Autor Zpráva
Mlocik97
Profil
Zdravím, již dlouho používam EasyPHP a vyskúšal som aj XAMPP, chcel by som vedieť čo by ste mi viac odporučily, totiž XAMPP mi príde zložitejší, pohodlnejšie sa mi pracuje s EasyPHP, avšak zároveň vraj XAMPP toho dokáže víc a líp. Plánujem pracovať aj s wordpressom, a chcel by som teda vedieť vaše názory, ktorý z týchto programov je podla Vás lepší, a aké sú hlavné rozdiely.
ArdaGamesTV
Profil
Vertrigo :D
Mlocik97
Profil
ArdaGamesTV:
Dík za "h*vnoradu"... Pýtam sa aký je rozdiel medzi pomarančom a mandarinkou, a ktoré mi ku konzumaci viac odporúčate, a ty tu odpovieš "citrón".
Zechy
Profil
Mlocik97:
EasyPHP jsem kdysi zkusil ve svých začátcích a od tý doby na něj nijak nesáhl... Co si pamatuji, tak jsem s ním míval nějaké problémy.

Celkem jsem navykl na XAMPP, navíc je to application stack od Bitnami, takže se vlastně jedná o instalaci stylem my ti vše uděláme, a ty si to užij. S XAMPPem navíc nemusíš nic víc instalovat ani nastavovat, aby si mohl využívat většinu věcí, co PHP nabízí.
Mlocik97
Profil
Zechy ďakujem za radu, s EasyPHP jsem ja zatím žiadne problémy nemal, so XAMPPom som mal malý problém s portami když mi zároveň bežal skype. (čož je vraj bežné). Je niečo aj navyše čo XAMPP umý a EasyPHP ne, čo by som vedel využiť?
Zechy
Profil
Mlocik97:
so XAMPPom som mal malý problém s portami když mi zároveň bežal skype. (čož je vraj bežné).
Tak s porty je to spíš problém kvůli MS, který prostě musel Skype nas*at na port 80... Nejčastějším řešením je nainstalovat apache jako service přes control panel a při startu si jako první zabere správný port. Nebo před startem skype vypínat.

Je niečo aj navyše čo XAMPP umý a EasyPHP ne, čo by som vedel využiť?
Jak jsem říkal, na EasyPHP jsem sáhl někdy hodně kdysi dávno, od té doby jsem se k němu nevracel, takže nemůžu porovnávat.
Mlocik97
Profil
Zechy:
Ďakujem,... ešte okrem toho by som sa chcel spýtať, obe sú vlastne Apache, no a celkovo ako bys porovnal Apache vs IIS?
smitka
Profil
Já bych doporučil rozjet si Linux třeba ve Virtualboxu, to se člověk nejvíce naučí, protože bude pracovat na prostředí, které se nejvíce blíží následné produkci. Ze začátku to bude složitější, ale přinese to velmi cenné zkušenosti.
Mlocik97
Profil
smitka:
Linux už mám v dual-bootu, s Ubuntu Gnome pracujem uz nejaky ten rok.
Keeehi
Profil
No výborně, pak nechceš ani EasyPHP ani XAMPP ale něco takového
sudo apt-get update
sudo apt-get install php7.0 php7.0-fpm php7.0-mysql nginx mysql-server

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0