu nad tlačítko, tak se mi pomocí Jquery změní vzhled. Ted bych ještě potřeboval, po stisknutí tlačítka se tlačítko zase změní a zůstane změněné, dokud nestisknu jiné tlačítko. Nějak mě nenapadá žádná rozumná možnost. Jak na to?
nemeja
Profil
nestačila by vám jen CSS vlastnost :hover?
mimochodec
Profil
licantrop:
Pokud ten stisk tlačítka má způsobit přechod na jinou stránku, je změna jeho vzhledu jednoznačně prací pro php a samotný vzhled po přejetí je rozhodně prací pro ten zmíněný hover. Řešit toto pomocí jquery je zbytečné a nevhodné.

Pokud o přechod na jinou stránku nejde, předpokládám, že ta tlačítka něco přepínají. Jestli to máš řešeno pomocí jquery, docela by mě překvapilo, kdyby to tam vybrané položce nějakou třídu nepřiřazovalo.
licantrop
Profil
To by samozřejmě stačilo, ale toto není problém. Problém je při stisknutí tlačítka. Tj. při stisknutí se tlačítko například ztmaví a zůstane ztmavené. Zkrátka aktualní tlačítko bude mít jiný styl.


mimochodec:
přechod na jinou stránku tam není. Jen se do určitého divu načítá jiný obsah
mimochodec
Profil
licantrop:
přechod na jinou stránku tam není. Jen se do určitého divu načítá jiný obsah

Takže umíš pomocí přepínajících se tlačítek načítat javascriptem do divu obsah a neumíš přidat/odebrat elementu třídu? Kde je problém?
http://onetarek.com/javascript-and-jquery/how-to-add-or-remove-a-class-using-raw-javascript-and-jquery
licantrop
Profil
Hm... Celkem jasný... Hledal jsem v tom vědu a ono je to tak jednoduchý... Dobrý, děkuji za nakopnutí :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0