Autor Zpráva
Annie
Profil
Poradíte někdo? Je to fontem nebo něčím v kódu? nefungují jen některé-... a takhle to nefunguje na tabletech a mobilech (vypadá to, že jen v Androidu..)
Marschmallow
Profil
Annie:
Jaký používáte font? V CSS jej naleznete pod vlastností font-family. Nebo to může být i špatně nastaveným kódováním. Zkuste ještě nastavit kódování:
<meta charset="utf-8">
Pokud se nic nezměnilo, v jakém kódování ještě stránku ukládáte? Nejlepší by byl odkaz na živou ukázku.
bestik_63
Profil
Pokud máte správně kódování tipl bych to na špatný font. Ne všechny fonty umí zobrazit správně všechny české znaky. Zvlášť pokud je stažené z nějakého webu. Zkuste si vypsat kontrolní text se všemi písmeny i diakritikou (doporučuji i velké a tučné písmo) a uvidíte co daný font dokáže vypast. Někdy třeba nedokáže u jednoho písmena tučně apod. Zkuste si ho načíst v obyčejném fontu (arial, times apod.) a pokud se zobrazí správně, tak používáte font, který ty znaky prostě neumí.
Annie
Profil
<meta charset="utf-8"> mám.. font používám Lato, ale když by to bylo fontem, tak by to nefungovalo všude, ne? nejen v androidu...


Tak jsem zkusila ten font zrušit a to funguje (ještě aby ne :)) To znamená, že jen kvůli androidu nemůžu ten font použít?
Marschmallow
Profil
Annie:
Ten font přilinkováváte externě, nebo spoleháte, že je uložený na počítači/mobilu/tabletu a jen napíšete název písma do CSS??
Trejpa
Profil
Annie:
To znamená, že jen kvůli androidu nemůžu ten font použít?
To obvykle znamená, že v daném fontu nejsou české znaky, ale některé prohlížeče si je dokáží dosadit z jiného fontu. Jestli to načítáš z Google Fonts, tak bys měla mít zatrženo rozšíření na celou latinku (Latin Extended). Máš to tak, nebo máš jen základní sadu (Latin)?

<link href='http://fonts.googleapis.com/css?family=Lato&subset=latin,latin-ext' rel='stylesheet' type='text/css'>
Annie
Profil
Přesně takhle to tam mám zapsáno :/ tak to fakt nechápu..
Trejpa
Profil
Annie:
tak to fakt nechápu..
Já už ano.

V tom fontu prostě některá písmenka nejsou, klidně si všechny podporované znaky nech vypsat. Řešením je použít jiný font s kompletní podporou českých znaků.
Tomáš123
Profil
Trejpa:
některá písmenka nejsou
Myslím, že v takom prípade sa dané písmenko vezme z iného písma automaticky. Typicky sa v takých príkladoch používa napríklad Times New Roman (ak je vo vlastnosti font-family deklarované ďalšie písmo, použije sa to).
Trejpa
Profil
Tomáš123:
Myslím, že v takom prípade sa dané písmenko vezme z iného písma automaticky.
Asi ne ve všech prohlížečích, viz [#1]. Zřejmě jde o výchozí Android browser (zrovna ho nemám k dispozici).

Chrome a Firefox na Androidu neznámé znaky nahradí systémovým písmem. Opera Classic je zobrazí patkovým písmem (Times) jako počítače.

Kdo chce, může vyzkoušet.
Annie
Profil
To je teda hloupý :/ to Lato jsem použila proto, že bylo přímo použitý v tý šabloně podle který jsem to dělala...tak jsem tam dala zatím Arial - myslím, že si budu muset do budoucna udělat seznam českých fontů... :) Díky všem za pomoc
Bubák
Profil
Annie:
si budu muset do budoucna udělat seznam českých fontů
http://jecas.cz/ceska-pisma
Pokud tě problematika zajímá více, doporučuji projít i odkázané články a diskusi pod článkem.
jujklu
Profil
Některá písma v seznamu však nefungují. (viz kód)
<font color="green" face="Great Vibes">Gowllanov (gowllanov.webnode.cz)</font>
juriad
Profil
jujklu:
Funguje. Živá ukázka
Zapomněl jsi připojit link na Google Font. Viz použití na stránce Česká písma z Google Fonts.
Bubák
Profil
jujklu:
A která písma ti s uvedeným kódem fungují?
Při použití google fonts API je potřeba font deklarovat v CSS.
http://kod.djpw.cz/xbpb - v některých prohlížečích nefunguje
http://kod.djpw.cz/ybpb (funguje ve většině prohlížečů) oproti ukázce doporučuji použít externí CSS soubor
Martin70
Profil *
Nevíte někdo prosím, jestli je nutné psát subset=latin,latin-ext nebo stačí jenom subset=latin-ext. Dělám v Joomla a šablona mi dovoluje vybrat buď latin nebo latin-ext ale ne oboje latin, latin-ext. Děkuji. Martin
final_
Profil *
Martin70:
Nie je jednoduchšie to proste vyskúšať?
juriad
Profil
„The Latin subset is always included if available and need not be specified.“
developers.google.com/fonts/docs/getting_started?hl=en#Subsets
Dokonce to v té ukázce neuvádí.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0