Autor Zpráva
Rubi_CZ
Profil
Zdravím,
mám jeden problém, mám vytvořený script, který nahrává a zpracovává obrázky, nahrávání funguje přes normální HTML formulář, ovšem některé nahrané obrázky jsou po dokončení uploadu otočené. Nemám tušení v čem je chyba, můžete mi prosím pomoci? Děkuji.
Keeehi
Profil
Rubi_CZ:
Já bych řekl, že ty obrázky jsou otočené ještě před uploadem. Stávalo se mi to třeba u fotek. Když jsem fotil něco na výšku, foťák to uloží jak to přijde, takže ve výsledném souboru je ta fotka vlastně naležato. Ale protože je to chytrý foťák, tak k tomu souboru přidal i informaci o tom, jak to bylo foceno. Takže potom windows nebo nějaký prohlížeč obrázků tu fotku v náhledu podle této informace správně otočil. Ovšem jen v tom náhledu co mi zobrazil, ne v samotném souboru. Když jsem pak takovou fotku někam uploadoval nebo ji otevřel v nějakém editoru byla stále naležato.
Bubák
Profil
Bez ukázky těžko soudit, ale nemůže být příčina v udaji EXIF o orientaci obrázku?
Koukám, podrobně o tom píše Keeehi.

nebo nějaký prohlížeč obrázků tu fotku v náhledu podle této informace správně otočil
Třebas IrfanView má v nastavení, zda má informaci z EXIFu o otočení obrázku použít pro zobrazení obrázku.
Chro.
Profil
Ano, moderní digitální fotoapáraty ukládají informaci o orientaci fotografie do EXIFu. Při zpracování obrázku skriptem po uploadu je tedy možnost existenci této informace detekovat, zjistit její hodnotu, a podle ní obrázek otočit.
V PHP na to jsou tyto funkce: exif_read_data a imagerotate.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0