Autor Zpráva
mlynas
Profil
Zdravím,
potřeboval bych radu.
Jedná se o to, že mám v DIVu 6 stejných rámečků udělaných.
A chtěl bych, aby se zobrazovalo množství na jednom řádku, podle toho, jak se to vleze.
Standardně je 3 na jednom a 3 na druhém řádku, ale pořád mi dělá to, že mám na prvním řádku 3, na druhém 2 (zarovnaném vpravo) a na třetím 1 (taktéž zarovnaný vpravo). U všech DIVu mám nastaveno "float: left;" a nevím, kde dělám chybu.
Proč mi prostě ten poslední neskočí taky na ten druhý řádek a nevytvoří se 3+3?

Snad jsem to popsal tak, aby se to dalo pochopit.

Děkuji za rychlou reakci.
Tomáš123
Profil
mlynas:
Možno kvôli obsahovému box-modelu. Bez ukážky ťažko hádať.
mlynas
Profil
Tomáš123:
už jsem to vyřešil, bylo to tím, že jeden rámeček byl o trochu delší a už to prostě pod sebe nedal.
Ale narazil jsem na další problém.
WEB
potřebuju, aby se text
"sadsadsdadsadsadsa
dsada
dsadsadasdasdas

sadasdas"
zobrazil na levém okraji a po své pravé straně měl ty přístroje, které jsou momentálně pod ním. Nevím, jak to udělat. Když odstaním horní
řádek s "... Test Systems.." tak to jede dobře, ale s ním nic. (viz web no)

Díky za rady
Tomáš123
Profil
mlynas:
Po poslednej obtekanej tabuľke horného zoznamu treba použiť clear.
Trejpa
Profil
mlynas:
Nebo ukonči plavání pomocí .nabidka { overflow: auto; }
mlynas
Profil
Trejpa:
Díky to pomohlo.
mlynas
Profil
Nevím proč, ale po úpravě mi nějak blbne ta střední část. Když se web zmenší, tak se pravá buňka snaží přepsat tu levou. Problém jsem objevil v tom, že jsem zadal parametr width: 70% a width: 30%. Když ovšem tyto parametry smažu, tak mi zase nebude fungovat float. Jak na to?

Díky za tipy.
Trejpa
Profil
mlynas:
Často podobné problémy způsobuje zaokrouhlování procent na pixely. Zkus ubrat půl procenta až jedno procento: 69 % a 30 %.
mlynas
Profil

při zmenšení webu, se divy nezalomí pod sebe, ale začne se pravý cpát přes levý. (toto jsem měl na mysli).

Díky
Trejpa
Profil
mlynas:
Slovo sadsadsdadsadsadsa se evidentně nevleze do prostoru 30 %. Je třeba blok oříznout (overflow: auto), přidat mu posuvník (overflow: auto), nadřazenému bloku nastavit minimální šířku (například min-width: 500px), nebo pod určitou šířku přeskládat bloky nad sebe dalším podmíněným stylem.
mlynas
Profil
 .test
  {
    color: orange;
         @media screen (max-width: 360px) {
          color: blue;
         }
      
  }

co tady mám špatně? (pořád mi to ukazuje oranžovou barvu).

Děkuji
Trejpa
Profil
mlynas:
co tady mám špatně?
Zapisuješ špatně CSS:
1) nelze zanořit @media do složených závorek mezi vlastnosti,
2) podmínky v @media se oddělují logickými operátory, například AND.

ukázka
mlynas
Profil
Trejpa:
A proč se uvádí nejdřív standardní verze a pak pro "mobily" ? když to dám naopak, tak nic :)
juriad
Profil
mlynas:
Protože pozdější pravidlo vyhrává. Ty bys tím napřed řekl, že v malých oknech chceš určité pozadí, ale později, že se vlastně vždy má použít to univerzální.

Ber to tak, že mobil (a cokoli s malým oknem) vidí:
.test { background: orange; }

/* tady byla podmínka, která je splněná; barva pozadí se přepíše na modrou */
    .test { background: blue; }

A všichni ostatní vidí:
.test { background: orange; }

/* tady byla podmínka, která je nesplněná */
Tomáš123
Profil
mlynas:
Neskôr uvedený zápis má väčšiu prioritu a to môže narušiť rovnováhu súboru. Ukážka.
Trejpa
Profil
mlynas:
když to dám naopak, tak nic
A já si už začínal myslet, že CSS aspoň trochu rozumíš.

Druhé pravidlo v pořadí se stejnou váhou selektoru přebíjí pravidlo předchozí.
Když se píše CSS dle metodiky mobile first, nemůžeš měnit pořadí (pozdější selektor bez @media podmínky ji pokaždé přebije), je třeba upravit podmínku: příklad.
mlynas
Profil
juriad, Tomáš123, Trejpa:
Díky moc za vysvětlení.
Keeehi
Profil
Přehodit se to dá, ale pak musíš i otočit podmínku. Tím otočit nemyslím pořadí pravidel a media bloku, ale jen samotných definic. To co bylo v media bude před ním a co bylo před ním bude uvnitř.
Jaký je v tom rozdíl? Skoro žádný. Nejvýznamnější bude, jaká pravidla se použijí, pokud prohlížeč nebude podporovat media. Jestli ty pro mobily nebo ty druhé.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0