Autor Zpráva
alterego3000
Profil
Zdravim všechny. Zrovna se snažím naučit se pořádně programovat PHP v NetBeans, ale mám problém s češtinou. I když mám nastavené UTF-8, tak mi to na serveru vypisuje ty kosočtverce s otazníkem uprostřed, jako když máte nastavený windows-1250. Prostě neumí česky. Nevím, co s tím. Kódování je určitě UTF-8. Mohl byste mi někdo poradit prosím?
Davex
Profil
alterego3000:
Spouštíš NetBeans na serveru? Jaký tam je operační systém? Máš v něm správně nastavené české jazykové prostředí?
alterego3000
Profil
Davex:
Spouštíš NetBeans na serveru?
Nevím jestli jsme se špatně nepochopily. NetBeans IDE je normáln v PC na céčku. Na serveru je php soubor (index.php) a na tom souboru mi právě nefungují písmena s interpunkcí.

Jaký tam je operační systém?
OS mám W10 a prohlížeč mozillu, ale nefunguje to ani v chromu.

Máš v něm správně nastavené české jazykové prostředí?
Jako v prohlížeči? Všechny ostatní stránky chodí normálně, takže bych soudil, že ano.
Davex
Profil
alterego3000:
Na serveru je php soubor (index.php) a na tom souboru mi právě nefungují písmena s interpunkcí.
Aha, teď už je to popsané lépe. V tom PHP skriptu je nějaký HTML kód? Je v něm správně nastavené <meta charset="utf-8">?
alterego3000
Profil
Davex:
Myslel jsem si, že je. Ale teď jsem si všiml, že u tagu <!doctype html> mi svítí taková žárovka a díky ní jsem zjistil, že se soubor pořád ukládá jako windows-1250, i když od začátku nastavuji všude utf-8... Dá se to přímo v netbeans někde přehodit? Děkuji

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0