Autor Zpráva
pavla854
Profil
Zdravím, prosím pomůžete někdo? Chci si vložit do html kód, co mi blogspot vygeneroval, ale stále mi to hlásí nějakou chybu. Kam tedy přesně kód vložit?

Děkuji, Pavla
Roman Plencner
Profil
Zdravím,

"Chci si vložit do html kód, co mi blogspot vygeneroval, ale stále mi to hlásí nějakou chybu"

= akú chybu?

"Kam tedy přesně kód vložit?"

= na karte Rozloženie (v administrácii blogu) kliknite na Pridať modul gadget, z ponuky gadgetov vyberte:

1/ Adsense gadget (nastavte, uložte).

2/ Alebo ak máte pripravený kód z AdSense, zvoľte si gadget HTML / Javascript, vložiť kód a uložiť.

Alebo sa dá pripravený kód z AdSense vložiť priamo do šablóny blogu, resp. do zdrojového kódu blogu.

Viac info:

support.google.com/adsense/answer/181960?hl=cs

support.google.com/adsense/answer/181958?hl=cs

support.google.com/adsense/answer/181950?hl=cs

OT: K AdSense potrebujete byť identifikovanou osobou alebo platcom DPH ( adsense a dph) plus živnostenský list.
pavla854
Profil
Kód jsem vložila do ŠABLONA - UPRAVIT HTML, když jsem chtěla šablonu uložit, hlásilo mi to tuto chybu:
Chyba při analýze souboru XML, řádek 2292, sloupec 15: Attribute name "async" associated with an element type "script" must be followed by the ' = ' character.

Na stránkách se mi objeví pouze prázdný box.

Pokud jsem to zkusila dle Vaší rady - vložit gadget, výsledek byla úplně stejný.

Víte prosím, co je to za chybu? V kódech se vůbec nevyznám.

Děkuji Pavla


Konkrétně chybu to hlásí u tohoto řádku:
<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
Kubo2
Profil
pavla854:
Opraviť je to pomerne jednoduché: to async, čo tam vidíš, je názov atribútu, spomenutý v chybovej hláške. Podľa textu chybovej hlášky a hlavne podľa pravidiel značkovacieho jazyka XML, atribút vždy musí mať hodnotu -- tj. musí hneď za ním nasledovať symbol rovná sa, async=, a za ním hodnota atribútu v úvodzovkách: async="async".

Takže stačí ten zápis atribútu async rozšíriť o jeho (pomyselnú) hodnotu (ktorá však v HTML je uvedená tým async, pretože je to v onom jazyku skrátený zápis atribútu definovaného výčtom či logickou hodnotou; viď tiež toto).
pavla854
Profil
Kubo, moc děkuji za radu, místo async jsem tam vložila async="async". Chybu už to nehlásí, ale stále se reklama nezobrazuje, pouze prázdný box.


Kubo2:
Kubo, moc děkuji za radu, místo async jsem tam vložila async="async". Chybu už to nehlásí, ale stále se reklama nezobrazuje, pouze prázdný box.
pavla854
Profil
Není to třeba tím, že jsem si zakoupila svou doménu?
pavla854
Profil
Hotovo :-) Problém byl akorát v dlouhé schvalování.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0