Autor Zpráva
juraj
Profil
Zdravím

prečo mi nechce zobraziť číslo, keď napíšem do inputu napr sirka, aby mi vypočítalo novú šírku obrázka?
ďakujem za rady
<html>
<head>
<title></title>
</head>
<body>
<form name="form1" method="post" action="" >
 <script src="http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.11.3/jquery.min.js"></script>
<script>
$(document).ready(function() {
 //this calculates values automatically
 sum1();
 $("#widthk, #heightk").on("keydown keyup", function() {
 sum1();
 });
 });
 var img = new Image();
 function sum1(){
       var h=img.height;
    var w=img.width;
    var aspect=w/h;
 var newwidthh=h*aspect;  //zadana hodnota uzivatelom do inputu vzska
 var newheight=w/aspect;//zadana hodnota uzivatelom do inputu sirka
 
 
   document.getElementById('heightk').value = h;
  document.getElementById('widthk').value = w;
    document.getElementById('aspect').value = aspect;
    document.getElementById('ns').value = newwidthh;
    
        document.getElementById('newheightt').value = newheight;
}
img.src = 'DSC00032.JPG';
</script>
<tr><td>height:</td><td><input type="text" name="heightk" id="heightk"    ></td></tr>
<tr><td>width:</td><td><input type="text" name="widthk" id="widthk"    ></td></tr>
<tr><td>aspecct:</td><td><input type="text" name="aspect" id="aspect"    ></td></tr>
<tr><td>n sirka:</td><td><input type="text" name="ns" id="ns"    ></td></tr>
<tr><td>nova sirka:</td><td><input type="text" name="nwidth" id="nwidth"   ></td></tr>
<tr><td>nova vzska:</td><td><input type="text" name="newheightt" id="newheightt"   ></td></tr>
</body>
</html>
yFang
Profil
juraj:
Nikde tam nepoužíváš hodnoty zadané do inputů, funkce sum1 počítá vždycky se stejnými hodnotami.
juraj
Profil
yFang:
Do prvých dvoch inputov by sa mali načítať hodnoty z obrázka ako šírka a výška. Ale,keď kliknme napr. do inputu výška a chcel by som napísať ľubovolnú hodnotu, aby sa mi vypočítala hodnota výšky a opačne. Keď začnem písať číslo do inputu tak ukazuje aktuálnu hodnotu danej šírky obrázka.
yFang
Profil
juraj:
Ale,keď kliknme napr. do inputu výška a chcel by som napísať ľubovolnú hodnotu, aby sa mi vypočítala hodnota výšky a opačne. Keď začnem písať číslo do inputu tak ukazuje aktuálnu hodnotu danej šírky obrázka.
No a kde tam máš, že použiješ tu hodnotu inputu, podle které to chceš přepočítat?
juraj
Profil
yFang:
Pipájam ukážku. Ak by sa hodnoty z obrázka nenačítali,tak treba stlačiť F5.
Najlepšie pracuje v mozile firefox.
TU
juraj
Profil
nikto nič neporadi
RastyAmateur
Profil
yFang ([#2]):
Nikde tam nepoužíváš hodnoty zadané do inputů, funkce sum1 počítá vždycky se stejnými hodnotami.

??? To není rada???
juraj
Profil
tak skuste poradiť ako to mám opravit
RastyAmateur
Profil
juraj:
Do té funkce musíš dát něco, čím dostaneš proměnné z těch inputů a s těma pak počítat.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0