Autor Zpráva
marasol
Profil
Ahoj. Jsem úplný začátečník, takže se budu ptát na blbosti. Je to ale pro mne důležité, proto děkuji předem za trpělivost se mnou a vaše odpovědi.

Chtěl bych se zeptat jak funguje napojení scriptu na sebe?
Pokud bych chtěl vytvořit stránky a naprogramovat si je, jak to mám udělat?
Např. Mám 4 skripty (registrační formulář, funkce galerie, plynulý přechod mezi stránkami, script v Jave na odpočítávání času) a já se chci zeptat jak tyhle scripty umístit na jednu stránku (1 HTML soubor) kde se t zobrazí.

Měl bych tyto scripty dát do jednoho HTML dokumentu (pokud jsou napsány v HTML) nebo na ně nějak v hlavním HTML odkazovat? Jak se to dělá?
Díky za odpověď :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na marasola:
Měl bych tyto scripty dát do jednoho HTML dokumentu (pokud jsou napsány v HTML)
Zkus to a pošli sem odkaz na výsledek. Slovní popis tvých skriptů je příliš vágní na to, abychom poradili konkrétněji.

script v Jave na odpočítávání času
JavaScript není Java. Pokud máš skutečně odpočítávání ve formě Java appletu, tak to poběží jen malému množství lidí.
Mlocik97
Profil *
Java nieje JavaScript,... jinak odkazovanie sa robí pri javascripte tak že do HTML medzi <body> a </body> napíšete <script src="názov_súboru.js"> tag je párový takže za ním musí nasledovať </script> avšak ak máme javascript v externom súbore (odporúčam to tak používať) tak medzi <script src="názov_súboru.js"></script> medzi tagom <script> a </script> nesmie už nič byť.

Základy sú dobre popísané zde:

www.w3schools.com/js/js_whereto.asp
a
www.w3schools.com/tags/att_script_src.asp


Mlocik97:
inak môžete použiť <script src="subor1.js"></script> a následne <script src="subor2.js"></script> a takto môžete použiť nekonečno krát tag <script src> ale samozrejme by ste sa mali snažiť používať čo najmenej odkazov na JS súbory a kódu v javascripte.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0