Autor Zpráva
martin1312
Profil
Zdravím Vás,

viem, že sa toto konkrétne netýka tvorby webu, ale neviem, kam sa obrátiť.
Verzujem súbory pomocou Git-u v Netbeans. Potreboval som premenovať niektoré súbory aplikácie, konkrétne som zmenil iba prvé písmena súboru z malého na veľké. V Netbeans sa mi začali zobrazovať súbory označené ako Deleted, ale myslel som, že to je iba nejaká chyba. Urobil som commit a súbory sa vymazali (tie premenované). Mám ešte ďalšiu zálohu a teda som nahral zálohované súbory na svoje miesta, namiesto vymazaných. Ale Netbeans mi ich stále zobrazuje označené na vymazanie, aj pri ďalšom commite sú označené ako vymazané.
Potom som googlil a dozvedel som sa, že premenovanie súborov robi Git-u dosť veľký problém, ale žiadne použiteľné a funkčné riešenie som sa nedozvedel.
Ako zrušiť označenie súborov ako vymazaných? Prípadne ako v budúcnosti premenovávať súbory, aby to nerobilo problém?

Ďakujem za každú radu.

Ešte by som podotkol, že v Git nie som žiaden expert, používam ho vrámci klikania v Netbeans.
juriad
Profil
martin1312:
git neumí přejmenovávat. Jediné co git umí je odhadnout, že dva soubory (smazaný a nový) obsahují velké procento společných řádků. Jak by se měl git zachovat pokud soubor přejmenuješ a pak jeho obsah úplně změníš? To přece už není ten samý soubor.
Ideálně používej pro přejmenování přikaz git mv.

Nějak jsem nepochopil, zda jsi to vyřešil, nebo ne. Co ti teď ukazuje git status?
Pokud je v aktuálním adresáři nevidíš a git status je ukazuje jako odstraněné, stačí jejich odstranění přidat do indexu a commitnout. To uděláš pomocí git rm název-smazaného-souboru a následným commitem.

Umíš používat alespoň trochu git v konzoli, nebo jen čistě v Netbeans?
martin1312
Profil
juriad:
Ďakujem za reakciu.
Akurát som to vyriešil cez konzolu. Dal som premenované súbory znova pridať cez git add a potom to už išlo. Zaujímavé ale je, že keď som to robil cez Netbeans, tak to na add nereagovalo, ale cez konzolu áno.
Vyskytol som mi ale ďalší problém a to, že ten commit z konzoly sa mi nedarí pushunuť na remote server. Ešte niečo vyskúšam a prípadne napíšem.
martin1312
Profil
Tak aj problém s Push sa mi podaril vyriešiť (ani sám neviem ako).

juriad:
Mohol by si mi, prosím, vysvetliť rozdiel medzi Index, Working Tree a HEAD? Dosť sa v tom strácam. Googlil som, ale nepochopil :D Akurát, že Head ukazuje na posledný commit?
juriad
Profil
Zkus si přečíst tuto kapitolu knihy o gitu: http://git-scm.com/book/cs/v1/Z%C3%A1klady-pr%C3%A1ce-se-syst%C3%A9mem-Git-Nahr%C3%A1v%C3%A1n%C3%AD-zm%C4%9Bn-do-repozit%C3%A1%C5%99e
A pokud budeš mít zájem, přečti si i zbytek; pochopíš, proč jsou v gitu často věci řešené trochu podivně. A také pak můžeš odhadnout, co vlastně to které tlačítko v Netbeans dělá.
V gitu neexistuje jednoznačná terminologie - index, stage a cache jsou často vyjádřením stejné skutečnosti.
juriad
Profil
O větvích (a ukazateli HEAD) je celá kapitola. http://git-scm.com/book/cs/v1/V%C4%9Btve-v-syst%C3%A9mu-Git-Co-je-to-v%C4%9Btev
martin1312
Profil
Ďakujem, preštudujem si to.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0