Autor Zpráva
pavelrejha
Profil
Zdravím,
potřeboval bych fixní pozadí, ale na Google Chrome mi toto nefunguje, dá se to prosím nějak obejít? Děkuji.

background-image:url(pozadi.jpg);
    background-attachment: fixed;
Kajman
Profil
Mně to funguje...
Živá ukázka
pavelrejha
Profil
Bohužel živá ukázka na Windows 8 + Google Chrome to nefunguje, pozadí odjíždí.

Pokud rolujete na ukázce dolů, tak text odjíždí nahoru a pozadí nestojí, nýbrž nelogicky odjíždí opačně dolů.

Nevím, co má společného kombinace Windows + Chrome,
ale na:
Win XP + chrome je vše OK,
Windows 7 + chrome OK,
Win 8 + Chrome na prd
Win 9 + Chrome nemám
Win 10 + Chrome nemám
Kajman
Profil
Chrome jaké verze?
pavelrejha
Profil
66.0.3359.181
weroro
Profil
Kajman:
Je to chyba webu kod.djpw.cz, resp. zobrazeniu v tom iframe. Ak sa to otvorí v novom okne, takt o funguje korektne.

pavelrejha
Funguje to.
pavelrejha
Profil
To není chyba webu kod.djpw.cz, ale zřejmě tedy to nefunfuje, jen když je stránka v rámu, ale jak udělat, aby to fungovalo i v iframe?

Chápu, že někdo napíše nepoužívat rámy, ale to není řešení problému, zajímá mě, zda-li se to dá nějak jinak nadatlovat?
Keeehi
Profil
Zkusil bych dát normální pozadí fixnímu elementu. Živá ukázka
Bohužel funkčnost nemohu otestovat, protože v Ubuntu + Chrome 66.0.3359.181 funguje i ta původní ukázka.

Připravil jsem ukázku (původní, fixení element, bez fixování) a nechal ji otestovat. Jde ovšem o starší prohlížeče, takže pozorovaný problém se tam přímo nedá ověřit. Chtěl jsem ale zjistit, zda se projevuje i někde jinde.
Mohl by někdo ověřit, že kombinace Win 8 + Chrome 66.0.3359.181 opravdu nefunguje? Protože by to teoreticky mohla být i jen nějaká lokální anomálie prohlížeče na počítači pavelrejha.
Radek9
Profil
Keeehi:
Win 8.1 + Chrome 66.0.3359.181

Původní ukázka nefunguje v iframu, ale jinak ano. Fixní element funguje v obou případech.
pavelrejha
Profil
Fixní element vše vyřešil a děkuji Keeehi :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0