Autor Zpráva
Web_am
Profil
Zdravím,

tvořím webové stránky a stalo se mi, že na různých PC se jinak zobrazují písmena Š a Ž. Na mém PC v chromu je to ok, ale v IE nebo na jiném PC v Mozille se ukazuje Š a Ž v jiném fontu. Nevíte, jak si s tím poradit?

Jedná se o font: font-family: "Open Sans Condensed", Arial, Helvetica, sans-serif;

Předem díky :)
lionel messi
Profil
Prosím o odkaz na živú ukážku.
Web_am
Profil
lionel messi:
Jená se o web www.geodezie.kvalitne.cz .... a háže to špatně v menu v položce: NaŠe sluŽby.. V chromu ok, v IE a Mozille nic...
Krakatoa
Profil
Web_am:
<link href='http://fonts.googleapis.com/css?family=Open+Sans+Condensed:300&subset=latin,latin-ext' rel='stylesheet' type='text/css'>
Trejpa
Profil
Web_am:
Jako vždy při problémech s Google fonty - při generování odkazu je nutno zatrhnout i Latin Extended (latin-ext) pro česká písmena.
Web_am
Profil
Trejpa, Krakatoa:

Díky moc! Teprve se učím tak to ještě moc nejde... Ale díky!
Str4wberry
Profil
Reakce na Trejpu:
A čím je způsobené to, že to v jednom prohlížeči funguje a v druhém nikoliv?
Trejpa
Profil
Str4wberry:
A čím je způsobené to, že to v jednom prohlížeči funguje a v druhém nikoliv?
Minule byl rozdíl způsoben jiným přístupem, jakým se prohlížeče vypořádávají se znaky, které použité písmo neobsahuje. Některé využijí znak z jiného fontu, jiné místo nich zobrazí jen otazník nebo čtvereček. Předpokládám, že v tomto případě to bude stejné.
Bubák
Profil
Trejpa:
Předpokládám, že v tomto případě to bude stejné.
Někdy je to obdobně, jak popisuje Web_am. Pro ukázku jsem vybral psací písmo Petit Formal Script, hlavní důvod je, že není snadno zaměnitelné se standardně instalovanými písmy. Volbu "Latin Extended (latin-ext)" jsem úmyslně nepoužil.

Chogle Chrome a prohlížeče na "chromém jádře" zobrazí text s diakritikou v pořádku.
Ostatní prohlížeče zpravidla zobrazí znak z jiného fontu.

Živá ukázka
Odkaz
Joker
Profil
Bubák:
A stará Opera přejde na jiný font až do konce slova (tj. nejen ten chybějící znak, ale i všechny další až do konce slova jsou jiným fontem).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0