Autor Zpráva
Pavel š.
Profil
Ahoj, na stránce mám tři fotky, když myší najedu na jednu z nich, reagují stejně i ostatní, zvětšují se.
Potřeboval bych, aby reagoval jenom ten obrázek, na který najedu myší.

lahudky.zaridi.to/index.htm
T-fon
Profil
Ty ostatní se nezvětšují, ale odsouvaj, což je logický chování.
Kde jsi přišel k tomu kódu? Je opravdu děsivej...
Pavel š.
Profil
T-fon:
Kód jsem si zkopíroval z nějakýho zdrojáku z cizího webu, celkem se mi líbil. Jak zamezit, aby se ty obrázky posouvaly všechny najednou?
Keeehi
Profil
Pavel š.:
Kód bohužel nevidím (jsem na mobilu) takže nemohu poradit konkrétně ale první podmínka je, že se kolem těch tlačítek musí objevit mezery, do kterých se pak mohou rozšiřovat.

Způsobů, jak to pak udělat je mnoho.
- Tlačítka se dají obalit nějakým prvkem, který bude mít fixní rozměry a bude dostatečně veliký aby se do něj mohlo vejít i rozšířené tlačítko. Tlačítko se pak bude měnit jen v něm a nebude ovlivňovat své okolí.
- Stejným animačním procesem jako se mění šířka tlačítka by se zároveň zmenšovalo i odsazení, které by bylo použito pro vytvoření mezer.
- Nějakým vhodným způsobem by možná šlo použít pozicování, jelikož pak se ty tlačítka mohou držet na určených místech.

Nejlépe by ale bylo takovou ohavnost na stránkách nemít. Toto bylo cool tak před deseti až patnácti lety, ne dnes.
Chápu, že jste začátečník, každý jsme nějak začínali ale momentálně to nevypadá, že byste byl schopný vytvořit vizuálně hezkou, fungující a použitelnou prezentaci restaurace. Pokud si to jen tak trénujete a nechcete to použít, tak jen směle dál. Pokud to má ale restauraci reprezentovat, zadejte to prosím někomu, kdo se tvorbou webů aktivně zabývá. Nekvalitní webové stránky návštěvníky spíše odrazují. Navozuje to např. otázku: Když šetří na webové stránce, na čem všem dalším budou také šetřit?
T-fon
Profil
On právěže ten kód je tak 10-15 let starej a navíc hodně špatnej (myslim že ani tenkrát se obrázky neodsazovaly tímto způsobem:                    )
Já bych doporučil do googlu zadat "free restaurant website template", vyjede ti spousta moderních šablon a nějakou si uprav pro svoje potřeby (i na hotovejch šablonách si můžeš trénovat).
Ale pokud bys na tom svém řešení trval, tak Keehiho prvním způsobem třeba takhle: Živá ukázka
petr
Profil *
Keeehi:
… Tlačítko se pak bude měnit jen v něm a nebude ovlivňovat své okolí.
T-fon:
…, tak Keehiho prvním způsobem třeba takhle:
Proč prostě nepoužít transform: scale?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0