Autor Zpráva
hypot
Profil
Zdravím,
stojím před následujícím problémem:
Nahoře na stránce mám hlavičku a pod ní oddíl s hlavním obsahem stránky. Chtěl bych, aby tento oddíl vždy sahal až ke spodnímu okraji displeje a nesahal jen někam do poloviny, pokud obsahuje málo textu (to kvůli barvě pozadí odlišné od barvy pozadí stránky). Potřebuju tudíž nastavit min-height. Za normálních okolností bych si věděl rady:
min-height: calc(100vh - výška hlavičky)
Problém je v tom, že moje hlavička má height: auto, takže já neznám její výšku a nevím, co mám dosadit do výše uvedeného. Jiný postup mě nenapadá. Co s tím, prosím?
Keeehi
Profil
hypot:
Pozadí vymyslí jinak. Například nemusí být jednobarevné ale může to být obrázek. Můžeš přidat nějaké obalové elementy na úrovni body.
Konkrétněji se bude těžko radit, když jsi neukázal grafický návrh.
hypot
Profil
Keeehi:
jsi neukázal grafický návrh
Jak ho ukážu?
Chamurappi
Profil
Reaguji na hypota:
Třeba odkazem na obrázek? :-)
Já bych to vyřešil tabulkou, respektive display: table. Obal by měl stoprocentní výšku, prvnímu řádku bych nastavil výšku nulovou (on by se roztáhl) a druhý by vyplnil zbytek.
Připadá mi to jako zadání, které by šlo takto vyřešit i před deseti lety, nevím, proč do toho míchat calc.
hypot
Profil
Tak tedy obrázek (jde o zkušební stránku):
obrázek
Omlouvám se, že s tou tabulkou mi to není jasné.
Chamurappi
Profil
Reaguji na hypota:
s tou tabulkou mi to není jasné
Tabulka bude mít výšku 100% (a všichni její předkové také). Horní řádek tabulky bude obsahovat hlavičku a bude mít height: 0, dolní řádek bude obsahovat zbytek.

Tak tedy obrázek
Obrázek tam nevidím, odkazuješ na nějakou stránku s pěti reklamami, na které vidím dohromady tři tlačítka „Download“, nebudu řešit, které je pravé. Pokud chceš někomu ukázat obrázek, ukaž obrázek.
bestik_63
Profil
ahoj,
zkus si vytvořit oddíl (div), který má 100% výšku. Do něj pak můžeš vložit na horní část hlavičku stránky a pod ním bude zbytek.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0